Skutečná krása

3년 전

Stejné téma jen pojaté a propagované trochu jinak.

person-1107788_640.jpg
Pixabay

Asi před třinácti lety přišla jedna kosmetická společnost se zcela odlišnou kampaní. Chtěla jednoduchým způsobem poukázat na to, že krásné nejsou jen modelky z plakátů, ale krásu lze objevit v každé ženě.
Pamatuji si jednu jejich opravdu vydařenou reklamu. Vystupovalo v ní několik dívek a slečen a všechny měly jedno společné, nejraději by na svém vzhledu něco změnily. Jedna nenáviděla své pihy, jiná chtěla být blond, další si myslela, že je tlustá, ... Přitom ani jedna z oněch dívek nebyla nijak ošklivá. Šlo pouze o jejich vlastní pohled na sebe. V druhé části reklamy jsme byli vybízeni k tomu, abychom těmto dívkám pomohly změnit jejich názor, „protože každá dívka si zaslouží cítit se dobře a poznat, jak je krásná“. (Mrzí mě, že se mi tuto reklamu již nepodařilo nikde na internetu najít.)

V době, kdy ona kosmetická společnost přišla s touto převratnou kampaní, diskutoval o ní skoro celý svět, tedy alespoň jeho něžnější část. Dnes má již kampaň této společnosti zcela jinou podobu, i když i na skutečnou krásu dívek a žen se stále ještě snaží upozorňovat. Mnozí si na jejich staré reklamy ani nevzpomenou, jiní by si je možná dovedli vybavit, ale vzpomněli by si na myšlenku, kterou nesly? Kdo ví?

woman-591576_640.jpg
Pixabay

Před nedávnem se však na instagramu objevila žena, která si tuto kampaň možná pamatuje. Možná se jí nechala inspirovat a nebo jí jen nechybí zdravý rozum a sebevědomí. Svůj profil propaguje větou „Jste krásná přesně taková jaká jste.“ ("You are beautiful exactly the way you are."). A jelikož má svůj účet na instagramu, musela zaujmout i svými snímky. Na svých fotografiích cvičí jógu. Na tom by nebylo asi nic převratného a ani extrémně krásného nebo inspirujícího. Ona však cvičí jógu úplně nahá. Její fotografie jsou navíc velmi vkusné a decentní, nejedná se o žádnou pornografii, ale o skutečně umělecké snímky.

Tato žena, která si říká „Nude Yoga Girl“ má v současné době přes osm a půl tisíce odběratelů. Ale to by vůbec nic neznamenalo. Nějakou chvíli ji budou lidé sledovat, bude se o ní mluvit a psát. Ale jak dlouho? Ona však svým počínáním a postojem k životu inspirovala další, které pod hashtagem #nygyoga prezentují své vlastní fotografie. A není to jen pár snímků, v současné chvíli je jich několik stovek.

Chtělo by se mi napsat, že nahé ženské tělo asi dnes inspiruje více, než názory mladých slečen, které je třeba změnit. Ale ono to není v posledku vůbec důležité. Pokud to povede k tomu, že se dívky a ženy nad sebou zamyslí a uvidí v sobě skutečnou krásu, pak je jedno, co je k tomu přimělo. Důležité je, aby nebyly všechny ženy jedna jako druhá, přes kopírák. Aby se poruchy příjmu potravy nestaly hitem školních lavic. A aby ženy přestaly opakovat větu „Jsem tlustá!“ (tedy pokud nemají přes 150 kg). Kdyby existovaly jen a pouze perfektní nádherné ženy bez jediné chybičky, co by pak dělali muži? Ta všednost by je brzy začala nudit.

PT

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Jj, život je pestrost a většina žen najde muže, kterému se budou líbit takové, jaké jsou.

·

To ano. Možná je to jen můj naivní názor, ale spoustě dívek a žen to více sluší bez tuny make-upu.

·
·

Asi tak. Nic se nemá přehánět ;-)

  ·  3년 전

Stejně je pro většinu z nás chlapů nejhezčí právě ta naše, že?

·

To je pravda a navíc to podporuje myšlenku, že každá žena je krásná. Přeci si dnes chlap nevezme ženskou, která se mu oškliví. ;)

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by petecko from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Kryton (Red Dwarf): Pane právě ty drobné chybičky jsou to co nás muže přitahuje, že?

Mě se taky osobně nejvíc líbí holky, které se nemalují, případně jen tak decentně, aby zvýraznily své rysy a ne se schovali pod makeup.