Co zobaczyć w Łodzi? - część ostatnia

7개월 전

Kontynuacja części pierwszej oraz części drugiej Co warto zobaczyć w Łodzi?

Ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska w Łodzi to jedno z najbardziej znanych miejsc w mieście. Ma prawie 4 kilometry, co czyni ją jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Ulica nie ma końca! Odcinek ten został przekształcony w deptak. Ulica Piotrkowska w Łodzi to miejsce spotkań – w Łodzi nie ma rynku, mieszkańcy spotykają się właśnie tutaj. To centrum rozrywki, turystyki i komunikacji.

lodz_040.jpg

To tutaj możemy podziwiać kamienice, kościoły, domy handlowe, muzea czy fabryki. To tutaj, na tej ulice mieści się serce miasta.

Screen Shot 2019-04-10 at 9.40.18 PM.png

Na ulicy Piotrowskiej również możemy zobaczyć Aleję Gwiazd, Ławeczkę Tuwima czy przykłady urbanistycznej sztuki nowoczesnej.

lodz_064.jpg

Warte zobaczyć również słynny Plac Wolności. To przestrzeń ze starymi zabudowaniami, kiedyś był toy Rynek Nowego Miasta, z pomnikiem Tadeusza Kościuszki na środku.


Screen Shot 2019-04-10 at 9.46.47 PM.png

Zakupowa Łódź

Osobiście nie cierpię robić zakupów, ale miasto oferuje tyle sklepów, bazarków oraz pare centrum handlowym, m.in. słynna Łódzka Manufaktura, że trzeba i ten punkt zaliczyć :)

Screen Shot 2019-04-10 at 9.36.29 PM.png

***

Szczerze polecam Wam weekendowe zwiedzanie Łodzi! Jaka jest Łódź ? To miasto otoczone czerwoną cegłą i kolorowym street artem! Zresztą.. zobaczcie sami!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT