Sokak hayvanlarını besliyoruz...[Cointurk 20. Projesi] (TyChe#6043)

3년 전

Merhaba arkadaşlar.Güzel ve bir o kadar da anlamlı Kuşadası ekibi projesiyle karşınızdayız.İnsanlarda bir yankı uyandırmak adına bu projeyi sunduğunuz için öncelikle Kuşadası ekibine teşekkür ederim.Tabi proje kapsamında kötüye kullanımlarda yok değil.Koyacağınız bir kap yemek,su.Bunu bile suistimal eden arkadaşlar var.Google'dan resimleri alıp yazısına yapıştıran.Ayıp ya bu kadarda vicdansız olmayın.İnsanlık halidir paranız olmayabilir mama alamayabilirsiniz anlarımda evde illaki yemek kalıyordur çöpe gideceğine en azından onları doyurabilirsiniz.Neyse insanlık dersi verme niyetinde değilim.

Sokakta gördüğünüz kedileri,köpekleri yanınıza yaklaştığında biraz sevgi aşılamaya çalışın.Onlar ne yapar ne eder karınlarını doyurmayı başarırlar ama sevgiyi bu zamanda bulmaları daha zor malesef.Empati yapmanız yeterli olacaktır sadece.

Hayvanları severim aram da çok iyidir.Ama bakımını bilmek başka bir emek ister tabiki.Geçen yolda yürürken yavru bir kedi gördüm yolda sağa sola savrularak yürüyordu.Açlıktan sandım ilk başlarda ama gözlerini görünce şok oldum.Gözlerinin ikiside görmüyordu.Göz kapakları kapalı sağa sola savruluyordu.Önce saldırıya uğradığını felan sandım.Önce karnını doyurup sonra belediyeyi arayıp hayvan barınağına ulaştım.Sağolsunlar 10-15 dakikaya geldiler.O zaman anladım kör olmadığını hastalık bulaşmış gözlerini açamıormuş meğersem.Hemen ilk tedaviyi orda yapıp,damla damlattılar gözüne sonrada barınağa götürdüler.Kör olmadığı için çok sevindim.

Yeni doğan kedilerde çok oluyormuş sanırım bu hastalık.Sizlerde bu konuda dikkatli olursanız sevinirim.Neyse şimdilik benden bu kadar.Kedilerimizide paylaşalım artık.Herkese kolay gelsin.Tekrar görüşmek üzere...

                        

                        

                        

                        

                        


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Female felines are \superfecund

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by TyChe from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

This post has received a 0.35 % upvote from @drotto thanks to: @nuray.