Kulaté výročí

10개월 전


Obrázek: https://bitcoin.com.au/10-years-bitcoin/

Všichni kolem slaví sté výročí založení Československé republiky. Osobně pro mě je zde mnohem významnější výročí. Jistě víte, že je to přesně 10 let, co Satoshi Nakamoto veřejně publikoval svůj devítistránkový dokument (Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System), který nám do jisté míry umožnil vymanit se z ekonomického útlaku ze strany státu a věnoval nám první novodobou svobodnou měnu, o jejímž směřování nerozhodují vlády, ale sami participanti. Právě Satoshiho napadlo uspořádat transakce do bloků zabezpečených systémem Proof-of-work, a podařilo se mu tak vytvořit koncept, který řeší dlouho zkoumaný problém double-spendingu (dvojitého utrácení). Zároveň tím navrhl první otevřený a především necenzurovatelný platební systém, kterého pokud jste součástí, tak máte možnost být skutečnými vlastníky svých peněz, což s sebou nese i svá negativa hlavně v podobě osobní zodpovědnosti při nakládání se svými privátními klíči. Narozdíl od Fiat měn se ale můžete rozhodnout nebýt součástí tohoto technologického pokroku.

Jak popisuje Joseph Bonneau z Newyorské univerzity, tento dokument se stal nepochybně jednou z nejvlivnějších prací v dějinách počítačové vědy. Tato novinka nám otevřela bránu do neprozkoumaných míst nových inovací (čehož je součástí i Steem) a blockchain se stal světově známým fenoménem, který stojí za pozornost.

Co se před více než 10 lety mohlo jevit jako sci-fi, je dnes skutečností. Za sebe mohu vyjádřit Satoshimu pouze vděk a jsem rád, že jsou tu kryptoměny s námi. Doufám, že v nadcházejících letech technologický pokrok nezastaví a za dalších deset let si už třeba ani život bez decentralizovaných digitálních měn nebudeme schopni představit.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Ano, Satoshi přinesl něco, co ještě mnoho lidí nedokáže docenit. Může ale Bitcoin a krypto obecně spustit příští finanční krizi? Když se do toho kolotoče zapojí velcí investoři a ti, kteří v něm ještě nejsou, dostanou strach z ujiždějícího vlaku - "fear of missing out"? OTC markety budou překypovat obrovskou poptávkou a noví investoři budou nuceni nakupovat i na tradičních marketech, případně na Bakkt a podobných platformách (kde ale nebudou svoje Bitcoiny přímo vlastnit).

Hugely strong :)

·

It would be probably even stronger if you were able to understand this language. :/

Sneaky-Ninja-Throwing-Coin 125px.jpg
Defended (27.09%)
Summoned by @samotonakatoshi
Sneaky Ninja supports @youarehope and @tarc with a percentage of all bids.
Everything You Need To Know About Sneaky Ninja


woosh

This post has received a 8.85 % upvote from @boomerang.