Co warto zobaczyć w Łodzi?

7개월 전

Czy Wam również wydaje się, że Łódź jest szara i niedoceniana przez Polaków? Brak pracy ani żadnych perspektyw, szaro.. W dzisiejszym wpisie po trochę dłuższej przerwie chciałam Wam pokazać to miasto z lepszej perspektywy!

Screen Shot 2019-04-04 at 11.07.18 AM.png

Co warto zobaczyć w Łodzi? Czy wycieczka tutaj to dobry pomysł na weekend? Jakie są atrakcje, gdzie spać, gdzie zjeść? Weekendowe zwiedzanie Łodzi to doskonały pomysł – sprawdźcie!

lodz_068.jpg

Weekend w Łodzi? Czemu nie?

Łódź wyróżnia się na pierwszy rzut oka brakiem tłumu, ludzi na ulicy. Naprawdę! Do późnego sobotniego wieczora można myśleć, że tu naprawdę nikt nie mieszka. To prawda, że Łódź posiada mniejszą ludność niż inne większe miasta w Polsce. Mała liczba mieszkańców to problem dla miasta, dlatego powstało kilka programów, które mają zachęcić ludzi do przeprowadzki tutaj.

lodz_019.jpg

Industrialna Łódź

Historia Łodzi to opowieść o przemyśle. Przez wieki miasto było mieszanką narodowościową, gdzie na co dzień żyli ze sobą Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. Łódź była wtedy stolicą włókiennictwa. Industrialny charakter Łodzi jest bardzo dobrze widoczny obecnie. Spójrzcie tylko na kilka zdjęć!

Screen Shot 2019-04-04 at 11.22.01 AM.png

lodz_009.jpg

Łódzka manufaktura

Manufaktura to nic innego jak centrum handlowe. Przyciąga swoim zewnętrznym wyglądem, ale dlaczego mimo to jest tak popularna? Jest to centrum wielu spotkań i imprez. Jest to również druga największa galeria handlowa w Europie Wschodniej. Oprócz sklepów, restauracji znajdziecie tam również hotel (!), centrum konferencyjne, ścianki wspinaczkowe, klub, kręgielnię. Naprawdę jest w czym wybierać.

A co z historią Manufaktury? Wcześniej teren manufaktury zajmowała Fabryka Izraela Poznańskiego.

Screen Shot 2019-04-04 at 11.31.18 AM.png

Księży Młyn

Księży Młyn to osiedle robotnicze, coś w stylu Nikiszowca czy familokom w Czerwionce ( o Nikiszowcu i Czerwionce pisałam już wcześniej). Kiedyś tutaj znajdowała się szkoła, remiza i parę domów. Wszystko to, znajdowało się blisko fabryki, która obecnie przekształcona jest w budynek mieszkalny.

Miejsce wciąż przechodzi renowację, ale trzeba przyznać, że ma to coś w sobie. Jest zadbane mimo ciągłej rewitalizacji.

Screen Shot 2019-04-04 at 11.37.32 AM.png

Muzea

Jak każde miasto, Łódź również posiada muzea. Jednym z ważniejszych, ciekawszych jest muzeum kinematografii oraz muzeum włókiennictwa.

lodz_044.jpg

cdn

Jest mmóstwo miejsc, które chciałabym Wam pokazać w tym mieście, dlatego postanowiłam podzielić ten wpis na 2 części, aby nikogo nie zanudzić.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Cześć!
Witaj na tagu #pl-emocjonalnie. Cieszę się, że dołączasz do emocjonalnej strony Steema. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.


Autorzy postów na naszym emocjonalnym tagu są nagradzani głosem noisy, diosbot oraz planter.
@nieidealna.mama

Jeżeli do tego zagwarantujesz taką pogodę to piszę się na zwiedzanie w lipcu ;)

O Stajnia Jednorożców! Pamiętam jak za pierwszym razem nie zrobiła na mnie wrażenia. Było już ciemno i późno :/ Przepraszam @kolorowa.wedzma

Na takie dłuższe podróżnicze posty to zachęcam używać tagu #pl-travelfeed (min. 250 słów), to można się załapać na kuracje i promocje na profilu @pl-travelfeed :)