Bitcoin - krótki komentarz do aktualnej sytuacji

3년 전

Myślę, że to dobry czas na krótki wpis dotyczący aktualnej sytuacji na wykresie bitcoina.
Wspólnie z @mys siedzieliśmy sobie na czacie i rzuciliśmy okiem na nieco dłuższy zakres. Mam nadzieję, że również i On podzieli się albo w oddzielnym wpisie, albo w komentarzu poniżej swoim punktem widzenia – jest bardzo interesujący!

Do analizy wykorzystałem wygładzone średnie kroczące o zakresie 50 oraz 100 na wykresie D1 i 10 oraz 25 na wykresie W1

BTC/USDT D1

Warto rzucić okiem na mój ostatni wpis, w którym pisałem, iż bardzo prawdopodobny jest test dolnego ograniczenia kanału spadkowego (wcześniej oczywiście wsparcia na 11500). Poziom wsparcia pokrywa się z średnią o zakresie 50 ich przełamanie stało się już faktem. Dotarcie i przełamanie poziomu 8400 będzie bardzo niebezpieczne ponieważ może się to równać z większą (paniczną) wyprzedażą i przełamaniem średniej o zakresie 100. Warte zaznaczenia jest to, iż nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją w analizowanym okresie.

D1.png

BTC/USDT W1

Tu sytuacja ma się jeszcze ciekawiej, bowiem szybsza z średnich pokrywa się w kilku miejscach z wskaźnikiem RSI – oznaczone niebieskimi elipsami. Przełamanie jej oraz przełamanie linii 50pkt na RSI otworzy drogę do wolniejszej średniej = większych spadków. Od drugiej połowy 2016 roku nie była ona testowana, dlatego jej przełamanie może mieć bardzo ważne znaczenie.

W1.png

Powyższe scenariusze są dość negatywne, co w hurra optymistycznej atmosferze raczej nie jest mile widziane, ale mam też ciekawą informacje dla inwestorów liczących na odbicie. Linie wyznaczone przez średnie bardzo często działają jak swojego rodzaju wsparcie. W cale nie musi dojść do ich przełamania, tylko krótkiego testu, który może zakończyć się wzrostami. Ale mój stosunek dobrze znacie :)

Wpis ma na uwadze TYLKO wskazanie potencjalnego niebezpieczeństwa.

Tradingview.com

Nie wiem dlaczego i po co, ale ktoś ponoć prosił, żeby pojawiła się ta informacja. Wszystkie wykresy, które wykorzystuje do swoich analiz pochodzą z tradingview.com. I w sumie uważam, że to jedna z lepszych aplikacji do analizowania kryptowalut.

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Myślę że już niżej nie spadnie jak 10,7k$ . a pozniej już pewnie nie zobaczymy nigdy takich cen :)

·

Uwielbia takie komentarze.

  ·  3년 전

Powtórzę tylko to co zauważyłem podczas rozmowy z @uzamkniete:

Dzienne RSI nieubłaganie zbliża się do poziomu 30 punktów. Historycznie dla BTC to był zawsze okres dołka korekty i moment odbicia bessy.

Na interwale tygodniowym mamy obecnie walkę pod linią Tenkan-Sen indykatora Ichimoku. Ważne jest, że od 2 lat świeca nigdy się nie zamknęła pod tą średnią!
Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym tygodniu będzie walka o wyjście z powrotem powyżej poziomu 11200, tak żeby cena precedensowo nie zamknęła się pod tenkanem. To by oznaczało powrót do chmury Ichimoku z interwału dziennego i negację dalszych spadków.

Mała uwaga nietechniczna: dokładnie miesiąc temu otwarto kontrakty Bitcoin Futures na CME. Dzisiaj zamyka się pierwszy miesiąc. Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Ten tydzień jest kluczowy dla obrania dalszego kierunku. A konkretnie jego końcówka.

·

Jeśli chodzi o ichi to rzeczywiście fakt, jeśli możesz wklej proszę wykres tak żeby wszyscy widzieli. Warta uwagi technicznie uwaga!

Co do kontraktów i CME to też bardzo cenna uwaga! Odsyłam do porównania aktualnej sytuacji na wykresie BTC do hossy na rynkach azjatyckich pod koniec lat 80 i początek 90. Zaznaczę tylko, że na krótko przed rozpoczęciem ostrych spadków zostały uruchomione kontrakty terminowe na indeksy azjatyckie.

·
  ·  3년 전

Uzupełniam o wykresy:


Interwał tygodniowy z zaznaczeniem wsparcia dwuletniej hossy


Interwał dzienny z zaznaczonymi ostatnimi odbiciami na RSI i dolnego wsparcia chmury

Czyli są szanse na księżyc? :D

·

Szanse są zawsze ;) tylko niestety czasem mniejsze, czasem większe. Tu raczej bardziej prawdopodobne jest odbicie. Ale jak długie? Teraz jest mi ciężko określić, zobaczymy jak będzie rozwijać się sytuacja :)

Bardzo miło, że można znaleźć takie konkretne info w języku polskim :)

Parę dni temu bankier.pl wyslał mi propozycje przeczytania tekstu na temat bitcoina napisanego przez wyedukowanego ekonomistę gdzie autor w jednym zdaniu połączył 1600% wzrost z nieoczekiwanym spadkiem po. Nie wiem co to za ekonomia gdzie spadki po wzrostach są zaskakujące...

·

Dziękuję! :)

Wykres wykresami ale psychologia tłumu ma chyba większy wpływ na krypto. Czytając wykresy, analizując nie czyni cie lepszym traiderem od innych. Czytam ostatnio ciekawą książke i od razu przyszło mi na myśl. Ja testuje Fibonaciego:-) zresztą sami widzicie jak kryptowaluty są manipulowane. A większość zawyżona przez Fomo. Nic nie pozostaje jak obserwacja. Pozdrawiam