#TheDiaryGame- Ramazanda Bir Gün - A Day in Ramadan Month - 15.04.2022

3개월 전

20220415_124814.jpg

Merhaba Steemit Turkiye Dostları;

Biraz günlük işler birazda akıldan geçen düşünceler üzerine bir paylaşım yapmak istedim. Herkese hayırlı cumalar... Geçip giden ve bir dahakini görmek nasip olsun dediğimiz Ramazan da hayırlı olsun hepiniz için. Bir Ramazan geçirince bir yıl daha geçiyor ömürden. 11 gün erken olacak şekilde gelecek yıl bizi bekliyor. En zoru yanlış hatırlamıyorsam 2015 yılıydı. Çünkü yaz dönümü tam olarak Ramazan ayının ortasına denk gelmişti. Hatta 21 Haziran günü Ramazan ayının 15 veya 16'ncı gününe denk gelmişti. Tutma saati olarak en uzun günler o yıla denk gelmişti. 'Hayırlı' kelimesini genelde cuma ve kandil dışında bir de Ramazan ayında sık kullanıyoruz. Bu geçireceğiniz ay, manevi olarak önemli bir ay deyip bu ayın hayırlı geçmesi temennisinde bulunuyoruz. Halbuki; bizi en çok zorlayacak veya hayırlı diye tanımladığımız şeylerden uzaklaştıran diğer aylarda aynı şekilde Ramazan ayı gibi bir zaman dilimi. O aylarında hayırlı olmasını dilememiz gerekmiyor mu? Hayırlı olmasını dilediğimiz temenni, zaten manevi yönü fazla olan bir ay için yapılıyor ama diğer aylarda bizim için hayırlı geçmesini isteyerek dileyemez miyiz? Bu biraz şuna benziyor; bazı ortamlarda veya henüz tanımadığımız karşı cinsten insanların olduğu ortamlarda daha kibarlaşıp, sürekli 'teşekkür ederim' veya 'lütfen' gibi kelimeleri kullanıyoruz ama tanıdığımız insanlara karşı bu kelimeleri pek kullanmıyoruz. Ramazan ayıda manevi olarak karşıladığımız bir ay ama diğer aylara da teşekkür etmek gerekiyor.

Hello Dears Steemit Turkey

I wanted to share a little bit of daily work and a little bit of thoughts. Have a blessed Friday everyone... Happy Ramadan, which has passed and we wish to see the next one, for all of you. When you spend a Ramadan, another year passes in your life. It awaits us next year, 11 days early. The hardest was 2015, if I remember correctly. Because the summer solstice coincided exactly in the middle of the month of Ramadan. In fact, June 21 coincided with the 15th or 16th day of Ramadan. The longest days in terms of holding time coincided with that year. We use the word 'good luck' frequently in Ramadan, except on Friday and oil lamps. We say that this month is an important spiritual month and we wish you a good month. Whereas; It is also a time period like Ramadan in other months that take us away from the things that we define as the most challenging or beneficial. Shouldn't we wish him good luck in those months? Our wishes for good luck are made for a month with a high spiritual aspect, but can't we wish that it will be good for us in other months? It looks a bit like this; In some environments or in environments with people of the opposite sex we don't know yet, we become more polite and use words like 'thank you' or 'please' all the time, but we don't use these words very often with people we know. Ramadan is a month that we welcome spiritually, but we need to thank the other months as well.

20220415_124841.jpg

20220415_124906.jpg

Kış aylarında kar yağışının çok yoğun ve hava sıcaklığının çok düşük olduğu zamanlarda özlediğimiz veya hadi artık gelsin dediğimiz yaz sıcaklıkları geldi yine. Bahar mevsimi artık eskisi gibi serin değil. Daha çok yaz ayları sıcaklığı var. Yaz aylarında ise malumunuz sıcaklıklar çık yüksek derecelere çıkıyor. İlginçtir; bqhar aylarında yaz sıcaklıklarını yeterince yaşadığımız için yaz aylarında ki sıcaklık bize haddinden fazla olarak geliyor. Ya da zaten 'benim mevcut sıcaklığım budur' diye kendini belirtmiş olan yaz mevsiminin sıcaklığını kendimize göre düzenleyemediğimiz için şikayetçi oluyoruz. Dağdan gelip bağdakini kovmuyoruz, bağdakini değiştirmek istiyoruz.

The summer temperatures that we missed when the snowfall was very heavy and the air temperature was very low in the winter months, or that we said come on now, came again. Spring season is no longer as cool as it used to be. It has more summer heat. In the summer months, as you know, the temperatures rise to very high degrees. It is interesting; Since we experience the summer temperatures in bqhar enough, the heat in the summer months is too much for us. Or we complain that we cannot regulate the temperature of the summer season, which has already declared itself as 'this is my current temperature'. We do not come from the mountain and drive out the one in the vineyard, we want to change the one in the vineyard.

20220415_124916.jpg

20220415_124920.jpg

Fotoğrafları çektiğim yer; İstanbul Başakşehirde bulunan Masko Mobilyacılar sitesinde, eski idari binanın çatısı. Koridor penceresini açık bırakmışlardı, ben de yan binanın çatısına çıktım. İş arayışları devam. Mevcut durumda resmi yollardan (işkur) gibi kanallardan iş bulmak zor. Direkt olarak iş bulma sitelerinden takip etmek de zor ve bir işil teklifinin gelmesi eskisi gibi çok değil. Artık tanıdıklar daha çok önem kazanıyor bu dönemde. Onların vasıtasıyla bir yere veya kendi yanlarına alıyorlar. Ben de kuzenimin bir tanıdığı müşterisiyle görüşmeye gideceğim. 'Hayırlısı' olsun diyelim. Sadece bu iş için değil olabilecek her iş için.

Where I took the photos; The roof of the old administrative building in the Masko Furniture site in Istanbul Başakşehir. They had left the hallway window open, so I went up to the roof of the next building. The job search continues. In the current situation, it is difficult to find a job through official channels such as (İşkur). It is also difficult to follow directly from job sites and a job offer is not as common as it used to be. Acquaintances gain more importance in this period. They take it somewhere or with them through them. I'm going to meet with a client of my cousin's acquaintance. Let's say 'good luck'. Not just for this job, but for any job that could happen.

20220415_124925.jpg

Kendimizden bir şeyler paylaşmamıza izin veren ve bunun için emek harcayan tüm @steemit ailesine teşekkür ediyorum.

Steemitte aktiftir bir şekilde #club100 olarak devam ediyorum.

I would like to thank the whole @steemit family for allowing us to share something of ourselves and putting their effort into it.

I am active on steemitte and continue as #club100

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Ramazan ayının enerjisi gerçekten çok güzel. Havalar bir kereden ısındı. Bedenlerimiz de ne olduğunu şaşırıyor.
Umarım en kısa sürede gönlünüze göre huzurla çalışacağınız, kazancınızın bol ve bereketli olduğu bir iş bulmanızı diliyorum 🙏🏻Rabbim yolunuzu kolaylaştırsın

·

Çok teşekkürler... inşallah 'hayırlısı' olur.

İş arayışı en zor durumlardan bir tanesi. Umarım karşınıza size uygun iyi bir iş çıkar.

O kadar güzel yazmışsınız ki her kelimesine katılıyorum. 👍👍 İş bulmak için bazı tertip dualar Var ilgilenirseniz internetten araştırabilirsiniz. Belki vesile olurum.

Umarım en kısa zamanda hayırlı bir iş bulursunuz 🙏 hayırlı Ramazanlar dilerim 🙏

Umarım gönlünüze göre bir iş bulursunuz

Umarım istediğiniz gibi bir iş bulursunuz 🙏