[PL/ENG] 14.11.2018 - krótki opis mojego dnia/ 14.11.2018 - short description of my day

2년 전

Cześć!
Przychodzę do was z nową ideą, a właściwie z opisami mojego dnia. Stwierdziłam, że od czasu do czasu przyda się coś nowego, coś co może mi odświeżyć ten profil. Pare razy w miesiącu będę takie posty wstawiać, myślę, że ciepło je przyjmiecie, a teraz zaczynajmy!
Wstałam dzisiaj o 7:00. Nie musiałam dzisiaj jakoś wcześnie się budzić, więc wykorzystałam ten czas, aby sobie pospać. Rano jeszcze lało i uchwyciłam obraz kwiatka, na którym osiadły kropelki deszczu:IMG_20181104_144630_HDR.jpg
Zdjęcie nie potrafi oddać jaki ten kwiatek był piękny. Miałam dzisiaj 7 lekcji i dłużyły mi się one okropnie. Wróciłam do domu i od razu zjadłam obiad. Następnie posiedziałam na telefonie, poczytałam różne artykuły i ruszyłam na trening z psiakami. Później wystarczyło powtórzyć sobie wszystko na jutro. Zjadłam kolację, umyłam się i teraz jestem w tym miejscu. Piszę ten artykuł i zaraz pójdę spać. To by było na tyle. Zapraszam do wszelkiej aktywności na moim profilu.
Cześć!

Hey!
I come to you with a new idea, or actually with descriptions of my day. I decided that from time to time I will need something new, something that can refresh my profile. I will put such posts a few times a month, I think you will warmly accept them, let's get started now!
I got up today at 7:00. I did not have to wake up early this morning, so I used that time to sleep. In the morning it was still pouring and I caught a picture of a flower on which raindrops settled:IMG_20181104_144630_HDR.jpg
The picture can not reflect how beautiful this flower was. I've had 7 lessons today and they have terribly gone. I came home and immediately ate dinner. Then I sat on the phone, read various articles and went to training with my dogs. Then it was enough to repeat everything for tomorrow. I ate dinner, I washed and now I am in this place. I am writing this article and I will go to sleep soon. That's it. I invite you to any activity on my profile.
Bye!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT