DEĞERLİ BİLGİLERİNİZİ VE DİJİTAL YATIRIMLARINIZI ESSENTİA İLE KORUYUN

4년 전

essentia 2.PNG
Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere sunacağım proje çok değerli olacağına inandığım ve çok önemli aşamalar kaydederek adını en iyi icolar listesine yazdırabilecek bir proje, kalitesini okuduğunuzda fark edebileceğinizden dolayı dikkatle okumanızı ve takip etmenizi tavsiye ediyorum, uzun zamandır kripto para piyasası yatay seyir halinde ve her çıkan ico nun çok prim yaptığı söylenemez, bu dönemde hardcap yapan projeler ise çok az sayıda, işte tam da bu noktada sizi heyecanlandırabilecek bir proje Essentia. İnternette ve dijital dünyada ki en çok korktuğumuz olayların başında hack ve digital veri hırsızlığı gelmektedir. Teknoloji geliştikçe tüm işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz, o yüzden insanoğlunun online dünya da en çok önem verdiği konu kişisel veri güvenliği ve yatırımlar gelmektedir. Hiç kimse yüklü miktarda para harcadığı yatırımlarının veya kişisel bilgilerinin kötü niyetli insanların eline geçmesini istemez, ve hacker lar sürekli yeni yöntemler geliştirdikleri için antivirüs programları da yeterli olmamaktadır. Her geçen gün belirli miktarda ethereum veya bitcoin çalındı haberleri de arka arkaya gelmektedir. Kripto paralar için en büyük risk, kripto para cüzdanlarında ki özel anahtarlar borsa web sitelerine girildiğinde, web sitesinde ki açıklardan kaynaklanan nedenlerle art niyetli kişiler sızma girişimleriyle, bilgilerinize ulaşarak dijital para cüzdanlarınızdaki yatırımlarınızı kendilerine aktarabilirler. Bir diğer sorun ise bilgisayarınızda saklamış olduğunuz bilgileri size virüslü belgeler yollayarak ele geçirebilme ihtimalleri bulunmaktadır. Bir de önemli gördüğümüz sorunlar arasında şifrelerimiz gelmektedir. Her önemli gördüğümüz web sitesi için ayrı ayrı şifreler oluşturup, bazen verdiğimiz şifreleri dahi hatırlayamayabiliyoruz. Bu saydığımız tüm sorunlar için essentia yardımcı meleğimiz olabilecek teknoloji ve altyapı ya sahiptir.
Veri Güvenliği.PNG
Essentia İle Bilgilerimize Başkalarının Ulaşmasını Nasıl Engelleriz

Blockchain teknolojisini duymayan zaten yoktur, şifrelenmiş işlem takibi yapan dağınık veritabanı olduğunu az çok herkes duymuştur. Essentia projesi ise blockchain teknolojisinin daha da üst seviyesi, güvenlik olarak en tepe noktasıdır. Blockchain platformunu aslında tümüyle merkeze alan uygulaması ile kişilere, kurumlara ve devletlere hizmet sağlayabilecek kapasitededir. Essentia sayesinde değerli verileriniz, kripto para cüzdan bilgileriniz ve belgeleriniz essentia platformuna siz dışında kimsenin ulaşamayacağı şekilde aktarılır ve siz essentia platformu aracılığıyla internet üzerinde hangi platforma giriş yapmak istiyorsanız devreye essentia girmiş olur ve bilgilerinizi o platforma aktarım yaparak sizin güvenli bir şekilde giriş yapmanızı sağlamış olur. Diğer bir deyişle Blockchain ve diğer tüm platformlara giriş yapabilmeniz için aracı vazifesi görür. Üstelik bunu yaparken arada herhangi bir yönetici yada bir başka şahsın bilgilerinize ulaşmasına imkan vermeden gerçekleşmesini sağlar. Burada karşımıza çıkan önemli nokta ise blockchain platformu üzerine kurulan diğer platform ve projeler şifrelenmiş işlemlerini dağınık bir şekilde gerçekleştirirken Essentia ise tüm projeleri kendi veritabanı üzerinde toplamayı hedeflemektedir. Şuan zaten essentia ile entegre halde çalışan projeler mevcuttur ve aşağıda ki resim de yer verilmiştir.
Entegre Uygulamalar.PNG
Essentia Token Bilgileri
Essentia gerçekleştirmiş olacağı tüm işlemler de ESS isimli tokenini kullanacaktır.

Sembol : ESS
Toplam Token Sayısı : 1,755,313,373 ESS Jetonları
Satışı Yapılacak Token Sayısı : 789,891,017 ESS Jetonları (% 45)
Satış Tarihi : 7 Haziran, 14:00 Amsterdam Saati
Kullandığı Platform : Ethereum
token ayrıntıları.PNG
Tokenlerin % 45 i token satışı için, %15 i masternode ödülleri için, %10 u kurucular için, yine %10 u rezerve için %9 u danışmanlar için , %7 si takım için ve yine %4 ü de bounty ödülleri için şeffaf olacak bir şekilde kamuya açık olarak ayrılmıştır.
essentia ortaklar.PNG
Sonuç olarak genel bir değerlendirme yaptığımızda Essentia nın gerçek yaşama uyarlanabilirlik açısından bir adım atarak Etherdelta gibi token adedi açısından çok sayıda coin bulunan borsayı ve Bitcoin, Ethereum gibi köklü platformları kullanıcı arayüzüne eklemiş olması açısından şimdiden popülerliği fazlasıyla yakalamış durumdadır, ayrıca Essentia nın uygulamış olduğu projeye kripto para piyasası ve internet kullanıcıları açısından son derece ihtiyaç duyulduğu aşikardır. Kullanılabilirlik açısından herkesin rahatlıkla ve kolaylıkla ulaşabilecek olması bir diğer pozitif yönüdür . Projenin ortakları ve destekleyenleri arasında önemli projelerin kampanyalarını yöneten Amazix gibi imajı çok sağlam bir grup ve Bitfinex gibi güçlü kripto borsası yer almaktadır. Essentia yatırımcısının yüzünü güldürebilecek iyi bir proje olarak karşımıza çıkıyor.
Bir yazımızın daha sonuna geldik, teknoloji ve veri güvenliği hayatınızdan eksik olmasın.

Website: https://essentia.one/
Whitepaper- https://essentia.one/whitepaper_draft.pdf
Medium: https://medium.com/essentia_one
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2704531.0
Blog: https://blog.essentia.one/@essentiaOne
Github: https://github.com/essentiaone
Twitter: https://twitter.com/essentia_one
Facebook: https://www.facebook.com/essentiaone/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/25071629/
Reddit: https://www.reddit.com/r/essentia/
Telegram : https://t.me/essentiaone

My Bitcointalk profile :https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=988212

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT