Polska prokuratura zajęła pieniądze jednej z największych giełd kryptowalut - blisko 1,3mln zł zarekwirowane.

4년 전

bitcoin-causing-crime.jpg

Chodzi najprawdopodobniej o giełdę Bitfinex - uważaną przez niektórych za jedną z najbardziej kontrowersyjnych giełd wymiany kryptowalut.

Sama giełda od jakiegoś czasu była bacznie obserwowana zarówno przez służby USA, jak i Europol i Interpol - podejrzenia dotyczą głównie spekulacji cenami kryptowalut, pompowanie baniek oraz fakt, że może brać udział w praniu pieniędzy kolumbijskich karteli narkotykowych.

06.04.2018 Minister sprawiedliwości naszego ulubionego "prawicowego" rządu ogłosił sukces w postaci przejęcia 1,3mld zł pieniędzy należących do Bitfinex, a znajdujących się w polskim Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. Polska prokuratura nie postawiła na razie żadnych zarzutów, a CBŚ podobno współpracuje z Europolem i Interpolem w dalszym ciągu.

Według mnie cios nie był jakoś wybitnie mocny, ale trzeba cieszyć się z rzeczy małych :P. Problem w tym, ze jest to walka z wiatrakami - na miejscu zlikwidowanego procederu pojawi się kolejny.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Ja się tylko zastanawiam czy właśnie przy okazji nie ograbiono uczciwych posiadaczy krypto. bo to jest sytuacja jak idziesz do kantoru wymienić dolary na złotówki a w tym samym czasie wpada CBA z granatek hukowym krzyczy na glebę k... Potem zwijają całą kasę oraz właściciela i sobie idą, a ty wstajesz otrzepujesz się z piachu i myślisz nie ma kantoru nie ma kasy :D

·

Trochę przegrzebałem informacji na ten temat - o dziwo nie jest to pierwszy taki przypadek i co jakiś czas podobne akcje mają miejsce ( ostatnia przed tą była w marcu ). Zwijają kase z kont "słupów" zarejestrowanych w rajach podatkowych itd.

·
·

na wszelki wypadek nie ma co trzymać kasy na giełdzie lepiej po wymianie przelać na swój portfel :)

·
·
·

narazie to sobie nie przelejesz jak już wiadomo o opodatkowaniu

·
·
·
·

no ale podatek (nie słuszny i do podważenia) jest liczony od wymiany a nie od transferu na prywatny portfel. natomiast samo trzymanie kasy na giełdzie jak widać skutkuje rabunkiem czy to z powodu ataku na giełdę "ruskich hakerów" czy to CBA czy zwykłym wyprowadzeniem środków przez właściciela. i to w tym kontekście lepiej na giełdzie nie trzymać kasy

·
·
·
·
·

a co ze steemem? czy to jakoś na niego wpływa? teraz każdy ma go wypłacać od razu? :P mógłbyś powiedzieć bo nie bardzo to jeszcze rozumiem

·
·
·
·
·
·

Tu na nic to nie wpływa. moim zdaniem na razie trzeba trzymać bo pewnie wartość urośnie. W razie wypłaty steema to raczej tylko dochodowy powinien być liczony przy picie rocznym, ale lepiej poczekać aż Kwestie podatkowe z czasem ureguluja się w cywilizowany sposób

·
·
·
·
·
·
·

też racja, narazie nie mam co wypłacać ale wole dmuchać na zimne! :D

"sukces w postaci przejęcia 1,3mld zł pieniędzy należących do Bitfinex, a znajdujących się w polskim Banku Spółdzielczym w Skierniewicach. "

Ja tego nie rozumiem, Bitfinex to giełda z Hongkongu i trzymała swoje pieniądze w polskim banku? To jakiś żart?
https://twitter.com/bitfinex

·

@kungalu O dziwo wszystko wskazuje, że nie jest do żart i nie jest to pierwsza sytuacja tego typu w polsce - w marcu taki proceder opiewał na kwotę 270mln zł. Najprawdopodobniej związane jest to z działalnością tak zwanych słupów i przesyłaniem pieniędzy przez małe banki.

·
·

Dla mnie to brzmi niewiarygodnie, to jakiś kolejny korpo-fake:

  • podejrzenia dotyczą głównie spekulacji cenami kryptowalut, pompowanie baniek oraz fakt, że może brać udział w praniu pieniędzy kolumbijskich karteli narkotykowych.

Wszak spekulacja to zasadnicza działalność wszystkich giełd, a bańki pompują wielkie fundusze inwestycyjne -te trzeba ścigać.
A pranie pieniędzy kolumbijskich: kolumbijscy mafiozi są takimi jełopami, że zakładają sobie konta bitfinexowe, na własne nazwiska i obracają tam kryptowalutami? Wielkie pranie pieniędzy robią im takie banki jak HSBC w Meksyku -był o tym film.
Normalnie, ześmiałem się ze śmiechu jak pszczoła.

·
·

Chyba było inaczej:

"Z nieoficjalnych informacji reportera RMF FM wynika, że na konta dwóch polskich firm z zagranicy nadeszły cztery transfery, w sumie o wartości 1,27 mld złotych. Takie wpływy wzbudziły wątpliwości śledczych, bo trudno było znaleźć dla nich uzasadnienie w związku z działalnością przedsiębiorców. "
wg. http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lodzkie-w-malym-banku-odkryto-prawie-1-3-mld-zl-z-obrotu-nar,nId,2566407

Mamy tag pl-kryptowaluty, dodawaj, jeżeli chcesz.