Bitcoin Balinalarının Hareketleri Nasıl? Ayı Mı Boğa Mı?

2개월 전

Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para geçtiğimiz 19 Mayıs’ta büyük bir düşüş yaşamıştı. 60 bin dolardan işlem gören Bitcoin şu anda 35-37 bin dolar aralığından işlem görmekte.

Bu büyük düşüşün sonrasında birçok kripto para yatırımcısı boğa piyasasının sonlanacağını düşünüyor. Bunu destekleyen verilerle birlikte desteklemeyen veriler de mevcut.

Santiment’in verilerine göre cüzdanında en az 1.000 BTC bulunduran Bitcoin balinalarının sayısı, 19 Mayıs’ta meydana gelen düşüşle birlikte artış gösterdi. 19 Mayıs tarihinde 7,82 milyon civarında olan balinaların sayısı geçtiğimiz haftanın başında üç ayın en yüksek seviyesi olan 7,91 milyonu buldu.
Santiment, Bitcoin fiyatında meydana gelen düşüşle sayılarını artıran balinaların boğa piyasası için bir güven oyu olduğunu öne sürüyor. Boğanın en önemli paydaşları olan balinaların çantalarını artırması Santiment’e göre iyi bir işaret.

Bununla birlikte Blockchain analitik firması Glassnode’a göre, uzun vadeli hodler’ların yani balinaların artışı ayı trendi sırasında birikime işaret ediyor. Veriler, balinaların ve uzun vadeli hodler’ların kripto para biriminin beklentilerinden emin oldukları anlamına gelmekte.

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşle dipten alma çabasına giren kripto para yatırımcılarının sayısı 19 Mayıs’tan bu yana 80 binden fazla. Balinaların hareketleri ve Çin’in tutumu, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi hâline getirmesi gibi birçok olay, ayı piyasasına girişi veyahut boğa piyasasında kalışı etkilemekte. Bugün Amerika’da Federal Rezerv’in açıklamasının da etkileyeceği düşünülüyor. Yakın zamanda 30 bin doların altına düşmesinin, ayı piyasasına bir sürükleniş olacağını düşünen analistler de mevcut.

Bitcoin-Balinalarinin-Sayisi-2020de-Yuzde-9-Artti.jpg.webp
kaynak:muhabbit.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Boğa ayına devam lütfen

·

evet bencede sizce 😊