[PL/Eng]Thick Janna Fanart

5개월 전

final dot.png
[PL]
Jest graczem ligi już od 7 lat i ostatnie 2 sezony spędziłem grając postacią Janny, fanart jej chciałem narysować już od dłuższego czasu, i ostatnio przeglądając grafiki które mam zapisane na komputerze zauważyłem pupcie pokrywającą prawie połowę miniaturki, pewna część mnie poczuła się zainteresowana, reszta zainspirowana i po prostu zacząłem rysować. Możliwe że w niedalekiej przyszłości znowu narysuje Janne w mniej erotycznej pozie, może jakaś akcja czy coś.

Zmierz się z wiatrem? Żarty żartami, modelką/cosplaerką na której pupcie patrzałem podczas rysunku jest Hidori Rose, można ją znaleźć na instagramie i Deviantarcie.

Przy samym rysunku miałem mały problem z obszarem szyi i ramion, ta część była przykryta włosami na zdjęciu i jednak mam jeszcze problemy z anatomią, zwłaszcza przy tak ekstremalnym kącie. Ostatecznie nie wygląda to źle.

[Eng]
I m playing league of legends since 2012 and for last 2 seasons i'm Janna main, i wanted to draw fanart of her for quite a while but never bring myself to do, and well while browsing references that i saved i noticed booty covering like 50% of miniature, and inspiration just kicked in and i started to draw it. Maybe at later date i do something less erotic, and more like, idk action?

Face the wind? Jokes aside, here is my little nsfw janna fanart. I referenced photo of Instagram cosplayer named Hidori Rose. So if anyone want to check source booty her Instagram is definitely place to go.

I struggled a bit with area around her neck and shoulders, since reference image had those parts covered with hair and welp, this is pretty extreme angle, but in the end i doesn't look half bad.

Process:

sketch.png

flat color.png

rough 1.png

bckground.png

ass and bckground.png

near fin.png

bit by bit.png
final dot.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT