Scam Coin Hakkında.. [Cointurk 22. Projesi] (TyChe#6043)

3년 전

            

                                Scam Coin Nedir?

Kripto paralar günümüzde finans sektörü baz alındığında herkesinde bildiği gibi en üst seviyelerde rağbet görmektedir.Tabiki bu durumda her zaman olduğu gibi kötüye kullanan insanların doğmasına yol açıyor.Adını sayamayacağımız kadar kripto paralar şuan piyasada mevcuttur.Her geçen gün de arttacağı kaçınılmazdır.Ancak bu kadar paranın çok olması hepsinin aktif olarak kullanılabilir olduğunu göstermemektedir.

Piyasaya kripto paraların sürülmesini kısaca açıklamak gerekirse; kripto parayı süren kişi önce yol haritasını ve amacının ne olduğunu belirler.Daha sonra iş reklam kısmına geliyor.Bunuda airdrop (bevada kripto para) dağıtarak insanların ilgisini çekmeye çalışıyor.Tabi bu dağıttığı para çok ufak miktarlar.Daha sonra ico işlemi başlıyor.Yani kripto para piyasaya çıkmadan önce daha ucuza alabileceğiniz bir uygulama sunuyor size.Kafasına göre piyasaya çıktığında bir fiyat belirliyor.Bunu her yerde reklamını yapıyor.Ama piyasaya çıkmadan ico dağıtmak isteyerek aynı paraya daha fazla coin almanızı sağlıyor.İşte tamda bu noktada dolandırıcılık başlıyor.Bu söylenenlere inananlar kısa yoldan zengin olacaklarının hayalini kurarken coin yok olup gidiyor ve onca emek birikim boşa gidiyor.

                             Scam Coin Nasıl Anlaşılır?

Piyasaya sürülme aşamasında ico seviyesinde olan kripto paralar özellikle kısa vadede çok yüksek miktarlarda para kazanılmaını vaad ettiği için insanların ilgisini çekmektedir.Ancak parayı süren kişi yada gruplar istenildiği kadar güvenilir olsun her zaman bir risk vardır.Yüksek meblağların döndüğü bu aşamada çok dikkatli olunması gerekiyor.Sonuçta bir merkezi yok ve aldatmacadan ibaret olduğu zaman hakkımızı arayacak bir yerin de olmaması çok dikkatli olmamızın en önemli sebebi olsa gerek.Peki scam olup olmadığı nasıl anlaşılır birazda bundan bahsedelim.

                     

  • Paranın çıkış hikayesini,altyapısını ,çalışmalarını ve ne vaat ettiklerini iyice inceleyin.İstenildiği kadar güven geren kişi yada gruplar olsun yatırım yapacak kişiler muhakkak bunu es geçmemeleri gerekir.
  • Sosyal medyada yapılan açıklamaları,tartışmaları inceleyin.Ama bu tabiki karar vermenizde sadece bir yol gösterici olsun.Sadece buna kanarak asla yatırımınızı gerçekleştirmeyin.Çünkü airdrop dağıtanlar genellikle twitter,facebook gibi adreslerinizde kripto paraları tanıtıcı mesajlar yazmanızı gönderimlerini beğenmenizi istemeleri vb. gibi şeyler istedikleri için yanıltıcı olabilir.
  • Kripto paralar açık kaynak kodludur ve yönüyle şeffaftır.Bu yüzden kaynak kodlarının herkes tarafından görülebilmesine ,sistemleri hakkında derinlemesine bilgilerin paylaştırılıp paylaştırılmadığına dikkat edin.Çünkü scam olan coinleri piyasaya sürenler genellikle bu bilgileri paylaşmaktan kaçınırlar.
  • Benim şahsi fikrim borsaya girmeyen hiçbir coine büyük çapta yatırım yapılmamalıdır.Sizlere belki ico seviyesinden almak maliyet açısından uygun gelebilir ama riski azaltmak adına 2 kuruş daha fazla verin ama işinizi sağlama alın.

Scam olan coinleri googla'a yazdığında zaten çıktığı için uzunca anlatmak istemiyorum.Kim ne yaparsa yapsın siz dikkatli olduğunuz sürece 1 kuruşunuzu kimse sizden zorla alamaz.Herşey sizde bitiyor.Kısa vadede zengi olma vaatlarine kanmayıp mantıklı bir şekilde yatırımlarınızı yapın.Ve her zaman dediğim gibi kendinizi zora sokacak risklere girmeyin.Bir gecede ekonomik krizden yok olan ülkeleri gördük.O yüzden bunun adı bitcoin de olsa riskinizi iyi ayarlayın.Yarın kalktığınızda vah dememek için..Herkese hayırlı kazançlar...

 


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by TyChe from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Artık inyernette herşeyi bulmak mğmkün. Yatırım yapacakların çok araştırıp sağlam adımlar atması gerek. Emeğinize sağlık güzel paylaşım olmuş 😊

·

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.