İzmir Doğal Yaşam Parkı Gezisi

지난달

Herkese merhaba,
Ekim ayının son haftasına girmek üzere bu haftayı da bitiriyoruz, zaman nasıl geçiyor hiç anlamıyorum. Neredeyse yıl bitmek üzere, pandemi döneminin başından beri sanki zaman geçsin diye yaşıyor gibi hissediyoruz. Daha yeni yeni toplum içine karışmaya, biraz da olsun kalabalık ortamlarda bulunmaya başladık. Zorunda olmadıkça bulunmamayı tercih ediyoruz. Bu sebeple doğa içinde olmaya çalışıyoruz, İzmir Doğal Yaşam Parkını duydunuz mu bilmiyorum. Bugün biraz buradan bahsetmek istiyorum.

XIXB4346.JPG

2006 yılında başlanılan proje İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yılda tamamlandı. 425 bin metrekare alan üzerinde 134 türde 2700'den fazla hayvanı ve 250'den fazla bitki türünü bünyesinde barındırmaktadır. Ben normalde hayvanat bahçelerini seven biri değilimdir çünkü hayvanların doğal alanlarında yaşamasını doğru bulan biriyim. Fakat burası adından anlaşılacağı üzere Doğal Yaşam Parkı alanı bir hayvanat bahçesi değil. Her defasında severek gelip geziyorum ve hayvanlarla doğa içinde olmak bana çok iyi geliyor. Bazen de doğa içinde güzel fotoğraflar çekiliyoruz.

IMG_E3332.JPG

Kelebeklerin renklerine bayılıyorum, cep telefonlarımızla çektiğimizde gözümüzle gördüğümüz kadar güzel olmuyor. Çok güzel renk detayları olduğunu, kendilerine özgü ve benzersiz olduklarını düşünüyorum. Bana güzel haberler getireceğine inanıyorum. Arka planda Nil Karaibrahimgil "Kanatlarım var ruhumda" şarkısı çalıyor.

NYGR0694.JPG

Bugün kardeşim ve arkadaşı ile birlikte giderek güzel havanın tadını çıkardık. Bizler için çok keyifli geçti umarım sizler de beğenip gezme fırsatı bulursunuz. İzmir'de ikamet ediyorsanız hemen gitmenizi şehir dışındaysanız yolunuz bu tarafa düştüğünüzde rotanıza eklemenizi öneririm.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Her canlı nerede mutluysa orda olmalı. Katılıyorum size. 👍

İşim geregi sık sık geliyorum Izmire. Cok guzel bir yermis. Gezilecek yer listeme ekledım. Teşekkürler. 😇

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team