Ailenizle Vakit Geçirmeye Özen Gösterin [Cointurk 28. Projesi] [süleyman#3497]

3년 전

Kaliteli bir yaşam sürmek herkesin ortak arzusu ve hakkı olduğuna inanıyorum. Hayatımızda yapacağımız ufak dokunuşlarla yaşam kalitemizi yükseltecektir.Kaliteli yaşam için neler yapmalıyız onlardan bahsedelim.

Sağlıklı Düzenli Beslenmek Başlayalım

Sağlıklı beslenme insan en temel ihtiyacıdır.Yani şöyle düşünebilirsiniz iyi kaliteli bir benzinlikten benzin alırsanız arabanız arıza yapma ihtimali çok az olduğu gibi daha uzun yol gider.Kendimizi araba gibi düşünebiliriz sağlıklı beslenirsek vücudumuz sağlıklı olur daha uzun yaşarız.

Spor Yapmalıyız

Spor yapmak vücudumuzu dirençli tutar daha sağlıklı hareketli bireyler oluruz.Düzenli olarak egzersiz yapmak daha sağlıklı bir yaşam sağlamakla beraber ömrün uzamasına da katkı sağlıyor.

Ailenizle Vakit Geçirmeye Özen Gösterin

Ailemizle bol bol zaman geçirmeliyiz çünkü sevdiklerinizle geçirdiğiniz zaman Oksitosin (Sevgi Hormonu) denilen bir hormon salgılarız buda bizi sağlıklı kaliteli mutlu huzurlu bir yaşama götüren kilit noktalardandır.
sevgi-kus-gunes-1.jpg
Resim Link

Stresten Uzak Durmak Gerekli

Strese girdiğimizde kendimize yapılacak ilk şey kural koymak olsun. Bu kural asla mutfak ve yemekle ilgili olmasın. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayıp onunla dertleşebilirsiniz. Çünkü acılar ve üzüntüler paylaşıldıkça azaldığını unutmayın.Stres, duygusal sağlığımız üzerinde de büyük etkilere sahiptir. Günlük hayatımızda iyimser ve kötümser ruh halleri yaşamak olağan şeydir ancak baskı altındayken kendimizi daha fazla yorgun hissedebiliriz ruh halimizde hızlı değişimler yaşayabilir veya normalden daha öfkeli hissedebiliriz. Stres aşırı uyarılmaya neden olur bu da sıkça uyanma veya uykuya dalmada zorluk çekmeye yani huzursuz geceler yaşamamıza neden olur.Onun en büyük ilacı sevdiklerinizle sorunlarımızı paylaşmak ve çözüm önerileri alıp onları uygulamak gerektiğini düşünüyorum.
12938.png
Resim Link

Arkadaşlar yani yukarıda yazdıklarımın yanına bir çok şey ekleyebilirim.
Zaman buldukça doğaya gidin ağaçların yaprakların kuşların gece kurtların sesini dinleyin huzuru doğada bulacaksınız tabiki yanınızda sevdikleriniz olmalı kendinize bakın alçak gönüllü sevecen bir yapıya sahip olun.
Kendinize dürüst olun İnsan kendi varlığına karşı ne kadar dürüst olursa karşısındaki kişilerden de aynı derecede dürüstlük görür.
Hayatın akışına güvenin Hayat belirli bir akış içerisinde ilerlediğini unutmayalım. Bizler ne yaparsak yapalım bizden daha üstün bir güç olan evren vardır. Elimizden gelenin en iyisini ve doğrusunu yapıp geri kalanları evrene bırakmalıyız. Bu da akışa güvenmekle olacağını unutmayalım.

unutmak1.jpg
Resim Link

DQmTov3C5qkDCmBmz9WwiRncaUVtjo4bqdDrDyzFZRead1m.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Merhaba, ben #cointurk ekibi adına yeni başlatılan resteem projesini yürütüyorum.
Bu paylaşımınız rastgele olarak seçilen 10 bedava resteem yapılacak yazıdan biri olarak seçilmiştir.
Proje yazımıza buradanulaşabilirsiz.
Discord kanalımıza da katılmanızdan memnuniyet duyarız.

·

Çok teşekkür ederim yakından takip ediyorum sizi

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by süleyman from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.