[PL/ENG] Childhood cartoons digital - Pucca

11개월 전

ntopaz-image-0ntopaz-image-1[PL] Pucca to kreskówka składająca się z krótkich 10 minutowych odcinków, opowiadająca o koreańskiej dziewczynce, tytułowej Pucce, zakochanej w postaci Ninja imieniem Garu. Więkoszć, jeżeli nie wszystkie odcinki to komedia skupiająca się na unikaniu Puki przez Garu i epizodyczne starcia z innymi ninja, przez Garu. Na początku nie przepadałem za tą bają, ale raz kiedy w tv leciał maraton, a ja z braku czegokolwiek lepszego do roboty postanowiłem go obejrzeć to bardzo polubiłem całe show.

[Eng] Pucca is comedy cartoon made of 10 minutes shorts, about girl nammed Pucca, which is in love with ninja called Garu. Most, if not all episodes are about Garu avoiding Puca, and sometimes i recall battles with other ninjas. I wasnt into this toon, but once in there was movie marathon broadcasting Pucca whole day. So with nothing better to do i decided to watch whole thing, and Puca become one of my favourite shows.

Painting proces:

D.tube - tommorow

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Hello @n7reny! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko