Who is this ! Cardano [Cointurk 13. Projesi]

3년 전

Cardano, ismini sık sık duyduğum kripto paralardan biri...
Resmi Sitesi : Cardano

ADA-Cardano-Price-Technical-Analysis-4-February-2018.png

Cardano

Cardano tamamen açık kaynak kodlu olup 2015 yılında piyasaya giren bir Kripto para birimidir. Cardano Coin'in sembolu ADA'dır. Bilimsel bir felsefe ve araştırma odaklı bir yaklaşımla gelişen ilk blok platformdur.Geliştirme ekibi ise uzman mühendisler ve araştırmacılardan oluşan çok geniş bir küresel topluluktur.

cardano.pngd.png

Programlama Dili

Platform, programlama dili olarak yüksek hata toleransına sahip Haskell'i kullanır. Bu arada Haskell'i kullanan ilk kripto para birimide ADA dır.

Madencilik

Madencilik algoritması olarak OUROBOROS 'u kullanan Cardano, Bitcoin ve Ethereum’un aksine proof of stake yöntemiyle çalışıyor. Bu da sürdürülemeyen ve elektrik tüketimini devasa boyutlara ulaştıran proof of work yöntemine oranla çok avantaj sağlıyor.

sdass.png

şu an dolaşımda yaklaşık 26 milyar ADA bulunuyor ve bu sayı 45 milyara kadar çıkabiliyor. Ve adanın şuanki piyasa değeri $9,13 Milyar Usd Ve cardano almak isterseniz size tavsiyem Bicance'i seçmeniz olacaktır

Photo Search 1 -

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by Mustimonn from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.