Rozhovor s YouTuberem Crypto Lark | Moje australská bitcoinová cesta

7개월 전

Novozélandský YouTuber Crypto Lark, který se zaměřuje na kryptoměny a blockchain, nám poskytl prostor pro rozhovor.

Ahoj Larku, díky že sis našel čas na náš rozhovor. Můžeš našim čtenářům o sobě něco říci? Jak jsi se poprvé dostal k bitcoinu? Máš nějakou jinou práci, nebo jsi už na 100% v kryptu tím, že pracuješ na svém YouTube kanálu a publikuješ na Steemitu?

K bitcoinu jsem se dostal před několika lety. Zaujal mne hned ze dvou směrů, jednak jako investiční příležitost, ale hlavně pro můj ideologický odpor vůči tradičnímu bankovnímu systému. YouTube je už nějaký pátek moje práce na plný úvazek, což je úžasné! Není nic lepšího než žít svou vášní, kterou jsou kryptoměny.

Na svém Vlogu nazvaném Jak cestovat po Austrálii na bitcoinu jsi na své cestě žil 72 hodin takřka výhradně za bitcoiny. Videa, jako jsou tato, jsou fantastické pro masové přijetí kryptoměn. Lidé konečně mohou vidět, že krypto opravdu funguje a dá se využívat v běžném životě. Jak se vám vaše cesta líbila a máte v plánu něco podobného do budoucna?

Náš výlet do Austrálie byl úžasný! Je to skvělá země, vždycky si tam užiju spoustu legrace. Navíc to mám z Nového Zélandu opravdu kousek. Cestování za bitcoiny bylo skvělým zážitkem a bylo úžasné zjistit, kolik hotelů, restaurací, obchodníků a dalších poskytovatelů služeb akceptuje bitcoin. V budoucnu bychom si mohli udělat další výlet, jenom ho ještě nemáme naplánovaný.

Byl australský výlet jen testem nebo používáš kryptoměny při cestování vždycky? Která místa jsou podle tebe kryptoměnám zaslíbená?

Jednalo se zatím o takový test, zároveň jsem z toho udělal videa na můj YouTube kanál, takže to byla vlastně taková pracovní cesta. Když můžu tak platím v kryptoměnách cokoli, co jde. Často si tak kupuji za kryptoměny letenky nebo rezervuji hotely s Travala.


Larkův výlet po Austrálii

Jak bys vysvětlil jednoduše nováčkovi, proč je bitcoin revoluční? Proč jej potřebujeme, když naše kreditní karty a bankovní účty pro nás vykonají prakticky tu stejnou práci.

Bitcoin je digitální zlato internetové éry........no ale k té druhé části tvojí otázky. Pro mnoho lidí je klasické využívání kreditních karet upřímně jednodušší a určitě také pohodlnější, to ano. Ale použití bitcoinu má výhody pro obchodníky, nebo třeba pro politicky citlivé osoby. A hlavně pro ty, kteří nemají přístup k bankovní infrastruktuře, kterou mohou využívat lidé západního světa.

Jaký je tvůj názor na decentralizaci internetu a sociálních sítí jako jsou Steemit, Minds, dTube? Je to cesta správným směrem po decentralizaci peněz? Může to přinést společnosti nějaké benefity?

Internet je již sám o sobě vadný, stal se příhodným místem pro podvodníky a zloděje. A už také nepracuje pro lidi, ale pro korporace. Tento model se musí bezpodmínečně změnit.

Jaká je tvá oblíbená hláška?

Dej člověku bitcoin a nakrmíš ho na den.
Nauč ho základům blockchainu, decentralizovaných peer-to-peer financí, zlu bankovního systému a dalších těchto věcech.…a nakrmíš ho na celý život!

To je super! Bylo fajn tě mít v našem blockchainterview. Chceš něco vzkázat naší československé komunitě?

Díky za rozhovor, všechny bych chtěl pozdravit, budu rád, když zavítáte na můj YouTube kanál nebo na účet na Steemitu @larksongbird.


Nezkrácená verze rozhovoru je k nalezení na webu http://www.blockchainfo.cz/rozhovor-crypto-lark/t1100

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @blockchainfo! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 1500 upvotes. Your next target is to reach 1750 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Dej člověku bitcoin a nakrmíš ho na den...
To ale musí být speciální lahůdky :-)

Ahoj, @ritxi tenhle parádní rozhovor nominoval do mé sobotní rubriky. Bylo mi potěšením si ho přečíst a upvotnout :) Jen tak dál.

·

Díky, chystají se další :)