Strategie tradingowe wspierane skanerem kryptowalut

2년 전

 Z tej strony Tomek z Algory Project. Przygotowujemy narzędzia  wspierające trading na rynkach kryptowalut. W tej chwili udostępniliśmy  wersje demo: https://demo.algory.io
a  w niej kilka predefiniowanych skanerów oraz cryptonews. Narzędzia te są  zaprezentowane w bardzo okrojonej formie. Z końcem 2 kwartału pojawią  się w wersji pro, które będą naprawdę bardzo praktyczne do wykorzystania  na rynku kryptowalut.

Tutaj chciałbym pokazać Wam po co to robimy, na czym bazujemy oraz jak można wykorzystać skanery, które udostępniliśmy w demo.

To  seria materiałów bazujących na strategiach, które wykorzystuje w  tradingu na krypto. Strategie te w zasadzie przełożyłem ponad rok temu  na rynek krypto, w którym analiza transakcji jak i najprostsze założenia  AT są idealne do wykorzystania. Jak połączymy to z emocjami ludzkimi,  mamy rynek idealny bo młody :)


Strategie wykorzystujące big print
Jak wykorzystać Big print skaner podczas tradingu i zwiększyć swoje zyski dzięki Cryptoscanner

Obserwacja  dużych transakcji, które zostały zrealizowane na  kryptowalutach jest  dla mnie niezmiernie ważna. Identyczne założenia wykorzystuje na  giełdach akcji. Wszak na każdym rynku mamy zbliżone zasady wykorzystania  narzędzi i te same motywy kierujące ludźmi, którzy otwierają pozycje.

W dniu dzisiejszym skupię się na wyjaśnieniu jak wykorzystać okno skanera „Big print” podczas tradingu na kryptowalutach.

Co ma znaczenie?
Oceńmy  sytuację w najprostszy sposób. Obserwujesz notowania danej  kryptowaluty. Czy interesują Cię poziom na których pozycję otwierają  mali gracze? Gracze, którzy statystycznie tracą na rynku? Zlecenia o  wielkości np. ułamka ETH lub kilku sztuk robią na Tobie wrażenie? Sądzę,  że nie.

Jaka jest Twoja reakcje gdy dowiadujesz się, że ktoś  otworzył pozycję o wielkości np. 500 ETH czy 500 BTC? Zapewne jest to  „WOW”. Ktoś otworzył tak duże zlecenie, więc na pewno wie coś więcej od  Ciebie. W wielu wypadkach tak właśnie jest. Pamiętaj, że na każdym rynku  duzi gracze nie lubią tracić.

Zwykle więc podejmowana przez nich decyzja o otwarciu pozycji nie wynika z:
1. Nudy na rynku.
2. Musu posiadania czegokolwiek w otwartej pozycji.
3. Nagonienia przez innych.

Oczywiście  i duzi gracze czasem tracą.  To również musisz mieć na względzie gdy  trejdujesz pod większych graczy. Mogą oni trejdować na dłuższy termin.  Dlatego bierz pod uwagę założenia dotyczące stop lossów. Zarządzanie  pozycją musi być zawsze brane pod uwagę.  

 Sądzę, że w żadnym wypadku nie chcesz znaleźć się w grupie tracących.  Dlatego warto byś do swojego tradingu dodał obserwację dużych zleceń,  które zostały zrealizowane. W związku z tym, że nie jesteś w stanie  analizować tego manualnie, odpowiednie rozwiązanie niesie dla Ciebie  nasz Cryptoscanner.

Jak korzystam z okna Cryptoscanner – Big print
Przede wszystkim interesują mnie zlecenia, które znacznie odbiegają od normy na danej parze kryptowalut.

Jeżeli widzę zlecenia w oknie transakcyjnym, jak poniżej: 

 Nic nie przyciąga mojej uwagi. To po prostu zwykła wymiana między  graczami, zwykle mniejszymi. Zazwyczaj na poziomach cenowych, które nie  są dla mnie interesujące.

Sytuacja zmienia się, gdy dochodzi do mocniejszego ruchu (czy to spadkowego czy wzrostowego) lub gdy mamy pewną konsolidację.  


Nagle wśród drobniejszych zleceń pojawiają się takie o wartości  100-150k$. Czyli już większych graczy, którzy ryzykują inne kwoty.

Ważna  jest w takim momencie ocena, w trakcie jakiego ruchu na danej  kryptowalucie dochodzi do zawarcia dużych transakcji oraz po jakiej  stronie te transakcje są zawarte.   Wyżej przedstawione duże transakcje miały miejsce na spadku, który  widzimy na powyższym wykresie. Zdecydowanie odstające od normy zlecenia,  które pojawiają się przy okazji każdego krótkiej podbicia kursu w górę,  świadczą o tym że ruch spadkowy może być kontynuowany.

Big printy można wykorzystać grając pod kilka strategii
Big  prints należy przeanalizować pod kątem tego w jaki sposób wykorzystamy  informacje płynącą z wielkości transakcji na rynku. Osobiście rozważam  duże transakcje w trzech różnych sytuacjach, dzięki czemu wiem jak  należy wykorzystać w/w informacje. Pamiętaj, że nie zawsze ta informacje  dostarcza nam wsparcia odnośnie momentu otwarcia pozycji. Bardzo często  informacje te służą również podjęciu decyzji o zamknięciu posiadanej  pozycji.

Jeżeli poniższe sytuacje odbywają się na marnych  wolumenach, stoję z boku. Co to znaczy marny wolumen: to wolumen który  niczym nie odbiega od średniego wolumenu w ostatnich minutach, godzinach  czy dniach.  Big printy powodują budowanie się „znaczącego wolumenu”, który bez  problemu rozpoznasz na wykresie, bo odstaje od normy. Jak zauważysz na  wykresie, stanowi on poziom odwrócenia trendu lub lokalne ekstrema.

Poniższe  strategie najbardziej odpowiadają mi w ujęciu na interwale godzinowym.  Spokojnie jednak możesz je stosować w niższych interwałach, jeżeli  celujesz w innych zasięg ruchów. Dla przykładu dałem to na interwale 1  minutowym. W analogiczny sposób przełożyć możesz to na 1 godzinowe i  dłuższe. Wszystko zależy od tego jaką przyjmiesz strategię.

Trading na spadki:
Gdy  pojawia się pierwsza poważniejsza świeca spadkowa (1), która następuje  przy pojawieniu się dużych big printów, wyrysowuje się dobry układ do  zagrania na spadki.
Czekamy na pullback (2). Zazwyczaj  dociera on w  rejony wybicia (1). Te rejony stają się poziomem oporu. Skąd z małym  ryzykiem zajmować można pozycję krótką do której dokładać można w  momencie przebicia dołka z poziomu (1).

Zgodnie z sytuacją  zaprezentowaną poniżej. Przeanalizuj sobie różne interwały dla np.  BTC/USD i zobaczysz jak często dany układ można trejdować. Skaner „big  print” pomoże w znalezieniu dobrych momentów pod pullbacki.  


 Trading na wzrosty:
Analogicznie do tradingu na spadki, z tymże gramy w przeciwną stronę
Gdy  pojawia się pierwsza poważniejsza świeca wzrostowa (1), która następuje  przy pojawieniu się dużych big printów, wyrysowuje się dobry układ do  zagrania na wzrosty.
Czekamy na pullback (2). Zazwyczaj dociera on w  rejony wybicia (1). Te rejony stają się poziomem wsparcia. Skąd z małym  ryzykiem zajmować można pozycję długą do której dokładać można w  momencie przebicia high z poziomu (1).

Zgodnie z sytuacją  zaprezentowaną poniżej. Przeanalizuj sobie różne interwały dla np.  BTC/USD i zobaczysz jak często dany układ można trejdować. Skaner „big  print” pomoże w znalezieniu dobrych momentów pod pullbacki.   Po mocnym wzroście lub analogicznie po mocnym spadku:
Tą  strategię polecam dla osób, które mają zarówno wyczucie na rynku oraz  doświadczenie. W zasadzie jedno wiąże się z drugim. To zagranie czysto  pod emocje ludzkie i nastawione na szybkie odbicie od lokalnego denka  lub szczytu.

Rynek kryptowalut, szczególnie holdowanie pozycji,  wielu osobom przyniósł bardzo duże zyski. Jednak trzymanie pozycji, nie  jest równoznaczne z tym, że takie osoby są dobrymi traderami. Bardzo  często zamiast zrealizować zyski i cieszyć się zarobioną kasą, osoby  próbują bawić się w traderkę dużym kapitałem.

Bardzo często big  printy pojawiają się na lokalnym ekstremum. Obserwujemy na nim znaczący  wzrost wolumenu jak również określony układ na wykresie świecowym.  Obserwuj okno kwotowań podczas bardzo mocnych spadków. Dlaczego? Bo  dzięki temu zauważysz jak często koniec na końcu mocnego spadku  pojawiają się bardzo duże zlecenia po stronie sprzedaży, które szybko są  wypełniane i następuje dynamiczne odbicie.  Te duże zlecenia to zwykle zlecenia graczy, którzy za szczególnej  strategii tradingowej nie posiadają, przez co nie zamykali pozycji kiedy  należało tego dokonać z małą stratą. Zamykali pozycję kiedy puszczały  już im nerwy w myśl: „zamknę pozycję żeby chociaż coś z niej zostało”.

Nie  chciałbym abyś odebrał ostatnią strategię jako przejaw pychy i  wyższości nad kimkolwiek innym. Jednak takie są smutne realia giełdowe,  że w tradingu liczy się doświadczenie, wyrachowanie oraz odpowiednie  zarządzanie pozycją i własnymi emocjami.

Podsumowując
Big  prints nie stanowią strategii samej w sobie. To nie działa w ten  sposób, że pojawia się duże zlecenie w trendzie i już wiesz, że masz  otworzyć pozycję długą lub krótką. To bardzo dobry dodatek w procesie  podejmowania decyzji o otwarciu/zamknięciu posiadanej pozycji. To  również dobry wskaźnik do tego, kiedy warto być poza rynkiem i czekać na  zainteresowanie większych graczy. 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

[BOT] Witamy algoryproject na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.
  ·  2년 전

Bardzo ciekawy artykuł, chętnie poczytam następne 🙂

·

Dzięki, będą kolejne już wkrótce :)

Congratulations @algoryproject! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You made your First Comment

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!