💡 Pieniądze zarabia się przez siedzenie - Jesse Livermoor. Pod lupę bierzemy kolejnego znanego inwestora

지난달

jl1.png

Zakończyliśmy część cyklu „Rady od inwestorów” poświęconego Warrenowi Buffettowi. Mamy nadzieję, że z ostatnich 8 cytatów wyciągnęliście wiedzę która pomoże wam w codziennym inwestowaniu! Już niedługo pod lupę weźmiemy kolejną znaną postać 🔎

Wyobrażamy sobie siebie siedzącego przed komputerem bez żadnej czynności na na koncie flow pieniędzy. Tak to niestety nie działa i jeśli tak pomyśleliście, to macie rację. Przekaz jest nieco inny, lecz sama czynność wygląda właśnie tak jak w opisie. Wielu z nas inwestorów popełnia podstawowe błędy jakimi są m.in. overtrading i brak dyscypliny.

Zacznijmy od overtradingu. Handel na rynkach finansowych jest specyficzny i każdy doświadczony trader wie, że po czasach obfitych czasem przychodzą suche. Te okresy są różne w zależności czy inwestujemy shorterm czy longterm. Jednak dotyczy to każdego z nas. Zdarza się czasem tak, że należy wyłączyć się na jakiś czas od inwestycji i odpocząć. Pomaga to w nabraniu świeżego spojrzenia na rynek lub przeczekania stanu „jestem bogiem” po serii wygranych. Czasami patrząc na wykresy nie widzimy żadnych okazji według naszego tradingplany, ale i tak zawieramy jakieś transakcje. Czemu tak się dzieje? Szczególnie posługując się analizą techniczną, jesteśmy w stanie tak wyrysować linie, że sami stworzymy sobie okazję właśnie w miejscu gdzie jest aktualnie cena. Dlatego tak ważne jest, aby to cena dochodziła do naszych poziomów, a nie na odwrót. Brzmi to dziwnie? Sami spróbujcie, a zobaczycie że jest wiele możliwości na otwarcie pozycji już teraz. Dyscyplina natomiast pomaga nam bardziej selekcjonować wejścia na rynek, ale co ważniejsze również i wyjścia. Wielokrotnie widzimy jak cena zmienia kierunek zaraz po opuszczeniu przez nas rynku. Jest to normalne i nie jest to spowodowane przez to, że akurat zamknęliśmy tą pozycję. Przede wszystkim dzieje się to z powodu przedwczesnego zamknięcia naszej transakcji przez autosabotaż.

Tak Jesse Livermoor jak i inni znani inwestorzy są pewni swoich decyzji i trwają przy nich. Bardzo rzadko dzieje się tak, że po wejściu na rynek cena od razu zawraca i zaczynamy zarabiać. Wielokrotnie cena idzie jeszcze przeciwko nam i dopiero po jakimś czasie zawraca. Podejmując decyzję o wejściu na rynek powinniśmy liczyć się z możliwą stratą, z góry ustalić wielkość pozycji i spokojnie czekać do osiągnięcia naszego targetu lub stoplossa, a nie uciekać z rynku w emocjach lub strachu.

❤️ POLECAMY
• Ledger Wallet - http://bit.ly/2OiPPH4
• Admiral Markets - http://bit.ly/2XDfcFN

📲 SOCIAL MEDIA
https://www.facebook.com/jpktraders
https://twitter.com/jpktraders

✉️MAIL
• kontakt@jpktraders.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT