NUCYPHER NEDİR ?

지난달


NuCypher, merkezi olmayan sistemlerde gizliliği güçlendirmek için temel olarak bir proxy yeniden şifreleme ağıdır.

Nasıl çalışır:

NuCypher ağı, dağıtılmış uygulamalar ve protokoller için şifreleme erişim kontrolleri sağlamak üzere Umbral eşik proxy yeniden şifreleme şemasını kullanır.

Veri sahibi Alice, şifreli verilerine, bir politika oluşturarak ve NuCypher ağına yükleyerek istediği herkese erişim izni veriyor.
Politikasının ortak anahtarını kullanarak, herhangi bir işletme, Alice adına verileri şifreleyebilir. Bu varlık arabasında bir IoT cihazı olabilir, bir ortak çalışan politikasına veri yazma görevini atadı ya da kendisine ait verileri oluşturan üçüncü bir taraf bile - örneğin tıbbi testleri analiz eden bir laboratuar olabilir. Ortaya çıkan şifreli veriler IPFS, Swarm, S3 veya başka herhangi bir depolama katmanına yüklenebilir.
NuCypher ağının düğümleri olan bir Ursulas grubu, erişim politikasını alıyor ve ücret ve TOKEN ödülleri karşılığında veriyi yeniden şifrelemeye hazır. Proxy yeniden şifreleme kullanımı sayesinde, Ursulas ve depolama katmanı, Alice’in düz metin verilerine hiçbir zaman erişemez.
Bir veri alıcısı olan Bob, NuCypher ağına bir erişim isteği gönderir. Politika karşılanırsa, veriler genel anahtarına yeniden şifrelenir ve özel anahtarla şifresini çözebilir.

https://nucypher.com/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT