Pomodoro Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır? Neden Uygulamalı?

6개월 전

Shared From DLIKE

Pomodoro tekniği, son zamanlarda çok popüler oldu. Koronavirüs salgını insanları evde daha çok zaman geçirmek zorunda bıraktı. Evde uzun süre kalan insanlar, evden çalışmanın zorluklarını gördüler. Evde vakit geçirenler, bir günün su gibi akıp gittiğini gördüler. Verimliliğini arttırmanın yolunu arayanlar bu teknikle karşılaştı. 

 

Kişisel blogum üzerinde teknik ve sayacı hakkında bir yazım bulunmaktaydı. Daha önceden steemit ve dlike üzerinde paylaşmıştım. O içeriğin fazlaca okunduğunu, youtube üzerindeki videomun çok fazla izlendiğini farkettim. İnsanlar, 25 dakika çalışıp 5 dakika mola verme işini çok sevdi. Pomodoro tekniği kullanarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Pomodoro saati kullanmanız halinde etkiyi daha da arttırabilirsiniz. 

 

Şimdi, bu yazı yazarken de kullanıyorum. Sayacı kullanırken blog yazısı yazabilirsiniz. Süre baskısı sizi hızlı hareket etmeye itebilir. 

Tekniğin yaratıcısı olan  https://francescocirillo.com/  birçok insanın hayatına olumlu yönde dokundu. Ben de tekniği daha fazla insana ulaştırarak yardımcı olmak istiyorum. Evden çalışanlara kesinlikle tavsiye ederim.

https://www.denizcakmak.com/pomodoro-teknigi-nedir-nasil-uygulanir/

https://www.denizcakmak.com/pomodoro-teknigi-uygulayarak-verimli-calis-pomodoro-saati/Shared On DLIKE

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT