Witam wszystkich! [Piotr Ryczek]

4년 전

I'm sorry but I prefer to write in polish language. My English is far from making me satisfied so I will stay with my mother tongue to provide, I wish, high quality content for at least polish users ;)

Pewnie jakaś wąska część z Was może mnie kojarzyć z YouTube z kanału pod nazwą ThumbingTheStans lub wcześniej także z wykopu pod nickiem Nero12, pod którym przez wiele lat publikowałem (około dwa lata temu usunąłem konto).

IMG_7439.jpg

Jednak zakładam, że mało kto z Was ma pojęcie kim jestem więc...
...Nazywam się Piotr Ryczek i...
...zdarza mi się włóczyć po miejscach nie do końca bezpiecznych, lubię od czasu do czasu znaleźć się w centrum wydarzeń, być świadkiem tworzącej się na moich oczach historii, a historię od najmłodszych lat uwielbiam.

Publikowałem materiały z Aneksji Krymu, z Wojny w Donbasie będąc pod obu stronach konfliktu, z Wojny w Tureckim Kurdystanie czy ostatnio z wyjazdu do Irackiego Kurdystanu w trakcie referendum i w końcu z Syryjskiego Kurdystanu.

Miałem także okazję spędzić relatywnie sporo czasu na Kaukazie, Iranie, Rosji, Azji Środkowej.

DSC_0192.jpg

Znam w stopniu płynnym język angielski, nieznacznie gorzej język rosyjski, komunikuję się do pewnego stopnia swobodnie po serbsko - chorwacku, od jesieni 2016 uczę się intensywnie języka perskiego tak, że na ten moment jest on już całkiem, całkiem komunikatywny. Tym samym skupiam się w swoich relacjach na byłej Jugosławii, Świecie Postsowieckim i Bliskim Wschodzie. Połączenie nie jest najbardziej standardowe, ale daje mi dosyć nietypową perspektywę i wydaje mi się, że dzięki temu moje materiały wyróżniają się na tle wielu innych dziennikarskich inicjatyw.

DSC_0538.jpg

Zarabiam od około 2009-2010 roku z różnym, z powodu wyjazdów i nierzadko mało odpowiedzialnego trybu życia, rezultatem jako programiczynka - webdeweloper. Bywało całkiem dobrze, bywa gorzej. Zasadniczo lubię programować, ale zależy mi aby dywersyfikować swoje umiejętności, a nowe, alternatywne formy dziennikarstwa zaczynają coraz bardziej mnie satysfakcjonować. Stąd też zdecydowałem się zawitać na Steemit ;)

O blockchainie i Bitcoinie słyszałem od dawna, swego czasu posiadałem kilka sztuk najsłynniejszej kryptowaluty i wczytywałem się na czym to polega. Ogólnie nie jestem fanatykiem nowych technologii natomiast od czasu do czasu lubię zajrzeć co się gotuje w przyszłości. Stąd Steem i Steemit nie traktuję (wyłącznie?) jako super okazję na alternatywny zarobek tylko chcę wypróbować kolejne wcielenie rozwijającej się i, w mojej ocenie, rewolucyjnej idei decentralizacji sieci w postaci blockchaina.

IMG_3218.jpg

Mam dosyć ciężki charakter, do którego dopasowałem sposób życia. Pracuję niezależnie, potrafię sam siebie motywować do działania, nie potrzebuję wiecznego kija i marchewki.

Warunków do sportu wybitnych nie mam jednak całe życie za jakąś piłką latam. Od jakiś 10-11 lat z przerwami grywam w koszykówkę, obecnie można mnie bez problemu spotkać w krakowskim Parku Jordana.

DSC_0833.jpg

To tyle, jeszcze raz witam!
Będę wdzięczny za porady i za wyrozumiałość na początku.
Będę próbował dopasować się do istniejącej i rozwijającej się społeczności i także próbował dostarczać wartościową treść.

W początkowej fazie pewnie zacznę zapełniać dtube swoimi materiałami z youtube. Tym bardziej, że nierzadko poruszam newralgiczne tematy i nigdy nie mogę być pewny, że nie dosięgnie mnie jutubowy ban ;)

http://www.piotrryczek.pl
http://www.youtube.com/user/thumbingthestans

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Witam Cię pięknie i z zainteresowaniem. Nie dopasowuj się za bardzo - różnice kształcą, szczególnie, że chyba masz trochę do powiedzenia. Może tylko mógłbyś przekonać się do angielskiego - międzynarodowa społeczność również doceni Twoje podróżnicze przygody. Życzę powodzenia i mam nadzieję że się tu zadomowisz.

·

Naprawdę nie chcę pisać po angielsku. Będzie to dla mnie męczące i to będzie widać. Jedno to się komunikować, a drugie posługiwać się językiem w sposób zgrabny i sprawiający odbiorcy przyjemność. Zostanę przy języku polskim :)

Cześć! Fajnie widzieć kolejną wartościową osobę na polskim Steemit :) Wnioskuję z tego artykułu, że będę cię często czytał. Sam też zajmuję się m.in. programowaniem i webdevem, a (geo)polityka to coś z czym staram się być zawsze na bieżąco.

Czekam na kolejne wpisy, resteemuję i obserwuję :)

·

Dzięki, postaram się nie zawieść oczekiwań ;)

Fajnie jest widzieć wartościowych ludzi rozpoczynających przygodę ze Steemem, wielokrotnie oglądałem twoje materiały no i muszę przyznać, że są świetne ;)

·

Dzięki ;) Staram się aby były jeszcze lepsze ;)

Witaj Piotr. Miło że postanowiłeś do nas dołączyć.

Gorąco polecam filmy tego pana :)

Dzień dobry! Witamy w drużynie! Życzymy udanej przygody ze Steemit :-)

Cześć! :D
Z chęcią poczytam, bo uwielbiam takie tematy.

Cieszę się, że się tutaj pojawiłeś, rozgość się i wpadnij na polski chat także tam się przywitać. Za jakiś czas powinieneś też zainteresować się Utopianem jako programista :)

Super, że przekonałeś się do steemit. Dobra decyzja. Tutaj nikt Ci nie da bana ani nie usunie wpisu za brak politycznej poprawności ;).

Welcome to our community, I wish you the best of luck

Witaj na Steemit @nero12!
Mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na długo :)

Witam Polaka na Steemicie :)

Fajnie widzieć rodzimą twórczość. Sam planowałem pisać po polsku, jednak ostatecznie zdecydowałem się na angielski. Jakoś tak wyszło ;)

Powodzenia! :)

[BOT] Witamy nero12 na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.
·

Thanks for the great post!

Witaj :) Programowanie jest spoko :) Sam trochę się z tym bawię :) Powodzenia i fajnie się czytało :) Pozdro


Welcome to Steemit @nero12!

I wish you much success and hope you find Steemit to be as rewarding and informative as I have.

Here are some links you might find useful.
Your stats on SteemNow
Your stats on SteemWorld
Your stats on SteemD
How to use Minnow Booster
How does Steemit actually work?

Introbot is hosted and managed with donations from @byColeman to help make your journey on Steemit be truly rewarding. Your feedback is always welcome so that we may improve this welcome message.
Oh yea, I have upvoted you and followed you. Many blessings from @introbot & @bycoleman

Witamy na Steem ;) Ogólnie mamy nadzieję, że platforma się spodoba, ale dodam parę info

 • Nie kradniemy wpisów innych ludzi (nawet z internetu)
 • Najlepiej pisać maksymalnie 1 wpis dziennie, chodzi o to, że małe konta nie mogą wszystkich wynagradzać
 • Steem Chat twoim domem ;)

You are creative. Thanks for sharing, hehe. I'm Oatmeal Joey Arnold. You can call me Joey.

Welcome to steemit @nero12. Join @minnowsupport project for more help. Checkout @helpie and @qurator projects.
Send SBD/STEEM to @treeplanter to plant trees and get an get an upvote in exchange of your donation (Min 0.01 SDB)
Upvote this comment to keep helping more new steemians
Send SBD/STEEM to @tuanis in exchange of an upvote and support this project, follow for random votes.

Witam człowieka pełnego odwagi! Wybrałeś życie, które choć niewygodne można właśnie w pełni nazwać ŻYCIEM! I jestem pod wrażeniem twojej historii (w ogóle to chyba tak lubisz historię, że chcesz stworzyć ciekawy kawał swojej, co nie? :D )
Mam 21 lat i o świecie wiem jeszcze o wiele mniej od ciebie, ale mamy wspólną cechę - działamy bez kija i marchewki :)
Pozdrawiam i witam! Sam jestem tu od wczoraj haha

·

سلام

Cześć! Będzie świetnie ;) Witaj na Steemit:)

Hej!

Witaj na steemit. Wnioskujac po treści posta jestem przekonana, że Ci się tutaj spodoba. Miłego pisania!

Welcome to steemit dear, I am inviting you to join us @steemschools where everybody wins together. It's like a school where we are taught about business, poetry, communication styles, etc....join us through this discord channel
https://discord.gg/pETwErr to add, #steemschools is having 100 Days Ultimate Challenge. Everyday, a winner is selected for 10sbd prize. At the end of 100 days, all daily winners go into round of competition for 8 grand prizes of 500sbd each. Think of how that would change so many things if you won.

Siema. Widziałem kilka Twoich filmów już wcześniej. Kawał dobrej roboty.

  ·  4년 전

Cześć Piotrze, welcome to Steem! :-)

steemitComment.png
We are excited to see you join us here! Steemit is a remarkable platform that is built to reward users for creating quality content. Its a logic called proof of brain.

As for TechChat, think of us as DJs that create tech content instead of music. We create content by looking for the most shocking, interesting, and exciting breakthroughs in the tech space. Basically - we do all the research so you dont have to.

We hope to hear your opinion on TechChat’s content! We always love to hear from our community.

Happy Steeming 🚀

Cześć, kolejny podróżnik wśród nas :) będę obserwował, bo zaciekawiles mnie bardzo tym wpisem.

Świetne wejście! Fotografia super szczególności 2,na 3 widać była niezła nawalanka z działka. Witamy na pokładzie...

·

Akurat wiesz... na tych zdjęciach jestem ja więc musiał mi ktoś inny je zrobić :D Dążę do tego, że pochwała należy się głównie mojemu ziomkowi, z którym razem byliśmy w Iraku i w Syrii we wrześniu i październiku '17.

Natomiast odsyłam do moich filmów YT lub fotoreportaży na "blogu" (linki na końcu wrzuciłem) - jest sporo moich zdjęć. Nie jest to prawdziwie profesjonalna praca i to widać jeśli się porówna moje zdjęcia z jakimś konkretnym fotoreporterem, ale z drugiej strony wstydzić się nie muszę :)

Witaj. Obserwuję Cię od jakiegoś czasu na FB, a Twoje opowieści na YT zawsze były idealnym tłem do nauki. Nie jestem jakimś pasjonatem historii, ale Twoje opowieści mają coś w sobie - myślę, że przede wszystkim cholerną autentyczność, której jest dzisiaj coraz mniej. Podróżuj, rozwijaj się - bądź sobą. Pozdrawiam.