Trzy nowe szablony oraz feed RSS

지난달

Po ostatniej bardzo dużej aktualizacji oraz wprowadzeniu polskiej wersji językowej panelu, przyszedł czas na aktualizacje mniej techniczne. Aktualizacje, które poprawią odbiór blogów wśród użytkowników i czytelników.

Nowe szablony

Użytkownicy platformy dBlog (oraz Engrave) otrzymali możliwość korzystania z kolejnych trzech nowych szablonów:

Oznacza to, że aktualnie do dyspozycji jest sześć różnych szablonów, które można zmienić jednym kliknięciem. Żeby dostosować dBloga do własnych potrzeb nie trzeba posiadać umiejętności technicznych - wszystko jest intuicyjne i wymaga jedynie zaznaczenia kilku opcji.

Nowe szablony korzystają także z frameworka Vue.js, który umożliwił znacznie lepszą obsługę komentarzy oraz głosowania na artykuły i komentarze. Przypominam także, że logując się na jednym z blogów, zostajecie automatycznie zalogowani na każdym innym i możecie komentować i głosować bezpośrednio z blogów.

Aktualnie szablony są w języku angielskim, ale pracuję nad tym, żeby były w naszym ojczystym języku :)


Feed RSS

Wielu użytkowników nadal korzysta z czytników RSS, które umożliwiają bycie na bieżąco z wieloma ciekawymi blogami jednocześnie (często powiadamiają nas o nowych artykułach). Każdy blog na platformie dBlog od niedawna swój własny feed RSS dostępny pod adresem /feed. Dla oficjalnego bloga będzie to więc adres https://blog.dblog.pl/feed. Po wejściu w link zobaczycie plik XML, być może mało zrozumiały, ale gwarantuję, że bardzo zrozumiały dla czytników i innego typu oprogramowania.

Feed jest automatycznie aktualizowany i może zostać wykorzystany np. do automatycznego postowania linków do waszego bloga na innych social mediach. Jednym z takich narzędzi jest dlvr.it, który po szybkiej rejestracji może automatycznie dodawać wpisy na Twittera, czy Facebooka po dodaniu nowego wpisu na blogu.


Czym jest dBlog?

Platforma dBlog to unikalny w świecie Steem projekt, który pozwala na tworzenie własnych blogów z własną domeną oraz wyglądem. Każdy użytkownik posiadający konto Steem może się zalogować, stworzyć blog w zalednie kilku kliknięciach i cieszyć się własnym miejscem z unikalnym adresem. Chcesz pisać o zwierzętach? Sprawdź, czy adres zwierzeta.dblog.pl jest wolny i zakładaj bloga! Od ostatniej aktualizacji możesz także zaprosić znajomych do wspólnego blogowania - na jednym blogu mogą pojawiac się wpisy wielu użytkowników.

dBlog umożliwia także kategoryzowanie artykułów i rozdzielanie ich pomiędzy wieloma blogami. Pozwala to na stworzenie miejsca w sieci, które dotyczy jakiejś konkretnej tematyki. Prosty wybór spośród sześciu szablonów pozwala na dostosowanie wyglądu bloga do tematyki i potrzeb autora. Samo blogowanie jest proste i intuicyjne.


dBlog - unikalna platforma blogowa


Pierwotnie opublikowano na Oficjalny dBlog. Blog na Steem napędzany przez dBlog.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Wygląda bardzo ciekawie i zastanawiam się jak uderzyć poza steem. Jakieś przykłady : Magazine i Imperfect . Własną domenę podłączam osobiście czy jak to wygląda? Czy dblog ma możliwość otworzenia własne rejestracje/konta?

·

Zakładasz bloga w subdomenie *.dblog.pl logując się przez Steemconnect i wypełniając prosty formularz. Możesz przy okazji zaimportować sobie wpisy, żeby blog nie był pusty. Przy okazji wybierasz szablon, który potem możesz zmienić jednym kliknięciem w ustawieniach. Jeśli masz swoją domenę, to ustawiasz odpowiednie wpisy DNS (instrukcja w ustawieniach) i wpisujesz po prostu jej adres - po kilku sekundach masz wygenerowane certyfikaty SSL i dostęp do tego bloga pod swoją domeną.

Przykład Imperfect, to nasz oficjalny dBlog, a Magazine to np. TemaTygodnia. Generalnie konfiguracja trwa kilkanaście sekund, więc po prostu sprawdź jak to wygląda u Ciebie ;)

Czy dblog ma możliwość otworzenia własne rejestracje/konta?

Jeszcze nie, ale niedługo będzie.

rss to ciekawa rzecz i przydatna również dla tych którzy mają strony na wordpressie, nawet steemit nie ma rss (tak mi się wydaje)

·

Nie ma, a to dlatego, że w przeciwieństwie do Engrave'a i dBloga, Steemit i wszystkie inne frontendy nie mają tak rozbudowanej warstwy backendowej, więc nie moga wielu rzeczy po prostu technicznie zrobić.

@nicniezgrublem You have received a 100% upvote from @intro.bot because this post did not use any bidbots and you have not used bidbots in the last 30 days!

Upvoting this comment will help keep this service running.