XYO NETWORK İLE BLOCKCHAİN İ HAYATA BAĞLAYIN

4년 전

xyo network.PNG
Merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımda sizlere Blockchain teknolojisini son haddine kadar kullanan ve yaşamımıza fazlası ile girebilecek, yüksek teknoloji içeren XYO Network projesinden bahsedeceğim. Projenin whitepaper ve sitesini incelediğimde beni en çok heyecanlandıran XYO oracle ağının akıllı sözleşmeler kullanarak Bluetooth ve GPS gibi teknolojileri içinde barındıran başlı başına bir platform olmasıdır. XYO Ağ Merkezi Olmayan Konum Doğrulama Sistemi ile çevrimdışı olarak Blockchain ağını kullanır, oysa bitcoin ve blockchain teknolojileri internetle sınırlıdır. Online olmayan yerlerde kullanılma durumları zordur. Çevrimiçi olarak kullanılamazlar. Gerçek dünya pazarı halen en büyük pazar payını içermektedir. XYO nun kullanım alanı çok geniş olduğundan dolayı gerçek dünya ile online dünya arasında köprü olabilecek bir projedir.
İnsanlar hep fırsatları kaçırdıklarından yakınmıştır, zamanında bitcoin ve ethereum gibi projelere yatırım yapamayanlar fırsatları kaçırdık tarzında söylemler de bulunmuşlardır. XYO Network gelecekte çok iyi bir değer kazanabileceğine inanılan, teknolojisi ve konum doğrulama yöntemlerini çok iyi kullanabilen yeni nesil bir yatırım aracıdır. Gelecekte projesi gerçek hayata uygulanabilir projeler ilk sıralarda olacağı düşünülürse şüphesiz onlardan biri de XYO Network projesi olabilecek düzeydedir.
xyo.PNG
Şimdi de ön bilgilerini vermiş olduğumuz XYO Network projesini tanıyalım.

XY Oracle Network nedir?
XY Ağı, izlenen nesneler hakkında konum bilgisi sağlamak için blok-zincir tabanlı bir çözümdür. Mevcut konum tespitleri genel olarak çok doğru bir şekilde yapılamamaktadır. XYO platformu mevcut konum doğrulama sistemlerindeki açığı kapatarak, verilerin daha güvenli bir şekilde arşivlenmesini sağlamaktadır. Kullanmış olduğu teknolojisi sayesinde net ve güvenilir veriler sunmaktadır.

XY Oracle Projesi hangi alanlarda kullanılabilir?
Xyo ağı e-ticaretten tıbbi bakım ve hastanelere, araç kiralamadan ticari havayolu bagaj taşımaya, sigorta acentelerinden ulusal güvenlik ajanslarına kadar birçok kullanım alanı vardır. Örnek olarak dünya genelinde popüler olmuş amazon isimli e-ticaret şirketini varsayalım, XY Oracle ağından maksimum derecede faydalanma olanağı vardır, şirket XYO ağını kullanarak Ürünü müşterinin satın almasından sevkiyata, ürünün drone yardımı ile eve teslim sürecine kadar güvenli bir şekilde takibi yapılabilecektir. Drona ve ürüne entegre edilen takip cihazı sayesinde ürün her an takip edilebilme olanağı sayesinde evinize geldiğin de telefonunuzda XYO ağı kullanıyorsanız basit bir bildirimle sizi uyarabilecek ve ürünü çok rahat bir şekilde teslim alabileceksiniz, aynı uyarı e-ticaret sitesini de gideceği için ürünün kaybolma ihtimali de ortadan kalkacaktır. Hem müşterinin hem de e-ticaret şirketinin zarar görme olanağı minumum seviyeye düşmüş olacaktır.
xyo-drone.PNG
Sonuç olarak XYO Network projesi kullanılabilirlik ve gerçek yaşama uyum sağlama yönünden çok iyi bir konumdadır. Bluetooth ve GPS izleme cihazları sayesinde kaybolan eşyaların dahi bulunabilirliği açısından bu teknolojiyi kullanma yönünde ve konum bilgileri tespiti açısından çok ileri seviyededir. Yeterli yatırımı alması durumunda dahaca yolun başlangıcında olmasına rağmen Ethereum, Eos ve Neo gibi projelerle yarışabilecek düzeydedir. Aynı zamanda Kripto piyasasında XYO projesi ile aynı düzeyde eşdeğer proje olmadığı için bu alanı rahatça kullanabilir. Orta vadede çok iyi yerlere gelebilecek düzeydedir. Bir sonraki makalem de XYO Network Token bilgileri, yol haritası, ekibi, ico piyasasında oluşturmuş olduğu etkiyi anlatacağım. Şimdilik hoşcakalın, hayatınızdan teknoloji eksik olmasın.

Websitesi: https://xyo.network/

Whitepaper: https://docs.xyo.network/XYO-White-Paper.pdf

Twiteer: https://twitter.com/XYOracleNetwork

Facebook: https://www.facebook.com/xyonetwork

Telegram: https://t.me/xyonetwork

Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3040825.0

My Bitcointalk profile :https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=988212

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Yanlis bilmiyosam turunun ilk ornegi. Piyasadaki tum sektorlerin ihtiyac duyabilecegi gelecegi parlak bir proje.

projenin kurgusu çok hoşuma gitti. mining ödülleri şeklinde konum sağlayıcılara ödül veriyor

Umarım kaybettiğimiz kumandaları da buluruz artık veya arabamızın anahtarını :) Hayatımızı kolaylaştıran bu tarz projeleri seviyorum.