Türkiye ve Kripto Para[Cointurk 24.projesi][oguzhann10#6021]

4년 전

Öncelikle kuşadası ekibine çok teşekkür ederim böyle güzel projeler yaptığı için.
insanların kripto dünyasında bilgilendirip yanlış bir şey olmadığını çalışmalarında haberlerinde sıkı takipçisi olduğumu belirtmek istiyorum. Projelerini yakından takip ediyorum.
indir (1).jpg
Kripto para ve Türkiye'nin geleceği konusu açılmış.
Dünya genelinde zaten bu konu 2008 den beri kabul görmüş bir süreç olmuştur. Aşağı da ki görüntüde görüldüğü gibi kripto para piyasası bildiğiniz oturmuş bir vaziyettedir. Belli başlı ekranın alabildiği ölçüde aşağı paylaştım. Nasıl ki euro dolar altın gibi para birimleri emtialar var bunlarda da artık oturmuş kalıplaşmış bir sistem var..

gtgtgtgtgtgt.png

Bitcoin'in dünya da böylesine çalkalanıp ciddi rakamlara kadar çıkmışken insanların dikkatini çekmemesi saçma olurdu. Aşağıda investing ten görüntü aldığım bu grafik sizce de yeteri kadar iştah kabartmıyor mu? Tabii ki kabartıyor...

gt.png

Böyle sert yükselişlerin düşüşlerininde sert olacağını bilmek gerek. Az biraz finanstan anlayan kişiyseniz zaten böyle bir düşüşün normal olduğunu bilmeniz gerekir. Piyasa belli bir dengeye kavuşması için olması gereken kısım budur çünkü... Akarsunun bir yatağa toplanması gibi düşünebilirsiniz konuyu dengeye kavuşacak ve belli bir dinginliğe ulaşacaktır.. Yeni olan her şey illa ki volalitesi yüksek olacaktır. Şimdi bizim esas konumuz olan kısım Türkiye'ye geçeyim.

Biliyorsunu bu yükselişle birlikte Türkiye gündemine tüm dünyada olduğu gibi bir numaraya oturmuştu bu kripto paralar. Herkes alım yaptı düşünce küstü..

Düşünce küsmek çok saçma bir hareket ona göre pozisyonunuzu koruyacak ve ona göre işlem yapacaksınız.Zaman değişiyor gerçek paralar(elle tutulanlar) belli bir havuzda toplanıp artık sanal paraya geçiliyor. Sizin Amerikada çinde ya da nerede olduğu farketmez uzak bir ülkede okuyan çalışan bir oğlunuz kızınız eşiniz dostunuz varsa, ona para yollamak istiyorsanız illa ki banka aracılığıyla yollamanız lazım. kuşla ya da mektupla para devri biteli sanırım baya bir yıl oldu.

Zaten bu Kripto paraların çıkış sebebinin banka masraflarından kurtulmak daha hızlı işlem yapmayı etkinleştirmek piyasalarda aktif rol almak gibi sebeplerden çıktı. Dediğim gibi acil paraya ihtiyacı var tanıdığınızın ikinizinde kripto para cüzdanınız var hemen transfer yapıp ihtiyacınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Türkiye'de bu iş yaygınlaştıkça insanlar kolaylığına çok alışacak. Bütün ödemelerini harcamalarını bunun üzerinden yapacak. Ev kiranız mı geldi ev sahibine hemen kripto para ile ödeme yapabileceksiniz Hemde cumartesi pazar'dan pazartesiyi beklemeden çünkü bu para uyumuyor! Daha da geliştikten snra bu para birimleri üzerinde faiz işlenmeye bankalarda kendi bünyesinde bu sisteme ayak uyduracağını düşünüyorum.

Kripto paralar çok revaşta olduğu zaman Maliye bakanı açıklama yapmıştı hatırlarsınız. Kriptodan da vergi alacağız diye. Bunu demeleri çok normal çünkü varlığını kabul ettiler. Varlığını kabul edilmiş bir cismin uygulanmaması için bir sebep yok. Devlet için yeni bir vergi kaynağına hayır demez. Tüm dünya kullanıyorsa Türkiye'm de kullancaktır. Gerekirse kendi coinini merkez bankası basacaktır. Bunu yapmak zorunda ya bu yıl ya 5 yıl sonra ama olacak...

Üniversitelerde kripto para birimini ilgilendiren dersler konulacağını düşünüyorum. (şuan var mıdır bilmiyorum) işlem hacminin bu kadar büyük bir piyasayı görmemezlikten gelmek ülkenin kendi ayağına sıkmasıyla eşdeğer bence.. EKonomik güç varsa elinizde her şey olur.. Teknoloji gelişir insanlar gelişir her şey değişir önemli olan sürece uyum sağlamak.

Bir sonra ki projede görüşmek üzere. Kripto paralar hakkında sormak istediğiniz bir şeyler varsa yorum yazarsanız sevinirim. Böylelikle bu bilgilerin okunduğunu ve sadece kuşadasından oy almak için yapmadığını anlamış olurum.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

ava getup.png

You got a 2.17% upvote from @getup


Want to promote your posts too? Send at least 0.010 STEEM DOLLAR or STEEM (max 0.055) to @getup with the post link as the memo and receive a upvote! More profits? Delegate some SteemPower to @getup - Daily Reward (STEEM DOLLAR)
1 SP, 5 SP, 10 SP, 100 SP, 500 SP, custom amount

► ► For Resteem to over 2000 follower + Upvote from @getup ◄ ◄
send 0.056 SBD with the post link as the memo.U5ds6MjTfaESpQgTn2mRPWnvno7KYVF.gif

·