מה זה #ביביביום?

작년

בחודש האחרון יזמתי פרויקט עם האשטאג שנקרא #ביביביום. זה פרויקט שרץ בעיקר בסטוריז שלי באינסטגרם, שמשותפים אוטומטית גם לסטוריז שלי בפייסבוק. כשיזמתי אותו חשבתי שהכותרת שלו מסבירה את עצמו, אבל יותר ויותר אנשים שפוגשים אותי מרגישים חובה לשאול: "תגיד, מה זה ה#ביביביום הזה?"

אז החלטתי להסביר.

Screenshot_2019-06-19-08-10-16-985_com.instagram.android.png

הרעיון לפרויקט המתגלגל הזה נולד בראש שלי בערב שבו הכריזו על בחירות חוזרות במדינת ישראל, פחות מחודשיים מאז הבחירות שקדמו להן. למי שלא מעודכן, ביבי, שהוא ראש ממשלה כאן כבר עשור בערך ברציפות, לא הצליח להרכיב קואליציה אחרי שכביכול ניצח בבחירות האחרונות. בשביל למנוע מהנשיא להטיל את משימת הרכבת הממשלה על חבר כנסת אחר (גנץ?), ביבי הצליח להעביר חוק לפיזור הכנסת והליכה לבחירות חוזרות. בהפרש של שלושה חודשים, מה הסיכוי שמשהו יהיה שונה משמעותית בהצבעת אזרחי ישראל?

האמת שזה כבר לא משנה. ביבי בעצם בא ואומר לנו דבר כזה: הדבר הכי חשוב במדינה זה ביבי. אם לא ביבי ירכיב את הממשלה, אין סיבה שאף אחד אחר ירכיב אותה, ואנחנו נלך לבחירות כל שלושה חודשים עד שאזרחי ישראל יבינו את זה בדרך הקשה, שלא היה כלום ולא יהיה כלום חוץ מביבי. אני הייתי הראשון לזהות את זה, והחלטתי ליזום פרויקט שמנגיש את את התובנה הזאת להמונים: בכל יום אני בוחר שיר אחר, לפי הקונטקסט האסוציאטיבי שעובר בראשי במקום בו אני נמצא בזמן צילום הסטורי, בוחר פילטר שהולם את המעמד, ומחליף את כל מילות השיר ב"ביבי" (מכאן #ביביביום ותודה לזוגתי המהממת לילך על הרעיון להאשטאג).

כי האמת היא שכל המילים בשפה העברית שאינן "ביבי", בינינו, הן די מיותרות במצב הפוליטי הנוכחי. ביבי הוא כל כך גדול ואדיר ושמנמן, שהוא ממלא את כל המרחב הפיזי והמילולי, עד כדי כך שאין לנו באמת צורך במילים אחרות. או במילים אחרות: ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי ביבי .

יום טוב ומיטיב לכולן ולכולם, מוזמניםות לעקוב אחרי באינסטגרם או בפייסבוק, ספרו לי בתגובות על ביבי, או איזה שיר תרצו לשמוע במסגרת הפרויקט!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT