Pronájem steemu naruby

지난달

Dlouhou dobu spousta z nás vydělávala na pronájmu steemu, respektive Steem Power, z pozice pronajímatele. Když se objevily první služby nabízející zprostředkování takové transakce, ROI se pohybovala až ke 40 %. V té době byl ovšem tištěn SBD a jeho cena byla vypumpována k několika dolarům, takže dávalo smysl, aby si SP pronajímali hlavně velmi aktivní autoři.

ROI u pronájmů klesala s cenou steemu, a hlavně SBD. Zhruba rok se držela kolem 20 %. Tuhle sazbu byly v dlouhodobém horizontu schopni garantovat někteří roboti i služby jako DLease. Pronajímatel byl při zhodnocování pronájmu odkázán právě na roboty - když věděl, kde se objeví mnohadolarový hlas, dosáhl s několika tisícovkami SP na kurátorskou odměnu několikanásobně hodnotnější, než byl jeho původní hlas. A to i když na kurátory vyšla jen čtvrtina celkové odměny za článek.

Od posledního forku cena za pronajímanou SP sice pomalu, ale setrvale klesá. V posledních týdnech se pohybuje mezi 13,5 a necelými 15 procenty. Model na DLease.io ukazuje, že pokud se rozhodnete poptat větší množství SP, na relativně dlouhé období, máte slušnou šanci, že najdete protistranu už od ROI lehce přes 13 %. Viz třeba tenhle příklad, kdy bych platil za 10 000 SP 30 steemů týdně po dobu deseti týdnů.

image.png

Někde kolem třinácti procent už podle mého názoru začíná být pronájem SP velmi zajímavý i ze strany někoho aktivního z českého rybníčku. Zejména pokud se kromě pravidelného psaní angažuje, nebo alespoň pohybuje v nějaké kurátorské komunitě, protože stále platí, že pořadí hlasů je velmi důležité.

Při pronájmu SP je třeba mít na paměti, že některé tokeny lze vydělat také prostým hlasováním pro posty s jejich tagem, třeba tokeny Actifitu nebo Steemhuntu. Ty mohou být příjemným bonusem investice do pronájmu.

V průběhu uplynulého týdne vzniklo celkem 66 #cesky psaných článků, které má na svědomí těchto 19 autorů:

@blogcrypto
@bucipuci
@garygeo1
@godfish
@hairyfairy
@ibelin
@jjprac
@krakonos
@kytka
@osobnirozvoj
@petrvl
@podnikatel
@ritxi
@rosalinde
@rullicky
@transom
@truestories
@xlisto
@zenuska

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Ty osobně půjdeš do nájmu steemu?

!trdo
!BEER

·

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @godfish!
@godfish will receive 0.30296025 TRDO & @krakonos will get 0.20197350 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.Hey @godfish, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!

Congratulations @godfish, your post successfully recieved 0.30296025 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.2019735 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site