Kripto Paraların Çaylak Oyuncusu: Omisego Coin [Cointurk 29.Projesi] [lame#7375]

3년 전

Herkese merhabalar, bu yazımda sizlere kripto para dünyasında yer alan fakat adını sanını çok fazla duymadığınız bir kripto para türünden bahsedeceğim: Omisego Coin! 

Kripto para, sanal anlamda değeri bulunan para birimine verilen addır. Aynı zamanda bu paralar için bir elektrik akımından bahsetmek de mümkün olmaktadır. Uzun yıllardan beri kullanılan bu para birimlerinin aynı zamanda madenciliği de yapılmaktadır. Hem ticari faaliyetlerde hem de ürün alışverişlerinde rahatlıkla kullanılan bu para birimlerinin değerleri de farklılık göstermektedir. Eski dönemlerde piyasaya sürülen Bitoin, belli bir dönem etkisini yitirmiş, sonrasında ise yeniden değer kazanmıştır. Diğer kripto paralar için de aynı şeylerden bahsedebilmek mümkün olmaktadır. 

Kripto Paralar Hakkında Biraz Ön Bilgi

Kripto paralar son günlerde dünya genelinde yayılmaya başlamış ve pek çok kişi tarafından da büyük ilgi görmeye başlamıştır. Sanal para olarak bilinen kripto paraların ilki Bitcoin’dir. 2009 yılında çıkan Bitcoin, günümüzde halen kullanılmaya devam etmektedir. Aslında Dolar, Euro ya da Türk Lirası gibi para birimleri de kripto para kapsamına girmektedir; ancak kripto paraların farkı sanal niteliği taşımasıdır. Bitcoin’in yanında Ethereum ve Omisego Coin’den de bahsetmek de mümkün olmaktadır. Aslında tamamen güçlü yazılımlar aracılığı ile üretimi sağlanan bu paralar için pek çok kişi madencilik görevini üstlenmektedir. Hem madencilikten hem de alım satım işlemlerinden kripto paralar aracılığı ile yüksek kazançlar sağlayabilmek de mümkün olabilmektedir. Kripto paralar için asıl değer, paranın kullanılabilirliği ile yakından alakalıdır. 

Peki, Omisego Coin Nedir?

Bir kripto para birimi olarak bilinen Omisego Coin, OMG kısalması ile bilinmektedir. Arkasında dev bir şirketin bulunduğu bu para birimi Güney Asya’da pek çok şirket tarafından da kullanılmaktadır. Hatta MC Donalds’ın Tayland şubesi, ödeme kanalı olarak da bu para birimini kullanmaktadır. Her geçen gün daha da yaygınlaşan ve değer kazanan Omisego Coin, aslında Bitcoin’den farksızdır. Tayland’da merkezi bulunan Omise firması tarafından üretilen bu para, dünya genelinde yaygınlaşmaya da başlamaktadır. 

Omisego Coin Nerelerde Kullanılır?

Kripto para birimi olarak adlandırılan Omisego Coin pek çok alanda kullanılabilmektedir. Diğer para birimlerinde olduğu gibi bilgisayar oyuncuları, oyunlarda seviye atlayabilmek veya karakter satın alabilmek için bu para birimini kullanabilmektedir. Sanal para olması nedeniyle kullanıcılar gerçek para aktarımı gerçekleştirmek gibi ekstralar ile de uğraşmamaktadır. Omesigo Coin aynı zamanda ticaret yapabilmek için de kullanılmaktadır. Ülkeler arası ürünlerin alınıp satılabilmesinde büyük faydası bulunan bu para, yatırım amaçlı da kullanılabilmektedir. Örneğin; vadeli mevduat hesabına yatırılan tutarlar gibi Omisego Coin’ler üzerinden de kazanç sağlanabilmektedir. 

Omesigo Coin'in Güncel Fiyatı Nedir?

Omisego Coin’in de diğer para birimlerinde olduğu gibi belli bir değeri bulunmaktadır. Günümüzde bu değer yaklaşık 10.72 Euro’dur. Her geçen gün daha da değerlenen bu kripto para, gelecek dönemlerde çok daha fazla getiriye de olanak sağlayabilecektir. Bitcoin, belli bir dönem unutulmuş ve son dönemlerde yeniden gündeme gelmişti. Piyasada yeni olan Omesigo Coin ise Bitcoin’den çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kat etmiştir. 

Omisego Coin'e Yatırım Yapılmalı Mı?

Omisego Coin, gelecek vadeden para birimlerinden biri olarak bilinmektedir. Bitcoin kadar olmasa da dünyanın belli bölgelerinde ticari faaliyetlerde kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle çok büyük şirketler ve bankalar da bu para birimini desteklemektedir. Gerçek bir para birimi olmadığı düşünülse de aslında ticarette çok büyük bir payı bulunmaktadır. Güney Asya’da bulunan pek çok şirketin yanında dünya genelinde tanınan holdingler ve firmalar da yine Omisego Coin kullanmaya başlamıştır. Uzun yıllar daha etkisini sürdürecek olan bu para birimi, daha farklı ticaret alanlarında da kullanılabilecek nitelikte olması nedeniyle değerini de artırmaktadır. 


30.Proje konusu Ramazan ayı içerisinde olduğumuz için bir sosyal sorumluluk projesi şeklinde gerçekleşebilir. İhtiyacı olan bir kişiye yardım yaparak, onunla bir fotoğraf çektirip, neler hissettiklerimizi ve neler yaptığımızı anlatabiliriz.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

This post has received a 1.25 % upvote from @drotto thanks to: @ivanakayye.

This post has been upvoted by @microbot with 4.4%!
You want higher upvotes?

Vote for my creator @isnochys as witness!

Did you know, that you can make some profit with your witness vote?
More profits? 100% Payout! Delegate some SteemPower to @microbot: 1 SP, 5 SP, 10 SP, custom amount
You like to bet and win 20x your bid? Have a look at @gtw and this description!