DÜNYANIN İLK ICO GÜVENLİK EKOSİSTEMİ İLE TANIŞIN: LOLIGO

4년 전

Günümüzün küreselleşen dünyasında her alan ve sektörde gelişmeler yaşanmaktadır. Bu değişikliklerin arkasındaki inanılmaz güç olan teknoloji sayesinde akıllı robotlar, yazılımlar, programlar derken hayatımız çok daha konforlu olmakta iş ve işlemlerimiz kolaylaşmaktadır. Özellikle internet ve bizlere sunduğu avantajlar sayesinde bilgiye ulaşmak her zamankinden kolay olurken, artan ulaşım ve iletişim imkânları sayesinde her geçen gün dünyamız global bir köye dönüşmektedir. Bu teknolojik gelişmeleri an ve an takip eden iş dünyası ve finans çevreleri bütün yatırımlarını dijital altyapıya kaydırmak suretiyle insan iş gücü ve emeğinin yerine yapay zekâ ve nesnelerin interneti ile donatılan akıllı makinalara kaydırmışlardır. En son devrimsel gelişmelerinden olan yeni nesil blok zinciri sayesinde şeffaf, hızlı, çok güvenli ve ekonomik iş ve işlem yapma imkanı sunan bu merkezi olmayan teknoloji sayesinde kripto para dünyası hayatımıza girmiştir. Bir yandan yatırım ve bankacılık alışkanlıklarımızı değiştiren kripto paralar bir yandan da ICO’lara (Initial Coin Offering)ilham kaynağı olmuştur. Birbirinden değerli projeler ve fikirler ICO’lar sayesinde hayat bulurken yeni yeni kripto para birimlerinin de doğmasına vesile olmuştur.

Bu süreçte ise işletmeler doğrudan geleneksel finansmana bağımlı hale gelmekle birlikte, kişisel kaynaklar, bankalar, sermaye satışları ve yatırım melekleri ortaya çıkmıştır. İnternet devrimi ile birlikte blok zinciri teknolojisi proje sponsorlarının para toplamak için yeni yollar uygulamaya koymasını sağlayarak kitle fonlaması isminde yeni bir kavram doğmasına yol açmıştır.

Konuyu biraz daha açmam gerekirse; kitle fonlaması genellikle bir internet sitesi aracılığıyla organize edilen ve çeşitli sosyal ağlarla desteklenen bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu süreç, girişimcilerin, doğrudan bireylerden yatırımları toplayarak projeler için kaynak yaratmalarını sağlamaktadır. Karşılığında ise müşterilerine sermayeye sağlanan faydalar, indirimler veya katkılar sunulmaktadır. Bankalar artık tek fon ve sermaye sağlayıcılar olmadığından, projelerin daha serbest bir şekilde yürütülmesi mümkün olabilecektir. Pratikte bu işlemler fonların toplanmasından ve çeşitli tarafların yükümlülüklerini garanti etmekten sorumlu olan platformlar veya güvenilir üçüncü taraflar aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Kısaca bir ICO, güvenilir bir üçüncü şahıstan bağımsız olarak bir blok zinciri üzerindeki tokenların çıkarılmasını içeren bir fon yaratma yöntemidir. Bu durumda, alıcı yalnızca son ürün geliştirildikten sonraki hizmetin kullanılmasına izin verecek bir simgeye sahip olmaktadır. Buradaki kilit bilgi ise bu tokenın değerinin talebe bağlı olarak artacağı, ancak yatırımcının şirkette bir hisseye sahip olamayacağıdır.

Ne yapılırsa yapılsın yine de hali hazırdaki gerçek; yatırım ve fon yaratma sorunlarına gereken yanıtın verilmemiş olmasıdır. ICO'ların çoğu, kesinlikle birçok risklere sahiptir. Ayrıca barındırdığı teknik kusurlara ek olarak, şirket hem yetersiz ya da hayali olabilmektedir. Ek olarak projenin kendisi gelecekteki bir kapanma veya kötü yönetime karşı bağışıklık kazanmış da değildir. Son olarak da scam ICO projelerinin artan sayısı yatırımcılarının ICO'lara duyduğu güveni de kaybettirmiştir.

Bu sorunları çok iyi analiz eden Loligo yaklaşımı en güvenli ve en gelişmiş ICO fonlama platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Loligo adil, eşler arası ve blok zinciri tabanlı ICO'lar için merkezi olmayan bir platformdur. Burada akıllı sözleşmeler yoluyla token oluşturma imkanı vermekle birlikte kilometre taşlarına ve katılımcıların oylarına dayalı olarak adil bir fon dağılımı da sağlamaktadır. Loligo platformu, başarılı ve profesyonel bir ICO için gerekli tüm araçları sunarak Ethereum cüzdanları ve akıllı sözleşmeler ile mükemmel uyumluluk sağlamakta ve Ethereum Dapps ile birlikte esnek bir çalışabilirlik sunmaktadır. Ticaret, finansman ve hizmetler olmak üzere üç ana eksende hareket edecek bir yeteneğe sahiptir.

Kullanılan blok zinciri teknoloji sayesinde, bu platformda ICO için toplanan fonların aşamalı olarak tahliye edilmesine izin veren akıllı sözleşmeler ve aynı zamanda toplu bir geri çekme imkânı da bulunmaktadır. Platformun tokenı hem maddi hem de çevre dostu olacak ve çift madencilik sayesinde çok az enerji harcayacaktır.. Madenciler, tanınmış borsalardaki tokenlarını satabilecek ve bireyler, ICOSafe programına bağlı olanlar da dahil olmak üzere, bunları fon yaratma amaçlı kullanabileceklerdir. ICO'ların hükümet tarafından benimsenmesini kolaylaştırmak için bir dizi hizmet de sunulacak ve bu platform açık kaynak ve ücretsiz olacaktır.

ICO ve Token Bilgileri

ICO ve Token Bilgileri ile ilgili daha fazla bilgi için web sitesi https://loligo.co/ ve teknik raporu https://loligo.co/assets/doc/LOLIGO-EN-V0.68.pdf inceleyebilirsiniz.

  • Token Simgesi: LLG
  • Ön ICO: 1 Eylül 2018 – 19 Ekim 2018
  • Ön ICO Fiyatı: 1 LLG = 0.002 ETH
  • ICO Tarihi: 20 Ekim 2018 ile 25 Kasım 2018
  • Fiyatı: 1 LLG = 0.003 ETH
  • Platform: Ethereum
  • Kabul: ETH Fiat
  • Soft Cap 950.000 USD
  • Hard Cap 12.000.000 USD
Yol Haritası

Yol haritası ile ilgili daha fazla bilgi için web sitesi https://loligo.co/ ve teknik raporu https://loligo.co/assets/doc/LOLIGO-EN-V0.68.pdf inceleyebilirsiniz.

Takım

Proje ekibi ile ilgili daha fazla bilgi için web sitesi https://loligo.co/ ve teknik raporu https://loligo.co/assets/doc/LOLIGO-EN-V0.68.pdf inceleyebilirsiniz.

Referanslar

Web sitesi: https://loligo.co/

Teknik İnceleme: https://loligo.co/assets/doc/LOLIGO-EN-V0.68.pdf

Telegram: https://t.me/loligoico

Twitter: https://twitter.com/Loligo_co

Facebook: https://www.facebook.com/loligo.co

Medium: https://medium.com/@Loligo_co

Github: https://github.com/loligo

Reddit: https://www.reddit.com/r/Loligo

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4847741.0

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4993513

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Congratulations @goraset! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!