25# Seriale i filmy - Dzielny kogut Maniek

2년 전

Hej, jak już obejrzałem w święta ciekawą produkcję postanowiłem podzielić się swoją opinią.

Mowa konkretnie o ,, Dzielny kogut Maniek ". Jest to rodzina komedia przeznaczona na dzieci, ale nie tylko. Animacje przemawiają za interpretacją dla najmłodszych to już rozmowy, aluzje, skojarzenia mogą w pełni zadowolić nawet wymagającego widza. Jest to produkcja meksykańska co niektórych może odrzucić, to wcale nie ma czego się wstydzić względem amerykańskich wielkich produkcji.  


Stworzeniem filmu zajmowały się studia -  Pantelion Films i Simka Entertainment , dystrybucja dzięki Monolith Films. Ekranizacja nie ma jeszcze 4 lat, zatem na kresce się nie zawiedziemy. Film trwa 99 minut. Nie wiem jak w zagranicznej i oryginalnej części ale, jak oglądałem z polskim dubbingiem byłem pełni zadowolony. Przy budżecie $5 300 000 na film powstała godna polecenia i uwagi animacja. Wyniki to trochę ponad 20 mln $ zatem finansowo produkcja udana. Jednak , gdy przyjrzymy się nieco bliżej bajka nie dostaje jakiś zachwycających ocen. Często widać 5/6 na 10. Pierwszym zarzutem jest, że są obrazy i przekleństwa w bajce przeznaczonej głównie dla najmłodszych ( w USA baja była od 13 lat). Drugim najczęstszym zarzutem, że jest pełno odniesień do innych filmów. To akurat jest moim zdaniem na plus produkcji ( np : do Ojca Ohrzestnego, Rocky'ego).

       

Gdybym miał wymienić co zapamiętałem z tej bajki to na długo w pamięć  zapadły: & rapujące kaczki

& koguty, chodzące jaja, kury, sępy i inne zwierzęta

& personalny stylista jajka od bukmacherki i jego ochroniarze

& dziewczyna kurka ( Czubatka) Tamago

& babcia na farmie, szczury chodzące po autostradzie

Ogólnie jest to historia od zera do bohatera. Nie szczególnego i powtarzająca się fabuła setki razy jednak pokazuje coś nowego i zabawnego. W takich historiach chyba nie można spodziewać się innego niż szczęśliwe zakończenie bajki. Nie zabraknie wątku miłosnego, przypomniałem sobie także taki moment leci sęp i kaczka na przeciw siebie, gdy w sobie się zakochują i zostaje powiedziane - każda potwora znajdzie swojego amatora.

Dla mnie film to jakieś 7.5/10. Na pewno wyżej niż większość ocenia na słaby.


Źródła: www.filmweb.pl/film/Dzielny+kogut+Maniek-2015-680065/cast/actors

cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,20021791,0,-Dzielny-kogut-Maniek---Nie-bierzcie-maluchow-na-t.html

Obrazek : www.telemagazyn.pl/film/dzielny-kogut-maniek-2502914/

fdb.pl/film/699375-dzielny-kogut-maniek


Dzięki za uwagę !!!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT