SEC, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Karşı Yatırımcıları Uyardı!

2개월 전

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıları Bitcoin vadeli işlem odaklı fonları yeniden düşünmeleri ve değerlendirmeleri adına uyardı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Perşembe günü (10 Haziran 2021), ABD’nin ve ETF’ler ile karşı karşıya olduğu zorlu savaşın altını çizen bir not ile Bitcoin vadeli işlem odaklı fonlara yatırım yapmanın risklerini yineledi.

CoinDesk’te yayımlanan yatırımcı bülteninde SEC’in, Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki bir fona yatırım yapmayı düşünen yatırımcıları, yatırımın potansiyel risklerini ve faydalarını dikkatlice tartmaya çağırdığı yer alıyor.

Bununla birlikte SEC bültende, kripto para birimlerinin son derece spekülatif bir yatırım aracı olduğu konusunda yatırımcıları bir kez daha uyarıyor.

Bu İlk Uyarı Değil
Bu, SEC’in ilk uyarısı değil. Geçtiğimiz ay yatırımcılara Bitcoin’in volatilitesi sebebiyle 1940 Yatırım Danışmanlığı Yasası kapsamında borsada işlem gören bir fonu olduğunu ve desteklemenin henüz güvenli olmayabileceğini vurgulayan bir uyarı yapmıştı.

Çoğu Bitcoin ETF başvurusu, yasaların uygulamaları ele alış farklılıklarından dolayı farklı bir yasa olan 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında yapılmakta. SEC, Bitcoin gibi kripto varlıkları 1940 Yasası kapsamında dosyalamaya karşı uyarılarda bulunmuştu.

Bu uyarılar, geleneksel bankacılıkta dev isimlerin yatırım fonlarının, hem kişisel hem de kurumsal olarak kripto para dünyasına ilgi duyduğu bir dönemde gelmeye başladı. Görünüşe göre SEC, kripto para dünyasına doğru kayan finansal elemanların farkında ve bu konuda yatırımcıları “dikkatli” olmaya çalışıyor.

sec.jpg.webp
kaynak:muhabbit.com

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

merhaba;

Steemitte aktif olduğun için teşekkür ederiz.

Bu gönderi Steemit-Türkiyenin Kuratörlüğünü yapan -steemcurator06 tarafından oy verildi..png