Tajemno...co čtu a sleduji

3년 전

Téma týdne tajemno je opravdu zajímavé. Pod tím pojmem si představím vše, co zatím nedokážu vysvětlit - ať se jedná o:

 • dostání Ačka z písemky na kterou se člověk nepřipravoval a zvládl to jenom, protože měl štestí na otázky
 • duchy
 • UFO
 • kruhy v obilí
 • reinkarnace
 • lidé co se praštili do hlavy a začali hrát na klavír jako největší odborník nebo mluvit cizím jazykem jako rodilý mluvčí
 • lidé co předvídají věci
 • a další věci.

Některé z těchto věcí co jsou tajemné jen v této době a třeba za pár let nebo desítek let už nebudou tajemné, protože vědci něco vymyslí a určitou věc pochopíme lépe. Stále je ale okolo nás spousta tajemných a neznámých věcí.

V dnešním článku chci zmínit pár věcí co sleduji a čtu, které se týkají této tématiky.

Tajemno mě zajímalo už od mala. Ani nevím proč, možná děti mají prostě rády věci tajemné a strašidelné.

Věrte nevěřte

První seriál, který jsem sledoval, když jsem byl malý kluk se jmenoval Věřte nevěřte. Pár z vás již zmínilo, že to také sledovali. Bylo to opravdu zajímavé. U spoustu příběhů jsem ani nevěřil, že jsou skutečné, i když měli být.


(zdroj obrázku)

Erich von Daniken

Protože mě tato tématika více zaujala, rodiče mi koupili pár knih od Ericha von Danikena, asi nejznámějšího evropského záhadologa. Ani už nevím jaké knihy to byly, napsal jich spoustu, ale byly zajímavé.


(zdroj obrázku)

Magazín 2000 záhad

Později jsem si začal kupovat časopis Magazín 2000 záhad, je to už hodně dlouho, ani nevím jestli to vycházelo jednou za měsíc nebo dvakrát. Možná ho ještě mám doma ve skříni, ani nevím.


(http://www.janrericha.com/medial-recherche)

Pak jsem na dlouho dobu přestal číst tuto tématiku. Nebylo na to moc času, přípravu do školy byla přednější, takže místo toho jsem četl věci do školy. Až teď poslední rok jsem se k tomu zase vrátil, když jsem hledal seriál, který bych mohl sledoval na druhém monitoru při práci a nemusel bych se přitom plně koncentrovat na každý dialog.

Ghost Adventures

Jeden ze seriálu co jsem objevil je Ghost Adventures. Je asi docela dost populární, protože teď už je šestnáctá sezóna. Tým ze seriálu jezdí po různých strašidelných amerických místech a snaží se zjistit, zda je tam jsou opravdu nějací duchové. Líbí se mi na tom to, že na to mají dost techniky. Pokaždé všude rozmístí kamery s nočním viděním, mají různé speciální mikrofony na nahrávání duchů. Nejzajímavější je asi jejich Microsoft Kinect kamera, která vysílá soustavu infrared bodů a zaznamenává, kde ty body jsou a dokáže tak vytvořit 3D obraz a kostru lidí. A docela často tam takhle mohou i nahrát ducha co je s nimi v místnosti.

(zdroj obrázku)

Další zařízení, které používají je spirit box, repráček, který vydává hluk v mnoha frekvencích a umožňuje to duchům s vámi mluvit.

(zdroj obrázku)

To jen tak na úvod, na lepší popsání by mohl být celý článek.

Ancient Aliens

Tato show je také hodně populární, nyní se vysílá již třináctá sezóna. Je to takový dokument, který popisuje vše co je společného s UFO, ať už co se týče současnosti, tak také minulosti. Popisují spoustu oblastí. Ani to, zde popsat nedokážu. Například:

 • pyramidy v Egyptě a Americe a to jak jsou matematicky dobře navrženy
 • náboženské texty, které popisují mimozemské bytosti
 • NASA astronauti, kteří na měsíci viděli mimozemšťany
 • a spoustu dalších nevysvětitelných věcí


(zdroj)

Oba dva seriály jsou zajímavé a doporučuji se na ně podívat. Byl jsem docela překvapen tím, kolik už mají sezón. Tato tématika je v Americe asi hodně populární.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Za věřte nevěřte palec nahoru, taky jsem si na tom kdysi ujížděl :) A hrozně mě bavilo, že každého mladého chlapa tam dabuje ten, co v Červeném trpaslíkovi Listera :)

To Daniken mě moc nebral.

Mám to asi podobně jako @godfish protože na Věřte nevěrte jsem ujížděla taky a občas ještě shlédnu nějaký díl. Dost mě brala i Akta X, ale Daniken nějak vůbec. Já totiž na ufo moc nejsem, jinak jsem četla snad všechny ostatní záhady a nejvíc paranormální jevy.

Hah, ja som si praveze na rozdiel od ostatnych Danikena tiez dost isiel :D

Věřte nevěřte sem taky sledoval, ale ještě víc než Akta X se mi líbily Krajní meze, tam bylo tajemna dost

To Áčko z písemky mě dostalo! Je však pravda, že toto do kolonky nevysvětlitelných jevů skutečně patří. ;)

To "A" jsi dostal ty? Jak často jsi přitom zvedal oči ke stropu? Dá se tam totiž "vyčíst" spousta věcí ;-)

  ·  3년 전

Věrte nevěřte je srdcovka mého dětství. Stejně jako @zenuska jsem taky milovala Akta X. Od Danikena jsem nic nečetla. Pak mám vždy období, kdy si najdu nějaký seriál jako je to Ghost Adventures (nebo něco podobného) a podívám se na několik dílů, poté zapomenu, že to existuje, vzpomenu si zase za rok a zase se podívám na několik dílů :D