21#Seriale i filmy - Kapitan Marvel

2년 전

          

Witam , dziś czas na relacje, recenzje i moją opinie o filmie : Kapitan Marvel. Jedną z rzeczy która wyróżnia ten film to fakt, że główną bohaterką jest kobieta. Nasza superbohaterka miała już wcześniej zadebiutować we wcześniejszych Avengersach jednak wiemy, że tak się nie stało. Jednak sporo jest postaci kobiecych  drugoplanowych czy trzecioplanowych. Miło jest obejrzeć coś nowego od Marvel Studios.


Pod względem finansowym produkcja prezentuje się bardzo dobrze i jeszcze sporo zyska przez najbliższe 3 miesiące ( okres kiedy najwięcej zarabia od debiutu) dodatkowo sprzedaż płyt, online itp. Już zarobiła ponad 750 mln co odjąć koszty produkcji daje dobry wynik pół miliarda dolarów. Film jest kontynuacją serii Marvela i ich UNIVERSUM. Cała akcja dzieję się w latach 90. Początek akcji dzieje się na planecie Kree, mamy wrażenie, że śledzimy trening i zmagania tej dobrej strony. Nasza bohaterka - grana przez Brie Larson nazywana jest wojowniczką Verse.


Jednym z aspektów filmu kreuje strata pamięci przez naszą panią. Posiada ona niezwykle silną moc ( później okazuje, że była kontrolowana i ograniczana wydobycia potencjału poprzez inteligencje najwyższą). Jej moce to manipulacja wszelaką energią, latanie, super siła, zwinność i jeszcze więcej. W ekranizacji wrogami są Skrulle ( istoty potrafiące zmienić swoją postać i nawet DNA). Dużym plusem jest fabuła filmu która nas zaskakuje i zmienia sprzymierzeńców we wrogów. 


Można zauważyć sporo humoru w owej produkcji ( mi osobiście niektóre żarty są takie meh na siłę robione). Całość jest jednak udanym filmem science - fiction. Sceny specjalne, walk, tła i efekty stoją na dobrym poziomie. Brie Larson bardzo dobrze wypadła jako tytułowa bohaterka. Dużym impaktem jest gra aktorska Samuel L. Jacksona. Pomaga on zdobyć informacje i wspiera ją z przeciwnikami. Jest on jeszcze nowicjuszem w agencji i dopiero zyskuje na swoje imię...Nick Fury.


Nie mogę jednak przejść obojętnie obok wpadek produkcji. Takim jest walka naszej Marvel z wieloma pociskami planetarnymi i solo je powstrzymuje. Jest to niewykonalne, pokazują wystrzał w wiele miejsc na ziemi, gdy po chwili wszystkie lecą w jedno miejsce. Kolejnym faktem jest czip przy szyi która miała cały czas i nawet nie wiedziała  ( to jak się rozbierała i patrzyła w lustro to nie widziała  xD). Nie patrząc na te aspekty film jest udanym filmem i prezentuje nam postać Marvel z dużym przytupem. Moja ocena 8/10.

                                                  Dziękuję za uwagę !!!

Źródła: www.filmweb.pl/film/Kapitan+Marvel-2019-726490

www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/01/26/captain-marvel-kostium/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

Kiedy nadrobię te wszystkie filmy Marvela? Tego chyba nie wie nikt... Ale będę się starał.