Binance, Merkeziyetsiz NFT Platformunu Faaliyete Geçirecek!

2개월 전

Binance’in kurduğu yeni NFT platformunda, kullanıcıların cüzdanları “non-custodial” şeklinde olacak. Açıklamak gerekirse; “custodial” cüzdanlar, kullanıcıların özel anahtarlarını şirketlerin (kripto para borsası vb.) sakladığı cüzdanlara denir. “Non custodial” cüzdanlarda ise, kullanıcılar özel anahtarlarını diğer şirketlerle paylaşmaz.

Binance yeni platformunun ismi Featured by Binance olacak. Ayrıca NFT’ler “on-chain” bir platform üzerinde olacak.

Featured by Binance CEO’su, NFT’lerin piyasaya daha rahat ulaşması, bu varlıkların ticaretini yapmak için iyi bir pazaryerinin olması ve NFT’leri oluşturmak, satmak ve sergilenmesi için çalıştıklarını söyledi.

Binance, NFT pazarının mevcut durumu hakkında şunları söyledi:

NFT popülerleştirdiğinden beri iki taraf oluştuğunu söylemek yanlış olmaz. NFT; oluşturucuları ve hayranları tarafından sevilirken, diğer yandan kopyalanabilir dijital varlıklara neden bu kadar para harcandığını anlamayan başka bir kitle mevcut.

NFT çılgınlığı Mayıs 2021’in başlarında zirveye ulaştı. Daha sonra yavaş yavaş NFT işlem hacimlerinde azalma oldu. Azalma olurken bile, NFT işlem hacimleri, neredeyse hiç kimsenin NFT’lerin ne olduğunu bilmediği zamanlardan çok daha yüksek. İlk 3 ayda 10 kat büyüme hedefliyoruz.

Binance, dijital ürünlerin bir sonraki evriminin blok zincirinde olacağına inanıyor. NFT’lerin de bu dönüşüme yönelik ilk adım olduğunu düşünüyorlar.

NFT-BINANCE.jpg.webp
kaynak:muhabbit.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT