Bitcoin Alım Satım İşlemlerine Dair Tavsiye ve Öneriler

지난달

Çok uzun bir geçmişi olmayan Bitcoin yani Kripto paralar hayatımıza dahil olduktan sonra beraberinde çeşitli tartışmaları da getirdir. Yükselen yatırım trendlerinden bir tanesi olarak gösterilen kripto paralar için işlem basamaklarını bilmek gerekir. Bitcoin alım satım işlemleri temelde basittir.

Bitcoin

Bitcoin Borsasını Bilmek

Bitcoin diğer para ve değerli unsurlar için kullanılan bir kavram olan borsa açısından da değerli bir yatırımdır. Bu nedenle alım satımdan önce Bitcoin borsası hakkında bilgi edinin.

Bitcoin Borsasından Hesap Açtırmak

Borsada işlem yapabilmek için hesap açtırmanız gerekir. Çünkü hesabınız üzerinden yatırımlarınızı takip etmeniz gerekir.

Hesap Açarken Dikkatli Olmak

Hesabınızı açarken yatırım yaptığınızı unutmadan ve dikkatli hareket etmeniz önemlidir. Borsalara yaptığınız üyelikleri mutlaka doğrulamanız önerilir.

Hem Türkiye'de Hem Yurt dışında Hesap Bulundurmak

Bitcoin piyasasındaki yatırımcılarda sıklıkla görülen bir alışkanlık da çift yönlü hesaplar ile çalışmaktır. Siz de herhangi bir riskle karşı karşıya kalmamak için yurt içinde ve yurt dışında hesap açtırmalısınız.

Diğer Borsalardaki Gibi Trendleri Takip Etmek

Tüm borsalarda olduğu gibi Bitcoin borsası için de geçerli olan kural fırsatları kara çevirmektir. Bunun için anlık haberleri takip etmelisiniz.

Fiyat Hareketlerinin Takibini Yapmak

Fiyatlar anlık olarak iniş ve çıkış yapacağından dolayı özellikle takip edilmelidir.

Alım Satımda Kontrol

Bir alım ve satım işlemine karar verdiğinizde piyasadaki rakamları ve durumu kontrol etmelisiniz.

Kaynaklar

Bibors
wikipedia

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT