BEN KİMİM ? - WHO AM I ?

2년 전

İlk önce herkese merhaba demek istiyorum. Gördüğünüz gibi ağustos 2018'den beri bu ailenin bir üyesiyim. Uzun süredir aktif değildim çünkü acele bir başlangıç yapmıştım. Şimdi her şeye yeniden başlamak istiyorum.

Adım Ahmet. Türk'üm ve Türkiye'de yaşıyorum. Bu üyeliği dostum Taha ile birlikte almıştık. Belki bizim için kötü sonlanan ilk maceramızı bir yere getirirsem onun içinde güzel bir sürpriz olur.

Ayrıca Muğla'da Tıp fakültesi öğrencisiyim.

Bölümüm gereği düzenli içerik paylaşamasamda sizler için güzel planlarım var. Bunların başında tabi ki en büyük hobim olan gezmek.

Sizlere bildiğim ve gittiğim yerlerin tanıtımlarını yapmak benim için çok zevkli olacak. Ayrıca delicesine bildiğim yerlerin minik çakallıklarınıda sizlerle paylaşacağım. Ayrıca internetten bulduğum güzel yerler hakkında minik yazılarda paylaşacağım ve gezi ile alakalı aklınıza gelebilecek her konseptte yazılar veya listeler oluşturacağım.

Burası artık saçma sapan düzensiz içeriklerin olduğu bir blog değil benim sizlerle mutlu olacağım bir gezi blogu olacak umarım. Ben şimdiden çok heyecanlıyım. Kendinize iyi bakın.

ENGLİSH

First i wanna say hi. As you see, i have been a member of this family since agust 2018. İ was not active for a long time because my first start happened immediately. But now i wanna fresh start again.

I'm Ahmet, Turkish, living in Turkey. I singed up there with my bro Taha. First adventure of us has bad end but this time if it will be good, it can be surprise to him.

Also i'm medicine faculty in Mugla.

Because of my department, sometimes i can't be active state properly. But i have some nice ideas. The nicest idea is my best hobby called travelling.

İ will describe and introduce you places that i know and went. And i will give you some tricks about places that i know very well. Also o have little writing about good views places i found on internet. And you will see every concept about travelling on this blog.

So i'm gonna be happy with this blog. I'm so excited and happy.

care yourself.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Hello @regardsfromtr! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko

Congratulations @regardsfromtr! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!