Sektöre öncülük edecek: Avalanche

11개월 전

Avalanche, blokajların birbiriyle etkileşime girdiği bir platform oluşturan bir uygulama önermiştir. Avalanche, mevcut diğer blockchain projelerinde çok fazla teknik özellik paylaşmasına rağmen, alttaki defter teknolojileri iş mantığından ayrılır. Yani, genel uygulama aynı zamanda ayrı defterlerde ve birbirleriyle iletişim kurabilme yeteneği ile ortaya çıkabilir. Kısacası, Avalanche, uygulamaların çalışabileceği mevcut blockchain'lerin üzerinde bir üst katman oluşturuyor. Böylelikle Avalanche finans enstrümanlarını blok zincir aracılığıyla birleştirerek likidite desteği sağlıyor. Avalanche, özel parametrelere ve ticaret kısıtlamalarına uyan akıllı varlıkların veya gerçek dünya varlıklarının dijital temsillerinin piyasaya sürülmesini sağlar. Diğer platformlardan daha iyidir.

Avalanche ihtiyaçları karşılayacak çözümler bulmak için elinden geleni yapıyor. Çünkü teknolojik gelişmelerle dünyanın nereye gittiğine baktığımızda, ödemelerde şu anda kullandığımızdan farklı para birimlerinin kullanılacağını anlayabiliriz. Bu madeni paralar bir teknoloji para biriminden başka bir şey olmayacak. Bu sikkeler; Dijital ortamda geliştirilen, yazılım uzmanları tarafından yüksek performanslı bilgisayarlarda üretilen ve bir merkez bankası veya aracı kuruma ihtiyaç duyulmadan aktarılan alışveriş araçlarıdır. Bugün finansal hizmetler sürekli gelişmeye devam ediyor. Artık insanların birden fazla görevi birlikte yapabilecekleri finansal uygulamalara ihtiyacı var. Avalanche, tüm bu sorunlara hizmet etmeye ve çözüm bulmaya kararlıdır. Finansal izolasyonu sona erdirmek için bir banka hesabı sağlamanız yeterli değildir. Avalanche platformu, kullanıcıların varlıkları depolamaktan ve yönetmekten para toplamaya ve dünyanın dört bir yanındaki hayır kurumlarına bağış yapmaya kadar her şeyi yapmasına olanak tanır.

Arkadaşlar çok eskilerden günümüze kadar geldiğimizde finans sektörü çok gelişti. İnsanlar eskilerde takas yöntemi ile işlerini hallederken şimdilerde oturdukları yerden bilgisayarları aracılığıyla işleri halleder oldular. Hatta bazı kesimler kripto para ile alışveriş yapmaya başladı. Bu kadar hızlı gelişen bir dünyada kendine yer edinmek isteyen binlerce iş kolu ve sektörler oluşmuştur. Ama en nihayetinde finans hizmetleri her zaman olmuştur. Şimdi yeni bir proje olan Avalanche projesi finans sektöründe yenilikler oluşturmak için karşımıza gelmektedir. Ayrıca geçmiş ile geleceği de birleştirmektedir. Nasıl mı ? Geçmişteki finans hizmetlerinden edindiği tecrübelerle şuan ve geleceğin en büyük teknolojilerden biri olacak blok zincir (blockchain) teknolojisini birleştirmektedir. Bu birleşim sonucu ile de finans enstrümanlarını (–ki bu enstrümanlar el değiştirmesi çok zor ve güç olanlar ) blok zincir alt yapısına taşıyarak aslında yıllardır çözüme ihtiyaç duyan likidite sorununu ortadan kaldırıyor. Peki likidite nedir? En hızlı şekilde nakde dönüşme yeteneği likidite kelimesini ifade etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra geçmişten günümüze dek ortaya çıkan buluşların bir kısmına şahit olmuşuz bir kısmını da tarihten geçmişe yönelik bilgileri edinerek öğrenmişizdir. Bu buluşların hepsi birer birer elbette çok değerlidir. Konumuza uygun olması ve çağın yepyeni bir buluşu olarak ortaya çıkan, bu çok değerli buluşlardan birisi de şüphesiz Blockchain’dir. Blockchain bizler için yeni çözümler bulan merkezi olmayan üstün güvenlikli ve şeffaf bir platforma sahip olan bir ekosistemdir.

Blockchain’i kısaca şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtık veri tabanıdır. Adından da anlaşılacağı gibi zincirleme bir modelle inşa edilen, takip edilebilen ama kırılamayan Blockchain teknolojisi, bir merkeze bağlı olmaksızın işlem yapmaya izin vermektedir. Böylece işlemler direkt olarak alıcı ile satıcı arasında ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Pek çok alanda sağlam projelerle karşımıza çıkan bu platform artık market değeri yüksek yeni bir ticari ve finans sektörü oluşturmuştur. Bu Blockchain platformu için de yeni oluşumlar ve çözümler üreten bir proje ortaya çıkmıştır. Bu projenin ismi OpenPredict.

Token ismi AVAX’dır. platformun yerel belirtecidir, Avalanche işlem ücretleri belirteç kıtlığını artırmak ve fiyatı yükseltmek için yakılır, yalnızca 100M OPT jetonları olacak ve bu jetonların% 50'si ana ağda kullanılabilir hale getirilecektir. Avalanche, ekosistemin işlem ücretlerini ödemesi, ağ güvenliğini ve diğer işlevleri teşvik etmesi için bir belirteç görevi görecektir.

Sonuç olarak Avalanche projesinin en dikkat çeken özellikleri tüm blok zincir platformlarını birleştirebilmesi, madenciliğin olmaması, işlemleri yaklaşık bir saniye içinde sonuçlandırabilmesi, herhangi bir borsa probleminin olmaması, sürekli dinamik ve çalışkan bir takıma sahip olması. Bence bunlar çok iyi. Kesinlikle takip etmeilsiniz.

Website : https://openpredict.io/
Twitter : https://twitter.com/openpredict
Linkedin : https://www.linkedin.com/company/openpredict/
Telegram : https://t.me/OpenPredictAnnouncements

=================
Creator : freimiller
=================

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT