Steemlerimizi Power Up yaparak gücümüze güç katalım! [Cointurk 23.Projesi] [lame#7375]

4년 전

Selam arkadaşlar, bu yazımda sizlere Steemit'in olmazsa olmazı hatta hepimizin kazanmak için uğraştığı Steem ve Steem Power'dan bahsedeceğim. Ayrıca uzun vadede kazanabilmemiz için neler yapmamız gerektiğini özetleyeceğim.

Steem ve Steem Power nedir?

Muhakkak bu sorunun cevabını herkes biliyordur fakat belki bu yazıyı okuyan aramıza yeni katılmış arkadaşlarımız vardır. Steem, Steemit'te kazandığımız bir kripto para türüdür. Biz içerik hazırlayarak veya hazırlanan içerikleri oylayarak Steemit üzerinden kazanç sağlayabiliriz. Steem Power ise aslında hesabımızın güç seviyesi olarak kabul edebiliriz. Çünkü Steem Power'ımız ne kadar yüksek olursa o kadar Steemit'te söz sahibi oluruz ve beğendiğimiz içeriklere oy vererek o içerik sahibini ödüllendirmiş oluruz.

Power Up nedir? Neden yapmalıyız?

İçeriklerimizden kazandığımız Steemleri çekmek yerine hesabımızı güçlendirmek için Power Up yaparak Steem Power'a çevirebiliriz. Böylece bir yazıyı oylarken alacağımız kürasyon ödüllerini de arttırmış oluruz. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Steem ile Steem Power almak yani Power Up yapmak anlık gerçekleşen bir işlem olsa da Steem Power'ınızı tekrar Steem'e çevirmek yaklaşık 13 hafta almaktadır. O yüzden eğer aklınızda Steem'leri çekmek gibi bir düşünce varsa bu işlemden uzak durmalısınız.

Neden Steem biriktirmeliyim?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. İleride Steem'in fiyatının artacağından hepimiz hemfikiriz. Bundan 4-5 ay öncede Steem'in fiyatı bu kadar gerilemişti fakat kısa bir süre içerisinde toparlamıştı. O yüzden bu düşük fiyatlara Steem bozdurmak yerine hesabınızda biriktirmeniz hatta şu an düşük kurdan Power Up yapmanız ileride size avantaj sağlayacaktır. Ayrıca çok bilinmeyen bir Steemit özelliğinden de bahsetmek istiyorum. Steem Power'larınız kendiliğinden Steemit'in gelişimine göre de değerlenmektedir. Hesabınızdaki Steem miktarı sürekli aynı kalırken Steem Power değeriniz elinizdeki miktarla orantılı olarak her zaman artış göstermektedir.

Uzun lafı kısası arkadaşlar, hazırladığınız içeriklerden kazandığınız Steem'leri ve Steem Power'ları mutlaka iyi değerlendirin ve hep hesabınızın değerini mümkün olduğunca yukarı çıkarmaya çalışın. Steemit henüz yavaş yavaş gelişen bir platform ve ilerisi için önü çok açık ve parlak. Elbet ilerleyen zamanlarda adından çok daha fazla söz ettirecektir. Bizlerde bu platformu erken keşfetmiş kişiler olarak mutlaka bu avantajımızı uzun vadede kazanca çevirmek için elimizdeki Steem'leri korumalıyız. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Tebrik Ederiz! Bu Paylaşımınız'da 'destektr' Tag'ını Kullandığınız İçin Resteem Kazandınız.

NOT: @destektr'nin Oylama Gücü Çok Düştüğü İçin Şuan Sadece Resteem Yaparak Postunuza Katkı Sağlamaya Çalışıyor. Bir Süre Sonra Tekrar Upvote Yapmaya Devam Edecek.

@destektr Yeni Türk Steemit Topluluğununa Destek Olmak Adına Hayata Geçirilen Bir Projedir.
Herhangi Bir Karşılık Ve Ödeme Talep Etmeden, Sadece 'destektr' Tag'ını Kullanan Ve @destektr'yi Takip Eden Herkesi Upvote Ve Resteem Yapar.

PhotoText-1521414670653.jpg

Lütfen Bu Hizmeti Sürdürmeye Ve Bundan Sonra Verdiğimiz Desteklerden Daha Yüksek Oy Oranı Alabilmeniz İçin, Oylama Gücümüzü Artırmaya Yardımcı Olmak Adına Alttaki Linkler'i Tıklayarak Çok Az'da Olsa Bağışta Bulunmak İstermisiniz.
(0.010 SBD) - (0.020 SBD) - (0.050 SBD) - (0.100 SBD) - (0.200 SBD) - (0.500 SBD) - (0.750 SBD) - (1.000 SBD)
Tüm Bağışlarınız SP Kiralamak İçin Kullanılacaktır. @destektr'ye Verdiğiniz Önemden Dolayı Çok Teşekkür Ederiz!

This post has received a 1.04 % upvote from @drotto thanks to: @ivanakayye.

This post has received a 0.36 % upvote from @speedvoter thanks to: @ivanakayye.