Czas powrotu, czas na historię

8개월 전

Minęły trzy miesiące od mojego ostatniego wpisu. Nie było o czym pisać, w ciągu tych trzech miesięcy udało mi się wyremontować częściowo dom, oczywiście wraz z resztą członków rodziny. Zająć się nauką programowania, dzięki temu dowiedziałem się że mój mózg nie potrafi przyswajać trudniejszych informacji. I moja nauka poszła w las.
Postanowiłem że tak łatwo się nie poddam. CZYTANIE książek, właśnie tak chce zmusić swoją mózgownice do myślenia i logicznego rozumienia. Może mi to pomoże, a przy okazji pogłębię swoją wiedzę z zakresu historii II wojny światowej.

hitler.jpg

"Hitler człowiek i monstrum" autorstwa Michaela Kerrigana to mój pierwszy wybór. Książka jest jakby biografią człowieka który zmienił się w potwora. Co prawda jestem w połowie, ale książka jest dosyć ciekawa. Może po jej przeczytaniu uda mi się odpowiedzieć na pytanie które nurtowały mnie już jako ucznia średniej szkoły.

  • W jaki sposób i co wpłynęło na Adolfa, że z człowieka który przyjaźnił się z Żydami i który jako młodzieniec sympatyzował z wieloma z nich, nagle stał się bestią zaciekle mordującym i ścigającym ten naród?

  • Co się stało tak naprawdę z Hitlerem pod koniec wojny, czy przeżył i udało mu się zbiec i żyć w ukryciu tak aby nikt go nie odnalazł?

  • Jeśli naprawdę zginął lub popełnił samobójstwo to gdzie są jego zwłoki, a jeśli je ktoś odnalazł to skąd wiadomo że to właśnie on a nie jego sobowtór?

Na moje pierwsze pytanie, odpowiedź znalazłem w II rozdziale. Chodź nie do końca wiadomo czy to prawda. Hitler próbując zdawać do Akademii Sztuk w Wiedniu, przyjaźnił się z wieloma Żydami i prawdopodobnie korzystał z usług żydowskich prostytutek. Jeden z historyków wysnuł hipotezę że Hitler został zarażony chorobą weneryczną co spowodowało całkowite obrzydzenie i nienawiść do tego narodu. Oczywiście to tylko hipoteza w którą trudno i mnie uwierzyć.

Mam nadzieję że czytając o dalszych losach Hitlera chociaż w połowie znajdę odpowiedzi na swoje pytania. Mam też w planach przeczytać książki z serii sensacyjne powojenne rozmowy "Spowiedź Ewy Braun" i Spowiedź Hitlera" Mam też zamiar przeczytać inne książki z prawdziwymi historiami II wojny światowej dotyczące Polski.

A Może ktoś z Was ma walające się książki z okresu II wojny światowej i chciałby się ich nieodpłatnie pozbyć. Nieodpłatnie - niestety nie stać mnie na wiele książek, ceny niektórych są jak dla mnie z kosmosu i pewnie nigdy nie będzie mnie na nie stać, a chciałbym je zagłębić i poznać historię o której wielu młodych ludzi nie chce pamiętać, stąd też moja prośba.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

chodź na HIVE @ilodz24hd :)
tu już nikogo nie ma..

·

@rozku co to jest HIVE?

·
·

długo by opowiadać,
ale po wielu perypetiach, społeczność steemit zawalczyła o swa niezależność od nowego nabywcy, i nastąpił fork sieci

mamy kopie wszystkich treści na hive,
poniżej wkleję Ci link do Twego profilu.
masz tam zachowane wszystkie swoje publikacje łącznie z portfelem,
wszystko w takim stanie w jakim zastał nas podział :)

https://hive.blog/@ilodz24hd/posts

proszę, wchodzisz na swój profil i publikujesz jak wcześniej.
zerknij do znajomych, zobacz ulubione tagi, odnajdziesz się bez problemu :)

PS:
klucze te same!

i jakby co - mamy tez chat, zapraszamy :)
wpadaj gdy będziesz miał pytania

https://openhive.chat/channel/polish