Co możemy robić w Rybniku w 2019?

11개월 전

Czego nie możemy przegapić w Rybniku w 2019 roku?

Screen Shot 2019-01-05 at 12.44.44 PM.png

Rybnicki Festiwal Fotografii

marzec 2019

Jeden marcowy weekend to raj zarówno dla amatorów jak i zawodowców fotografii. Festiwal to nic innego jak wymiana artystycznych doświadczeń. Podczas tego weekendu odbywa się tutaj mnóstwo ciekawych wykładów, wystaw oraz zwykłych pogadanek jak i rozmów z cennymi informacjami. To tutaj można do woli rozmawiać o fotografii oraz pogłębiać swoje umiejętności podczas dedykowanych warsztatów.

Sprzątanie Rudy i Nacyny

kwiecień 2019

Przedsięwzięcie mające na celu oczyścić koryta rzeki Rudy oraz nabrzeża ze śmieci ma miejsce co roku od 2010! Organizowane jest przez grupę Aktywni Team. Jak wygląda sprzątanie rzeki? Uczestnicy specjalnego spływu kajakowego sprzątają śmieci napotkane na swojej drodze. Na koniec śmieci są segregowane i przekazane w odpowiednie miejsca. Po sprzątaniu odbywa się biesiadowanie. W zeszłym roku podobna impreza miała miejsce na Nacynie - drugiej rzece przepływającej przez Rybnik.

Screen Shot 2019-01-05 at 12.44.50 PM.png

Majówka

1-3 maj

Maj, bzy, Rybnik i Ty! - to imprezy trwające w trakcie majowego weekendu w Rybniku od 2016. Jest to święto, w którym króluje muzyka. W tym czasie trwają przeróżne koncerty. Plener sprzyja do rozmów, spotkań oraz do .. pysznego jedzenia!

Dni Rybnika

14-16 czerwiec

Rybnik organizuje tzw. Święto Miasta podczas którego mieszkańcy bawią się i integrują podczas koncertów, jarmarków, spektakli. W tym czasie miasto nie zapomina o najmłodszych organizując przeróżne atrakcje dla dzieci.

Industriada

czerwiec 2019

Industriada to impreza, która promuje dziedzictwo przemysłowe. W trakcie jej trwania wszyscy mogą głębiej poznać historię najstarszej w rejonie rybnickim kopalnię węgla kamiennego. To zabytkowa już kopalnia Ignacy. Jedną z atrakcji jest możliwość wejścia na wieżę ciśnień o wysokości 46 metrów. Dodatkowo, każdy zwiedzający może zobaczyć zachowane maszyny parowe szybów wyciągowych.

Ryjek

listopad 2019

Najpopularniejsza impreza z ponad 20letnią tradycją. To tutaj możemy oglądać premierowe skecze, dzięki czemu bilety rozchodzą się w mgnieniu oka. W trakcie imprezy rywalizują ze sobą jedne z najlepszych polskich kabaretów. Gospodarzem tej imprezy jest Kabaret Młodych Panów.

***

Jak widać dzieje się dużo tutaj. Do tego można jeszcze doliczyć zdjęcia do 4 serii Diagnozy, żużel, mecze piłkarskie. Jednym słowem nie ma czasu na nudę!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT