Kripto Paraların Dünya Ve Türkiye'deki Geleceği [Cointurk 24. Projesi] [cengiz#8610]

4년 전

001
Geleceğe bakmak için önce şu anı iyice bir gözden geçirmemiz şart. Kripto paralar farklı para birimleri, altın, ev ve arsa gibi yatırım araçlarından birtanesi olarak sıkca kullanılmakta. Her tanımda sözü geçse de Kripto paraların bankacılığın gidemediği yerlere bankacılık hizmeti götürme gayesini pek de başarabildiğini söyleyemeyiz ki bence yolun daha çok başlarında. Kripto paraların normal paralara ya da diğer yatırımlara göre avantaj ve dezavantajları bulunmakta.

Kripto paraların en önemli eksiği çoğu yerde bir anlam ifade etmemesi önemli sorunlardan bir tanesidir Ekmek, su ve arabaya gaz almak ve çok daha fazla yerde alışveriş için hala yerel para birimlerine ihtiyacımız var. Özellikle bazı Kripto paralarda transfer ücreti çok fazla ki bu da kripto paraların çözmeyi amaçladığı sorunlardan bir tanesi. Bunun dışındaki en büyük sorun manipülasyonlara açık olması. Manipülasyonlara açık olmasının en büyük nedeni market cap yani pazar hacminin çok düşük olması ve denetleme olmaması. Pazar hacmi küçük olan Kripto paraynın fiyatını şişirip yükseltmek kolay.
farm-2852025_1920.jpg
Peki Kripto paraların şuanki durumunu gördüğümüze göre gelecekte ne olacak?
Biraz tahmin etmeye çalışalım. İlerde cripto paraların market büyüklükleri arttığında manipüle etmek de aynı oranda zorlaşacak ve doğal fiyatları daha stabil olacak. Bir Kripto parada bir günde %70-80 artışa alışığız bu artışlar azalacak. Bu artış ve düşüşlerin sebebi kaçırıyorum korkusuyla alım yapma ve kaybediyorum korkusuyla satış yapmak. Kripto para yükseliyor diye alan olduğunda Kripto paranın fiyatının daha fazla yükselmesine neden oluyorsunuz ve daha fazla kişi alıyor zincirleme olarak Kripto paranın fiyatı uçuyor. Tam tersi düştüğünde korku satışı yaparak aynı zincirleme satış yüzünden kripto paranın fiyatını aşırı düşürmüş oluyorsunuz. Bu gibi yatırımcılar da durup düşünerek daha akıllı yatırım yapacak. Kripto pazarının da oturmasıyla birlikte kripto paraların fiyatları bu kadar güvenilmez olmaktan çıkacak ama doğal olarak kısa vadede daha az kazandıracaklar.
Uzun vadeli yatırımın önemini bu sayede daha iyi anlıyoruz
business-3066442_1920.jpg
Çok fazla talebin olacağı ve pazar hacminin çok daha büyüyeceği bir pazardayız.
Bu cümleyi kurmamın sebebi şu anda Dünya üzerinde çok az kişinin Kripto paraları kullanmasıdır. Kripto paralar giderek daha farklı ihtiyaçlara çözüm buldukça ve kendi problemlerini de çözdükçe daha fazla kişinin kullanımına açılacak ve bu gelen talep yüzünden Kripto para fiyatları artacak diye bir tahminde bulunuyorum.
Buralar dutluktu diyeceğiz. Ancak sabırlı olup uzun süreli yatırım yapmak en iyisi.
Bunun dışında Scam Coin gibi kötü amaçlı çıkmış Coinler, düzgün bir amaca hizmet etmeyen Coinlerin değeri sıfıra yaklaşacak. Yani çöp olacaklar. Steemit örneğinde blog yazarlarının kazanması amacı yatıyor. Bu şekilde Gerçekten düzgün Coinler hayatta kalabilecek ve şu Coin çöplüğü biraz olsun temizlenmiş olacak. Steemit gibi düzgün bir amaç için çıkmış çok başarılı ve güzel Coinler bulunmakta.Cripto paraların geleceği hakkında konuşmaya devam edecek olursam, bu pazarda Coin fiyatlarının dalgalanması azalacağı için birçok kripto para kabul eden site ortaya çıkabilir ve Paypal yerine geçebilirler. Steam bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı fakat Bitcoinin fiyatının sürekli yükselip çıkması, transfer ücretinin fazla olması nedenlerinden dolayı vazgeçmişti. Yani sonuç olarak Kripto paraların bu gibi sorunlarına çözüm bulan ve kendi amacını güden ve bu amacı gerçekleştirebilmeyi becrebilen Kripto paralar ayakta kalacak. Bu sayede de artan pazar payı sayesinde birçok yerde Kripto para kabul etmeye başlayacak bu zincirleme döngü sayesinde Kripto paraların En baştaki çıkış amacını gerçekleşmiş oluyor.
image.png
Türkiye Ve Kripto Paralar:
Ülkemizde de Kripto paralara oldukça ilgi var fakat bunun aşırı bilinçsizce yapıldığını düşünüyorum. İnsanlar hangi Kripto paraya yönelmesi gerektiği konusunda bilinçlendirilmeli;Piyasa analizi nasıl yapılır? Whitepaper nedir? bunun gibi nelere dikkat etmeleri konusunu iyice araştırmalılar. İnsanlar bilinçli yatırım yaparsa Kripto paralar Türkiye'nin kalkınmasını sağlamakta önemli hususlardan biri haline bile gelebilir. Yakın zamandaki dolandırıcılık haberlerinden bilindiği üzere birçok kişinin dolandırıldığı açıkca görülmekte. Arkadaşlar samimi söylüyorum kolayca para kazanmak diye birşey yok. Kripto para yatırımı da yapsanız araştırma yapmanız emek vermeniz şart. Bu yüzden Kaybettiğinizde sizi sarsmayacak miktrda yatırım yapın. Bunun dışında Türkiye'den de Kripto paralar çıkmaya başlıyor. İlerde hayatımızın içerisine girmeyi başarabileceğine; ekmek, cips gibi şeyler alırken de Kripto para ile ödeme yapabileceğimize inanıyorum. Türkiyede çıkan Kripto paranın bu konuda bir çözümü mevcut.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

You got a 13.70% upvote and resteem from @estream.studios!. Thank you for using the @estream.studios UPVOTE and RESTEEM service.

If you are looking to earn a passive no hassle return on your Steem Power, delegate your SP to @estream.studios by clicking on one of the ready to delegate links:
50SP | 100SP | 250SP | 500SP | 1000SP | 5000SP | Custom Amount

You will earn 80% of the voting service's earnings based on your delegated SP's prorated share of the service's SP pool daily! That is up to 38.5% APR! You can also undelegate at anytime.

Eline sağlık

gayet güzel bir yazı olmuş hocam.. kaleminize sağlık..

·

Teşekkür ederim.

You just planted 0.01 tree(s)!


Thanks to @cengizmahir

We have planted already 3614.22 trees
out of 1,000,000


Let's save and restore Abongphen Highland Forest
in Cameroonian village Kedjom-Keku!
Plant trees with @treeplanter and get paid for it!
My Steem Power = 18658.97
Thanks a lot!
@martin.mikes coordinator of @kedjom-keku
treeplantermessage_ok.png

This post has received a 33.33 % upvote from @astrobot thanks to: @cengizmahir.

This post has received a 0.36 % upvote from @booster thanks to: @cengizmahir.

As a friendly reminder, the upvote fee is $0.08 SBD ($0.081 for incognito). Current 300%+ upvote is now $0.24+ SBD.

That being said…

BOOOOOOOOOM!!!

The ground shakes as incredible power lights the sky. The thunder tests the quality of your post and deems it worthy, rewarding it with a 300% upvote, comment and resteem from @thundercurator.

Increase your chances of a 100% upvote and support the project by:

Investors who delegate SP to @thundercurator are entitled to 75% of @thundercurator income after curation. Get on-board early and grow with us!

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by cengiz from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.