FİNANS DÜNYASINDA DEĞİŞİM YARATACAK DEVRİMSEL YAKLAŞIM: CAPVERTO

4년 전

https://capverto.com/assets/videos/capverto_video.mp4

 

Dünyamızda küreselleşme ve beraberinde gelen dijitalleşme sayesinde her alan ve sektörde devrimsel yenilikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Teknolojinin inanılmaz ivmesi ile birlikte yapay zeka, nesnelerin interneti gibi kavramlar öne çıkmakta, bu yeni nesil teknolojiler başta iş dünyası ve finans ile bankacılık hizmetlerinde büyük ölçüde kullanılmaktadır. Blok zinciri teknolojinin ortaya çıkması ve kripto paraları bizlere sunması ile birlikte özellikle hızlılık, şeffaflık, güvenlik ve ekonomiklik noktasında sarsılmaz bir yeri olan bu merkezi olmayan teknoloji sayesinde farklı bir yatırım ve bankacılık hizmetleri karşımıza çıkmaktadır.

Bu süreçte kripto paralar sayesinde değişen ve dönüşen bankacılık ve finans sistemlerinde bir bankada veya kredi kurumlarında ve diğer geleneksel finans kurumlarında, hatta bir kripto cüzdanında bile para biriktirme imkanı karşımıza çıkmaktadır. Böylece bu süreç modern bankacılık sisteminin sunduğu sağlam araçlardan ve özelliklerden tam olarak faydalanmayı da kolaylaştırmaktadır. Ancak, modern teknolojideki gelişmeler ve bankacılık erişilebilirliği nedeniyle 2011 ve 2014 yılları arasında ilk banka hesaplarını açan 700 milyon insan, yeni erişilen güvenlik ve esnekliklerini bir ayrıcalık olarak görmektedir. Fakat WB yani Dünya Bankası verilerine göre hala dünyada 2 milyar kişi bankacılık hizmetlerinin dışındadır. En dikkat çekici tarafında bu kişilerin birçoğunun gelişmekte ya da gelişmiş olan ülkelerde olması mesela 9 milyonunun sadece ABD'de yaşamasıdır. Bu kişilerin sonuç olarak bankacılık kaynaklarının sunduğu fırsatlardan tam olarak yararlanmak için mali kaynaklara sahip olamamaktadırlar. Bu süreçte onları daha az duyarlı para simsarlarına, maaşlı borç verenlere, rehinli para veren işletmelerin kapılarını çalmalarına yol açmaktadır. Bu da, gelirlerinin en az yüzde 5'inin, kazandıkları paraya erişme yolunda gitmesine yol açmaktadır. Aslında kripto paraların sunacağı bankacılık işlemlerinde daha düşük ve daha az işlem ücreti, tüm işlemleri kayıtsız bir blok zinciri defteri güvenilir bir hesap erişimi bulunmaktadır. Ancak şimdiye kadar, kripto para birimi, özellikle banka dışı ve düşük bütçeli bankaların ihtiyaçlarını hedeflememiştir. İşte bu süreçte bahsettiğim problemleri gözlemleyen ve çözümler hazırlayan Capverto Exchange, aslında bir bankacılık dışı finansal ve kredi kuruluşu olarak merkezi olmayan CAP kripto para biriminin kullanımı ile bir çok bankacılık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Aslına bakılırsa Capverto yaklaşımı klasik bankacılık kuruluşlarının dezavantajlarından arınmış ve çağdaş dünyamızın geleceğini hazırlayan finansal bir platform olarak karşımıza çıkacaktır.

Capverto platformunun en merkezinde kullanıcılara uluslararası ödeme imkanı sağlayacak ön ödemeli bir kart sunacak ve bu kart gerçek para ile CAP kripto para birimi arasında bir köprü olacaktır. Kısaca bu ön ödemeli kartlar veya hediye kartları, son yirmi yılda inanılmaz olarak büyüyen yeni göze çarpan güçlü bir finansal araçtır. Bu devasa pazarın önümüzdeki 4 yıl içinde 3 trilyon doları aşacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca bu hediye kartları ve ön ödemeli kartlar, esneklik, erişilebilirlik ve garantili düşük işlem ücretleri için inanılmaz bir talebi de karşılamaktadır. Capverto kartı ise gerçek para ile yapılacak ödemeleri kripto para birimli cüzdanlar, depolama ve nakit token yönetimi ile birbirine bağlayan çok katmanlı, uluslararası olarak kullanılabilen bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Capverto, böyle bir araca ihtiyaç duyan dünya çapında neredeyse banka dışı 2 milyar insan için erişilebilir bir hizmet oluşturmak amacıyla ön ödemeli kartını hizmete sokacaktır. Bu kartlar sadelik ve takip kolaylığı için renk kodlu olacaktır. Capverto'nun en temel kartı mavi ve onu altın sarısı, platin ve siyah takip edecektir. Platin ve siyah sadece davetiye seçenekleri olacak ve mavi kart, ICO aracılığıyla 100 $ 'dan fiyatlandırılacak ve bu tutar satın alma işlemi sırasında CAP tokenlarına geçiş imkanı sunacaktır. CAP tokenlarının en az altı ay süreyle tutulması kart sahipleri için bir avantaj olacaktır. Çünkü CAP token değeri değeri hem Capverto hesaplarında hem de gerçek para ile yapılan benzeri alım ve işlemlerle artacaktır. CAP bağlantılı kartlar, kartın kullanıldığı her seferde işlem değerinin yüzde 2'sine kadar yeniden yatırım yapmak için kullanılacaktır. Böylece bağlantılı perakende ve hizmet kuruluşlarında kartı kullandıklarında platformun işlem kullanıcıları için bir nakit geri ödeme sistemi sağlamış olacaktır.

Bir ek bilgi de, Capverto’nun web portalının uluslararası para gönderme işlemleri sırasında Western Union ve Forex gibi platformlardan daha ekonomik, hızlı, rahat ve ucuz olmasıdır. Ayrıca eşler arası ödemeler için her kullanıcıya bir IBAN ve SWIFT hesabı ile entegrasyonu da sağlayacaktır. Bu platformun bir başka devrimsel özelliği ise CAP kripto para biriminin kullanılmasına dayanan kredi aracının bulunmasıdır. Ek olarak tasarruflarınızın yarısına kadar Capverto sistemini kullanarak başka bir kullanıcıya borç verme imkânı da bulunacaktır. Capverto, kredi için bir ödemeyi bağımsız olarak kaldıracak ve alacaklıya araçların geri dönüşünü garanti edecektir.

Capverto bahsettiklerime ek olarak 2FA yani iki faktörlü kimlik doğrulama, KYC yani müşteri tanıma, AML yani kara para aklama karşıtı ve adres doğrulama dahil siber güvenlik üzerindeki bütün endüstri standartlarına uygun olarak çalışacaktır.

Capverto ICO ve Token Detayları

  • Token Simgesi: CAP
  • Fiyatı: 1 CAP = 1.82 USD
  • Platformu: Ethereum
  • Kabul: ETH
  • Soft Cap: 1,125,000 CAP
  • Hard Cap: 171,375,000 CAP
  • Ülke: Danimarka
Yol Haritası

Takım

 

Referanslar

Web sitesi: https://capverto.com/landing

Teknik Döküman: https://backend.capverto.com/Docs/CAPVERTO_WHITE_PAPER_EN.pdf

Twitter: https://twitter.com/capverto

Facebook: https://www.facebook.com/capverto

Linkendin: https://www.linkedin.com/company/capverto

Medium: https://medium.com/capverto/

BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4973071

BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4974691

ETH Address: 0x612E9cD74668cF5EB3629238f025d3107ED01662
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT