atatürk

4년 전

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, kendisinin liderliği ve silah arkadaşlarının azmiyle savaşlar kazanıp işgal altında olan şuanki Türkiye Cumhuriyeti topraklarını kurtarandır. Benimsediği ilkeler ve inkılaplar ile her zaman yeniliği,doğruyu desteklememizi istemiştir. Kimisi sever kimisi sevmez fakat saygı duyulması gereken bir insandır. Bilimi seven, okumayı destekleyen, giydiği kıyafetlerle bir hayli zevk sahibi olan hayran olunası insan.

Günümüzde yapılan hakaretlere bakacak olursak; başka bir millet var mıdır ki kendi ülkesinin kurucusuna hakaret eden? Atatürk'de atandır,osmanlı padişahlarıda. İkisini ayırıp kargaşaya sebep olan insanlara acıyorum.

Bir diğer konu ise; 'Atatürk'ün askerleriyiz' diyip yan gelip yatmak. Atatürk'ün düşüncesinde olmak, bilimi desteklemek, yeni fikirleri yeni anlayışları yeni çağ hareketlerini desteklemektir. Yoksa sözle olacak iş değildir. Atatürk, nice eserler hayatına sığdırmış nice fikirleri icraate dönüştürmüştür. Peki sen ben hepimiz bunları yapamıyorsak sadece sözde 'Atatürk'ün askerleriyiz' demenin ne anlamı var ki?


Posted on Hede.io - Knowledge Sharing Dictionary
Read this entry or all entries about atatürk.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT