İran Kripto Para Faaliyetlerinin Yasallaştırılması Yolunda!

2개월 전

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bugün yaptığı basın açıklamasında kripto paralara da değindi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılması ve kripto para yatırımcılarının sermayelerinin korunmasının sağlanması için adım atılması çağrısında bulundu.

İran, Kripto Paraları Destekliyor
İran’ın resmi haber ajansı IRNA’nın haberine göre, Hükümet Ekonomik Koordinasyon Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin başkanlığında toplandı. Başkent Tahran’da toplanan kurulun ana maddelerinden biri kripto paralar ve kripto para madenciliğiydi.

Kurulda, İran Merkez Bankası tarafından oluşturulan rapor değerlendirildi. Dijital para ve kripto para alanıyla alakalı faaliyetlerde ulusal çıkarların korunması ve desteklenmesi gerektiği, Cumhurbaşkanı Ruhani tarafından vurgulandı.

“Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda halkın sermayesini korumak için ilgili bakanlıklar tarafından bir an önce çözüm yolları bulunmalı, gerekli yasa ve talimatların ortaya konulması ve tebliğ edilmesi gerekmektedir.”

İRAN CUMHURBAŞKANI HASAN RUHANİ
Bununla birlikte Ruhani, yasal ve teknik meseleler konusunda dikkatli hareket edilmesinin önemini atlamadı. Dinamik bir strateji geliştirilmesi ve kripto paraların ülkenin makro ekonomisindeki yeri hakkında tedbirler alınması gerektiği de belirtildi.

Toplantıda konu başlıklarından biri de finansal okuryazarlıktı. Kripto para yatırımlarının oldukça yüksek risk taşıdığı ve bu alandaki yatırımların profesyonel bir şekilde yapılması gerektiği ve toplumun yatırım yapmadan önce bilinçlendirilmesinin önemi vurgulandı.

İran Kripto Para Madenciliğini Yasaklamıştı
İran, elektrik tedarikindeki sıkıntıdan ötürü 26 Mayıs tarihinde kripto para madenciliğini yasaklamıştı. Cumhurbaşkanı Ruhani, 22 Eylül tarihine kadar devam edecek olan yasağın bu tarihten sonra sona ereceğini bir kez daha dile getirdi.

IMG_20210608_164450_421.jpg
kaynak:muhabbit.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Güzel bir gelişme

·

evet. düzelsin artık piyasa :/

·
·

Evet,halen de düşüşte..

Merhaba ;

Aktif olduğunuz için teşekkür ederiz. :)
Bu gönderi Steemit-Türkiyenin Kuratörlüğünü yapan -steemcurator06 tarafından oy verildi. (1).png

·

ben teşekkür ederim:)

Umarım bizim ülkede de olur böyle güzel gelişmeler

·

pek sanmıyorum :) bizimkiler kriptocuların parasını alma derdinde :)