OmiseGo Hakkında Tüm Bilgiler [Cointurk 29. Projesi] aligurpinar#4539

3년 전

                                               OmiseGo Coin Nedir ?

OmiseGo, Tayland merkezli ve Omise adlı bir fintech firması tarafından üretilen yeni bir üründür.Kısaltılması, OMG'dir. OmiseGo merkezsiz bir yapıya sahip ve ödeme cüzdanı sunan Ethereum altyapılı bir finansal kripto para birimidir. OmiseGo, sanal cüzdanlarda kullanılmak için finansal bir teknoloji tasarlayan bir firmadır. Bu teknoloji ile gerçek zamanlı, kullanıcıların kendi aralarında alışveriş ve ödeme yapmasını sağlamaktadır. OmiseGo’nun hedefi, mevcutta var olan finans kurumlarına ölümcül bir etki bırakmak suretiyle ve bütün herkesin kendi finansal yapısını yönetmesini hedeflemektedir.Kısa süre önce OmiseGo (OMG)’nun oluşturulması için ICO’ları aracılığıyla 25 milyon dolar kazandırmıştır.


                                      
OmiseGo Coin Nerelerde Kullanılır?

Kripto para birimi olarak adlandırılan OmiseGo Coin pek çok alanda kullanılabilmektedir. Diğer para birimlerinde olduğu gibi bilgisayar oyuncuları, oyunlarda seviye atlayabilmek veya karakter satın alabilmek için bu para birimini kullanabilmektedir. Sanal para olması nedeniyle kullanıcılar gerçek para aktarımı gerçekleştirmek gibi ekstralar ile de uğraşmamaktadır. OmesiGo Coin aynı zamanda ticaret yapabilmek için de kullanılmaktadır. Ülkeler arası ürünlerin alınıp satılabilmesinde büyük faydası bulunan bu para, yatırım amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin; vadeli mevduat hesabına yatırılan tutarlar gibi OmiseGo Coin’ler üzerinden de kazanç sağlanabilmektedir.   


                                         OmiseGo Coin Nasıl Ortaya Çıktı?

OmiseGo blok zincirini başlatana kadar OMG bir ERC20 standardize Ethereum koini olarak işlem görmekteydi. Blok zinciri oluşturulduğunda ise OMG bir PoS koini olarak piyasaya girmiştir. 2017 yılında piyasaya giren OMG’lerin %10’unun biraz altındaki miktar kurucu üyelere, %20 kadarı ise geliştirme harcamalarına ayrılmıştır. Geri kalan kısım ise satış ile dağıtılmıştır.


                                         OmiseGo Coin Amacı Nedir?

Ethereum altyapısı ve finansal teknolojilerinden faydalanarak bankacılık sektörünü bankaların elinden kurtarmak amacıyla kurulmuştur. Ama bu tek amacları değildir. Kısa bir süre içerisinde geliştirmiş oldukları başarılı ICO projeleri başta olmak üzere, yaptıkları pek çok yeni girişimde aynı şeyleri yapmışlardır. Gün geçtikçe OmiseGo, herkes tarafından iyice tanınmaya başlamıştır ve bu yüzden her gün biraz daha fazla popülarite kazanmıştır.


                                                
OmiseGo Coin Vizyonu

Kullanımda olan bankacılık sektörüne çok ciddi bir rakip olarak, tüm kullanıcıların kendi finansal yapılarını yürütmelerini amaçlamaktadır. Zaman içerisinde OmiseGo’nun herkes tarafından bilinirliği artmıştır ve artmaya da hızlı bir biçimde devam etmektedir. Piyasada OmiseGo’nun coini yaklaşık olarak 100 milyona ulaşmıştır. OmiseGo, kripto para teknolojik devrimini kullanarak bankacılık sektörünü günümüz bankalarının ellerinden almayı amaçlayan tek proje değildir. Günümüzde oluşturulup geliştirilen diğer başarılı ICO yapıları da dahil olarak birçok yeni girişim aynı görüşü amaçlıyor.                                            


                                    
      OmiseGo Coin Yatırım Yapılır Mı ?  

Her geçen gün OmiseGo herkes tarafından bilinmeye başlandı, böylelikle ünü Tayland sınırları dışına çıktı. Haliyle insanlar yatırım yapmak istiyor bu coine. Kimi çevrelere göre OmiseGo'nun bir grup tarafından yapay şekilde pompalandığı. Gerçek fiyatının çok üstünde olduğu, coinin sayısı sabit olmadığı için piyasaya sürekli coin sürüldüğü ve bu yüzden dikkatli olması gerektiği. Ancak şüpheleri bir tarafa bırakırsak bu kripto paranın geliştiricileri gerçekten ciddiye alınması gereken insanlar. Vitalik Buterin'in tavsiyesi olsun, Tayland hükümetinin desteği, McDonald's ve diğer ticari kuruluşların kendilerini beslemesi başlı başına yatırım yapmak için bir fırsattır.


                                     OmiseGo Coin Nasıl Satın Alınır ? 

OmiseGo coin almak istiyorsanız almak gerçekten çok kolay.Çünkü bir çok borsa da işlem görebilen bir coindir.Popüler ve bir hayli fazla tanınmış bir coin olması sebebiyle 20 ye yakın borsa da işlem görüyor.Türk Borsalarından almak için önce Bitcoin alıp daha sonra bu aldığınız Bitcoini aşağıda vereceğim borsaların birine aktarmanız gerekmektedir.İşte alabileceğiniz borsalar;

- Upbit, Binance, Huobi, Bittrex, Poloniex,
- OKEx, BX Thailand, Koinex, ChaoEX,
- AEX, HitBTC, Gate.io, Kucoin, Livecoin,
- Robinhood, Bit-Z, OpenLedger DEX, GOPAX.


                                              OmiseGo Coin Özellikleri Nelerdir ?

• Merkezi olmayan bir altyapıya sahiptir.
• Mesajlaşma ağı ile otomatik takas merkezine sahiptir.
• Varlık tabanlı blok zinciri.
• Ölçeklenebilir ve herkese açık blok zinciri.
• Proof of Stake (PoS) konsensüsü, zincirin kendisinin yaptığı faaliyetlerle birleştirilir.
• Takas ve çözümleme OmiseGo blok zincirinde gerçekleşmekte.
• Birleştirilmiş zincir yapılarını güçlendirebilen yüksek performanslı sistem.


30. Proje önerim ise VeChain Coin Hakkında yazı yazılabilir.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT