DAHA ÖZGÜR VE DAHA ŞEFFAF BİR HABERCİLİK İÇİN BLOK ZİNCİRİ DESTEKLİ DEVRİMSEL PLATFORM: CEWNOTE

4년 전

Dünyamızdaki teknolojik gelişmelerin ışığında her alanda ve sektörde görülen değişmeler hepimizin hayatını bir yandan kolaylaştırmakta bir yandan da hem zamandan hem de paradan tasarruf etme imkanı sunmaktadır. İnternetin devrimsel bir şekilde hayatımıza girmesi ile birlikte istediğimiz bilgiye ulaşmak her zamankinden kolay olmaktadır. Özellikle ulaşım ve iletişim imkanlarının artması ile birlikte global bir köy haline gelmekte olan dünyamızda artık her bilgi, haber, olay anında coğrafi sınır tanımadan yayılmaktadır. Burada teknolojinin gelişmesine bağlı olarak milyarlarca insan mobil telefon kullanmakta ve sosyal medya hesaplarından dünyayı takip etmektedir. Ayrıca dünyamızın küreselleşmesine bağlı olarak artık gazete baskı sayıları düşmüş, artık internet abonelik sistemleri sayesinde insanlar bazı dergi ve gazeteleri ücreti ile ama birçoğunu da ücretsiz olarak okuma imkânına kavuşmuşlardır. Artık dünyanın istediğimiz köşesindeki spor, magazin, ekonomi, sağlık vb. haberlerini bir tık ile okumanın rahatlığını yaşamaktayız.

Ancak dünyamızda habercilik ve gazetecilik yaklaşımı özgür değildir ve her zaman manipülasyona açıktır. Aslında olması gereken haberlerin çok daha şeffaf ve müdahaleden uzak olarak üretilmesi ve doğruluğunun araştırılacağı bir dizi editörün elinden geçmesidir. Hatta medya sahipleri bir şirket ya da iş dünyası ile ilişkili olunca haberlerinin kendi şirketlerine ya da politikalarına paralel gitmesi sonucunda yanlı haber yapabilmektedirler. İşte bu süreçte karşımıza çıkan Cewnote yaklaşımı bu yanlı ve yanlış habercilik anlayışını ortadan kaldıracak ve daha şeffaf ve etik bir habercilik anlayışının benimsenmesini teşvik edecektir. Bu süreçte haber dağıtıcıları da doğru bilginin herhangi bir müdahale olmaksızın dağıtılabildiği, ancak haber ile vatandaşa bir kamu hizmeti olan haber alma servisi veren bir topluluk olarak hareket edebileceklerdir. Burada Cewnote, okuyucuları herhangi bir şirket etkisi olmadan içeriğe odaklayacaktır. Ayrıca blok zinciri teknolojisinin devrimsel gücü ve işlevi nedeniyle haber endüstrisi de daha şeffaf hale gelecektir. Ortaya çıkan şeffaflık daha demokratik ve özgür düşünen basının ortaya çıkmasına vesile olacaktır.

Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşlara göre hükümetler ve şirketler tarafından bilgi ve kitle haberleşmesine sansür uygulanması tüm dünyadaki yayıncılara ve yazarlara yönelik bir tehdittir. İşte burada Cewnote yaklaşımının temel amacı, küratörlüğünü yapılan ve toplum tarafından yönetilen olgusal haberler sunmak olacaktır.

Bu süreçte Cewnote yaklaşımı, kullanıcıların haberleri kendileri için uygun zamanda öğrenmelerini sağlamak için tasarlanan merkezi olmayan bir blok zinciri tabanlı platformdur. Bu platformun içine gömülecek program sayesinde kullanıcılar istedikleri anda en doğru ve güvenilir haberleri alabileceklerdir. Buna ilaveten bu projeye özel olarak piyasaya sürülen bu platformun tokenları kullanılarak genişletilmiş bir algoritma sunulacaktır. Kullanıcılar yalnızca haberleri okumak için değil, aynı zamanda para kazanma fırsatına da sahip olacaklardır. Bunu yapmak için yapmaları gereken makale, yazı, analiz yazıp göndermeleridir. Program kullanıcı verilerini istemediğinden dolayı tüm eylemler kesinlikle isimsiz olarak gerçekleşecek ve ödeme tokenlar kullanılarak yapılacaktır. Platformda meydana gelen tüm süreçler kesinlikle güvenli, güvenilir ve şeffaf olacaktır.

Bu merkezi olmayan haber platformu sayesinde bireylerin haber oluşturma, inceleme ve yazma konusundaki girişimleri desteklenecektir. Ek olarak Cewnote, yazarların sundukları haberlerin ağdan indirilmeden önce gerçek bir denetçi tarafından gözden geçirilen haber içeriği üretmelerini sağlayacaktır. Bu platformun vizyonu; haber endüstrisinde devrim yaratmak için blok zinciri teknolojisini ve çoklu özellikleri kullanan gelişmiş bir haber platformu olabilmektir.

Bu platformdaki iki temel strateji ise haber katkısında bulunanlar için Cewnote platformunda bir hesap oluşturabilmesi ve karşılığında CEW tokenları için yazılar yazabilmesidir. İkinci strateji ise haber tüketicileri, ileri bir oylama sistemi kullanarak haberlerin güvenilir olup olmadığına oy verebilecek ve karar verebileceklerdir. Bu oylamanın gerçekleşmesi ise CEW tokenleri ile mümkün olacaktır.

Token ve ICO Bilgisi

Bu platform kapsamındaki algoritmalar, yazarlara daha iyi bir statü kazanma ve daha yüksek seviyelerde daha fazla token kazanma fırsatı verecektir.

Yol Haritası

Yol Haritası ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitesi https://cewnote.com ve teknik raporu https://cewnote.com/img/Whitepaper%20Cewnote%20PDF.pdf İncelemenizi tavsiye ederim.

Takım

Referanslar

İnternet Sitesi: https://cewnote.com

Teknik İnceleme : https://cewnote.com/img/Whitepaper%20Cewnote%20PDF.pdf

Facebook : https://www.facebook.com/CewnoteToken/

Twitter : http://twitter.com/cewnote

Telegram : https://t.me/CewnoteWorld

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC7DWXSEReyFLyj_W3aaSaWg

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4725028.msg42698070#msg42698070

BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4688506.0

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Bunların devrim yapacaklarını sanmıyorum. Daha çok paraları toplayıp kaçacak görüntüleri var.