24# Seriale i filmy - Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach

2년 전

        

Siema dziś omówię film osobny ( typu move) choć są dodatkowo seriale Liga Sprawiedliwych i  Liga Sprawiedliwych Bez Granic. Film jest powiązany bezpośrednio z serialami, konkretnie chodzi o film: Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach. Jak dobrze pamiętam kiedyś już oglądałem tą animacje, dwa tygodnie temu z dużą przyjemnością jeszcze raz obejrzałem ten film.


Jest to jeden z kilku filmów z ligą sprawiedliwą: Liga Sprawiedliwych : Nowa Granica (2008) , Liga Sprawiedliwych: Zagłada ( 2012). Liga Sprawiedliwych: Kryzys na dwóch Ziemiach jest z 2010 roku. W podstawowej fabule występują:  Batman, Superman, Wonder Women, Flash, Zielona Latarnia i Marsjanin. W tej ekranizacji mamy akcje na dwóch ziemiach, gdzie jest poruszony wątek nieskończenie wielu alternatywnych ziem. 

                   


Trochę o fabule: W świecie oryginalnego Universum bohaterowie starają się sprawiedliwie rządzić i stosować się do praw człowieka. W przeciwieństwie na drugiej ziemi antybohaterowie są kojarzeni z siłą i samowolką. Żadne z państw ich nie zamknie, bo się ich boją. Nawet jak się im to uda przekupią władzę lub siłą uciekną. Mamy do czynienia z alternatywnymi wersjami z ziemi głównej. Np: zamiast Supermana jest Ultraman, Batmana jest Owlman, Wonder Women jest Superwoman, Zielonej Latarni jest Power Ring, można jeszcze długo wymieniać.


Akcja przyspiesza, gdy Lex Luthor normalnie jest przestępcą i powinien być w więzieniu, pojawia się na komisariacie Policji. Błyskawicznie zostaje poinformowana Liga Sprawiedliwych, okazuje się, że jest to alternatywny Lex z innej niż nasza Ziemia. Dowiadujemy się później, że przybył na tą ziemię prosić o pomoc i  jest ostatnim członkiem Ligi Sprawiedliwych w jego świecie. Początkowo nasi bohaterowi są przeciwni pomocy nieznajomemu jednak ostatecznie po głosowaniu postanawiają pomóc nowemu przybyszowi. Fabuła jest bardzo fajna i pomysł Owlmana jest niezłą niespodzianką. Jego pomysłem jest zniszczenie Ziemi-0, która zniszczona prawdopodobnie zniszczyłaby inne ziemie. Na szczęście nasz Batman wznosi się na wyżyny intelektu i pokonuje wrogiego Owlmana.

                            Dziękuję za uwagę !!!


Źródła: archiwum.stopklatka.pl/multimedia/92897,movie,281304,liga-sprawiedliwych-kryzys-na-dwoch-ziemiach#galeria

www.opensubtitles.com/pl/subtitles/justice-league-crisis-on-two-earths-2010-dvdrip-xvid-avi

pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Sprawiedliwych:_Kryzys_na_dw%C3%B3ch_Ziemiach

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
STEEMKR.COM IS SPONSORED BY
ADVERTISEMENT
Sort Order:  trending

!tipuvote