💡 Najważniejsze trzy reguły dobrego tradingu według Ed Seykota

지난달

es1.png

“Elemementami składowymi dobrego tradingu są: 1. cięcie strat, 2. cięcie strat i 3. cięcie strat. Jeśli będziesz przestrzegał tych trzech reguł, to możesz mieć szanse.” – Ed Seykota

Inwestowanie na rynkach kapitałowych to ciągłe zmaganie się nie tyle z rynkiem, co z samym sobą. Takie proste słowa z dzisiejszego cytatu są jednocześnie tak ciężkie do zapamiętania. Szczególnie w początkowej fazie nauki inwestowania szukamy ciągle czegoś nowego nie dostrzegając wartości kilku najprostszych zasad.

Ed Seykota trzykrotnie podkreśla jedną zasadę dla niego najwyraźniej najważniejszą. Są różne metody i systemy trzymania otwartych pozycji, dlatego ciężko jest też określić co dokładnie chciał on przekazać. Z pewnością możemy jednak dostrzec iż bez względu na to jakim sposobem zawieramy transakcje powinniśmy mieć z góry ustalony moment wyjścia ze stratnej pozycji. Traderzy, którzy handlują na rynkach z dźwignią są bardziej do tego przyzwyczajeni, ponieważ dużo szybciej można spalić swoje konto. Generalnie nie ma to znaczenia czy gramy longterm czy intraday, czy są to pojedyncze pozycje, czy pozycjonujemy się zawierając szereg transakcji.

Najważniejsze jest ustalenie planu, co chcemy osiągnąć. Wyznaczyć sobie targety i zlecenia stoploss. Dodatkowo warto ustalić na jakim poziomie zabezpieczymy nasze pozycje lub zabierzemy część zysków zamykając jakiś procent naszej pozycji.

🔐 WSPARCIE
Przy okazji chcielibyśmy poinformować o nawiązaniu współpracy z CrypS. CrypS jako partner będzie między innymi wspierał naszą grupę na fb Kryptowaluty - uwaga oszuści aktualnymi alertami odnośnie scamów i wrzucał artykuły dotyczące bezpieczeństwa w świecie krypto

❤️ POLECAMY
• Ledger Wallet - http://bit.ly/2OiPPH4
• Admiral Markets - http://bit.ly/2XDfcFN

📲 SOCIAL MEDIA
https://www.facebook.com/jpktraders
https://twitter.com/jpktraders

✉️MAIL
• kontakt@jpktraders.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT