Cross-stitch - my first steps / Haft krzyżykowy - moje pierwsze podejście

작년

IMAG0534_2.jpg

engpl
I've decided to learn how to embroider. As I am a lazy person, it took me a long time to gather myself from idea to action. First I collected books and brochures to learn how to do it. When they were lying (barely reviewed) at home, I felt that I was ready to shop in haberdashery. I bought the necessary things - embroidery floss, needles, canvas and embroidery frame. These unpacked purchases also had to be left alone and gain strength. Finally, my summer vacation came and I was able to get serious about my work.Postanowiłam nauczyć się wyszywać. Jako że jestem osobą leniwą, samo zebranie mi się od zamysłu do czynu sporo czasu zajęło. Najpierw zgromadziłam książeczki i broszury do nauki haftu krzyżykowego. Jak już poleżały (ledwo przejrzane) w domu, poczułam, że jestem gotowa na zakupy w pasmanterii. Zakupiłam potrzebne rzeczy – mulinę, igły, kanwę i tamborek. Te zakupy nierozpakowane też musiały swoje odleżeć i nabrać mocy. W końcu nadszedł mój letni urlop i mogłam na poważnie wziąć się do pracy.
I did that much:Zrobiłam tyle:
IMAG0535.jpgIMAG0536.jpg
Two months later my picture is almost finished, only the frame is not there yet.Dwa miesiące później mój obrazek jest już prawie dokończony, brakuje tylko ramki.
It's not perfect. First of all, crosses run in different directions, which causes unsightly shadows. The thread is more twisted in some places and looser in others. I'm not sure what it should look like on the other side, but there's a mess in the back of my picture. However, i am so proud of my work, so I present my picture.Nie jest idealnie. Przede wszystkim krzyżyki biegną w różnych kierunkach, co powoduje nieestetyczne cienie. Nitka w niektórych miejscach jest bardziej skręcona, zaś w innych bardziej luźna. Nie jestem pewna, jak to powinno wyglądać z drugiej strony, ale z tyłu mojego obrazka jest istny bałagan. Niemniej jednak duma mnie rozpiera, więc chwalę się moim obrazkiem.

IMAG0577_2.jpg

Please, tell me, what do you think :)Proszę, napiszcie mi, co o tym sądzicie :)
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Bardzo ładna praca :) To na prawdę Twoja pierwsza? Brawo!

Uwielbiam haft krzyżykowy :)
Nie haftuję rzędami po pół krzyżyka ale robię "po całym krzyżyku", jestem samoukiem ale doszłam już do wprawy.
Są w sprzedaży schematy z nadrukiem, bardzo ułatwiają naukę tej techniki. Warto spróbować no i taki obrazek powstaje szybciej ;)

Zerknij na moje prace, kiedyś je pokazywałam tutaj: https://steemit.com/polish/@grecki-bazar-ewy/moje-haftowane-obrazy
Ups... to już było 2 lata temu. Szok ;)

Czekam na Twoje kolejne prace i pozdrawiam :)

·

Gdzie mojej sikoreczce do Twoich obrazów, są cudne. Oczywiście jak wpadłam na pomysł wyszywania, to od razu wyobrażałam sobie, że będę wyszywać takie cudności, ale jeszcze muszę nad taką wprawą popracować. Tym bardziej,że nie chcę używać gotowych kanw z nadrukiem (lubię sobie utrudniać).
A odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie, kiedyś tam w podstawówce na technice uczyli nas wyszywać, ale to lata tak odległe, że się nie liczy, bo nic z tego nie pamiętam.
Dziękuję za miły komentarz :)

Ślicznie!
Kiedyś mojej koleżanki mama sobie tak haftowała i w tamtym czasie zawsze sobie mowiłam, że kiedyś i ja się za to wezmę... ale jakoś się do tego nie wzięłam :P Fajnie, że Tobie się udało ;)
Powodzenia przy następnych podejściach!

·

Dzięki :) następne podejście napewno będzie i to mniej opornie, niż pierwsze, bo wyszywanie wciąga.

Posted using Partiko Android

  ·  작년

ta Twoja Sikorka jest ładniejsza niż na szablonie!
mega!
zwłaszcza jak na pierwszą pracą!

·

Dzięki, to pewnie dzięki pani Dorocie z pasmanterii, która wybrała mi kolory, bo okazało się, że takich nici, jak podane w mojej gazetce (z 1994 roku!) już nie robią.

@tipu curate x3

·
  ·  작년

Upvoted 👌 (Mana: 3/4)

Congratulations @holdyourdream! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 50 comments. Your next target is to reach 100 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations, your post was discovered and featured by @OCD in its daily compilation #440!

We would really like you to join our discord community where you'll find other great authors like you. If you want to support us, the best way is to vote for our witness here